W Misiowym Konkursie Czytelniczym dla klas IV-VIII
I miejsce – Filip Molski VIa
II miejsce – Aniela Ratajczak IVa
III miejsce – Maria Pitura VIIIa, Antoni Kuriata IVa
Wyróżnienie – Joanna Dąbrowska VIIc, Jagoda Janiś VIb, Zuzanna Morawiecka VId
W Misiowym Konkursie Czytelniczym dla klas IV-VIII
I miejsce – Filip Molski VIa
II miejsce – Aniela Ratajczak IVa
III miejsce – Maria Pitura VIIIa, Antoni Kuriata IVa
Wyróżnienie – Joanna Dąbrowska VIIc, Jagoda Janiś VIb, Zuzanna Morawiecka VId
Uczniowie naszej szkoły pomimo pandemii aktywnie realizują projekt "Matematyka otwiera przyszłość".
Innowacyjne warsztaty prowadzone są zarówno on –line za pomocą platformy Google Suite, jak i bezpośrednio w szkole. W bieżącym miesiącu uczniowie poświęcili czas na tworzenie filmów ”Matematyka daje moc”, a na warsztatach zajmowali się zastosowaniem matematyki w geografii, fizyce, chemii , wyznaczali skalę na mapach i planach - poznając trasy turystyczne Gminy Góra. Poświęcili czas również na zadania konkursowe, szczególnie w ramach konkursów zDolny Ślązak.
Nowością było spotkanie z doradcą zawodowym panią Idą Lis, który w trakcie pogadanki wyjaśnił jak duże zastosowanie ma edukacja matematyczna.
W grudniu nastąpi podsumowanie projektu, jak i wręczenie nagród dla twórców filmów promujących matematykę i zwycięzców konkursu "Mistrz matematyki".
Projekt "Matematyka otwiera przyszłość" dofinansowała Fundacja mBanku.
Tradycją naszej szkoły stało się wręczanie własnoręcznie wykonanych kartek bożonarodzeniowych emerytowanym nauczycielom, instytucjom i firmom współpracującym ze szkołą. W związku z tym uczniowie i nauczyciele świetlicy szkolnej ochoczo zabrali się do wykonania kartek, wykorzystując przy tym różnorodne materiały i świecące ozdoby. W efekcie tego powstały przepiękne i pomysłowe kartki świąteczne.
Wszystkie wyróżnione prace w Ogólnopolskim Konkursie – „Poznaj moc oszczędzania” organizowanym przez nasze SKO trafiły na wystawę do Banku PKO w Górze. Teraz klienci tego banku podziwiają hasła reklamowe na temat oszczędzania stworzone przez laureatów pierwszego stopnia tego konkursu. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć kilka z prezentowanych w banku slajdów. Pomimo pandemii staramy się godnie reklamować nasz patronacki bank.
Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz
Pomimo niesprzyjających warunków pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawców podjęli kolejne działanie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Mali odkrywcy”. Po październikowych obchodach Święta drzewa uczniowie poszerzyli treści programowe z edukacji przyrodniczej na temat lasów. Poznali on rodzaje lasów i pospolite gatunki drzew. W czasie zdalnie prowadzonych zajęć uczyli się rozróżniać drzewa po wyglądzie ich liści i owoców. Pierwszoklasiści odbyli też wirtualną wycieczkę po lesie, w czasie której wzbogacili swą wiedzę na temat znaczenia lasów w przyrodzie. Dowiedzieli się również dlaczego drzewa gubią liście na zimę. Wykonywali drzewa w jesiennej szacie z efektem 3D. Uczniowie układali nazwy drzew z alfabetu ruchomego i zapisywali je w zeszytach. W czasie zajęć odbyły się mini konkursy sprawdzające znajomość poznanych drzew. Dodatkową atrakcją było wykonanie przez uczniów prac plastycznych z liści. Wykazali się oni przy tym dużą kreatywnością tworząc z nich różnorodne zwierzątka. Pierwszakom nie straszne jest nauczanie na odległość, gdyż radzą sobie w nowej sytuacji doskonale. Na prawdziwą klasową wycieczkę do lasu pójdą chętnie wtedy, kiedy skończy się pandemia.
Mamy laureatów regionlnego konkursu plastycznego
Komisja konkursowa działająca przy Nadleśnictwie Góra Śląska dokonała oceny nadesłanych do 30.10.2020r. prac plastycznych. Poziom był niezwykle wysoki i wyrównany.
W kategorii uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej:
II miejsce zdobył Fabian Potopa uczeń klasy 4 b
W kategorii uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej
III miejsce zdobyła Zuzanna Uba uczennica kl 7 a
Opiekunami uczniów były panie M.Gardys i A. Panocha
Gratulujemy!!!!!
10 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu".
Uczniowie w przeddzień Święta Niepodległości odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego". W tym roku, ze względu na epidemię, wspólne śpiewanie odbyło się on - line za pośrednictwem platformy G Suite.
„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W tym roku ministerstwo zaproponowało, by uczniowie którzy uczą się na odległość połączyli się za pomocą komunikatorów i zaśpiewali hymn w formie on-line”. W akcji wzięło udział ponad 16 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w całym kraju.
Nasza szkoła bierze udział w konkursie pt.” 1000 powodów, by czytać”, zorganizowanym przez EMPIK. Do wygrania jest 1000 książek do szkolnej biblioteki oraz gadżety dla uczniów. W akcji wygrywa 10 szkół podstawowych, które otrzymają największą ilość głosów.
Co trzeba zrobić?
Wejdź na stronę https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
Wpisz w wyszukiwarce hasło Góra (pojawi się zdjęcie pracy plastycznej Waszej koleżanki)
Wpisz swój adres e-mail.
Potwierdź na swojej poczcie oddany głos.
Możesz także głosować z aplikacji mobilnej EMPIK.
PAMIĘTAJ!!!
Każdego dnia możesz oddać głos tylko z jednej skrzynki pocztowej. Głosuj codziennie! Zaproś do zabawy rodzinę, znajomych, sąsiadów! To właśnie Twój głos może zadecydować o tym, która szkoła wygra!
Głosowanie trwa od 2 listopada do 2 grudnia.
Przyłącz się i pomóż wzbogacić nasz księgozbiór o 1000 książek.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 aktywnie realizują projekt "Matematyka otwiera przyszłość" w ramach dofinansowania z fundacji mBanku. W bieżącym miesiącu przeprowadzono konkurs „Mistrz matematyki” – konkurs skierowany był do wszystkich uczniów klas 7-8 - 120 osób, wyłoniono siedmiu zwycięzców.
Uczniowie już zbierają materiały i pomysły do tworzenia filmu „Matematyka otwiera przyszłość”. Odbyły warsztaty matematyczne, a od kiedy wprowadzona nauczanie zdalne warsztaty prowadzone są przy użyciu platformy Google Suite. Na zajęciach ukazujemy wszechobecność matematyki w różnych dziedzinach życia, zastosowanie w przedsiębiorczości, obliczeniach bankowych, zastosowanie matematyki w chemii – stężenia procentowe. W następnym miesiącu planujemy również spotkanie z doradcą zawodowym.
Powered by aSc EduPage