Od 22 marca osoby, które zadeklarowały odbiór obiadu na wynos mogą go odbierać od 1130 do 1430
w budynku przy ul. Poznańskiej 2.
Zapraszamy.
Od 22 marca osoby, które zadeklarowały odbiór obiadu na wynos mogą go odbierać od 1130 do 1430
w budynku przy ul. Poznańskiej 2.
Zapraszamy.
W dniu 17 marca 2021 r. 10 uczniów klas III naszej szkoły przystąpiło do szkolnych eliminacji ortograficznych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać dyktando pt.,,Wiosna”. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy napisali pracę bezbłędnie lub z jednym błędem ortograficznym. Będą oni reprezentować naszą szkołę na XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 5.05.2021r. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Wyniki eliminacji szkolnych:
I miejsce: Urszula Lorek III a, Natasza Kupczak III a
II miejsce: Gabriela Taler III b, Piotr Góral III a
III miejsce: Natalia Półchłopek klasa III a
Gratulujemy!
Z okazji Świąt Wielkanocnych nauczyciele świetlicy wraz z uczniami przygotowali radosne kartki wielkanocne dla naszych emerytowanych pracowników szkoły , instytucji współpracujących ze szkołą oraz środowiska lokalnego. Kartki są pomysłowe, estetyczne i bardzo kolorowe, dzięki czemu od razu wprowadzają wiosenny nastrój. Doceniamy kreatywność oraz pracę włożoną w ich przygotowanie.
Przed wpłatą na konto koniecznie kontaktujemy się z sekretariatem pod numerem 65 5 43 24 17 w celu wyliczenia stawki !!!!
UCZNIOWIE ......................... 81,00 zł
NAUCZYCIELE .........................144,00 zł
ZAPISY I WPŁATY DO DNIA 28.03.2021 r. W SEKRETARIACIE (od 7.00 do 14.00) LUB NA RACHUNEK BANKOWY.
Dane do przelewu:
Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Poznańska 2, 56-200 Góra
Numer konta bankowego
PKO BP 1 o/Góra 34 1020 3017 0000 2602 0361 1563
W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który opłata jest wnoszona np.: „Adam Kowalski IV A, wrzesień”.
Po tym terminie możliwe będzie zapisanie się na obiady z dwudniowym wyprzedzeniem.
Tym właśnie tematem zajęła się pielęgniarka szkolna, która w dniu 11 marca gościła na zajęciach w klasach młdoszych. Przeprowadziła ona z uczniami pogadankę na temat konieczności dbania o czystość. Zademonstrowała właściwy sposób mycia rąk. Przy użyciu farby plakatowej i silikonowych rękawiczek przeprowadziła z dziećmi doświadczenie uzmysławiające im, w jaki sposób powinno się rozprowadzać na rękach mydło. Podczas spotkania poruszany był też temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Na zakończenie uczniowie otrzymali kolorowanki tematyczne poświęcone higienie osobistej i zakładki do książek.
Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz
Poniedziałkowy poranek w naszej szkole był nieco inny od pozostałych dni. Stało się to za sprawą chłopców, którzy chcąc uczcić święto swoich koleżanek składali im życzenia, śpiewali tradycyjne „Sto lat” i obdarowywali upominkami oraz słodkościami. Atmosfera w tym dniu w szkole była bardzo radosna i uroczysta.
Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz
Dnia 26 lutego odbył się w naszej szkole KONKURS KALIGRAFII, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas I, II i III. Zadaniem uczestników było staranne i bezbłędne przepisanie fragmentu bajki. Podczas oceny komisja konkursowa wzięła pod uwagę właściwe łączenie liter, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, a także czytelność i ogólne wrażenie estetyczne. Po wnikliwej analizie prac przez jury wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach, a następnie wręczono dyplomy. Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie i udział w konkursie.
Zwycięzcom gratulujemy!
Laureaci konkursu:
KLASY I
I miejsce: Blanka Dziewic Ia
II miejsce: Hanna Tomaszewska Ib, Ewa Knihnicka Ia, Maria Kargul Ib
III miejsce: Aleksandra Nowacka Ib, Fabian Fokin Ic
KLASY II
I miejsce: Laura Kowalska IIa
II miejsce: Wiktor Niewrzał IIa, Oliwia Lisowska IIa
III miejsce: Hanna Picz IIa, Klaudia Rusinek IIb
KLASY III
I miejsce: Kamil Bakacz IIIb
II miejsce: Natasza Kupczak IIIa
III miejsce: Nikola Surma IIIb
W dniu 3 marca podczas spotkania Powiatowego Zespołu Nauczycieli Edukacji Elementarnej nauczycielki SP3 p. Wioleta Leśniak i p. Jolanta Wilkosz przedstawiły działania podejmowane przez siebie w ramach realizacji małej ekonomii w szkole. Wystąpienie poparte było przygotowaną prezentacją, która udostępniona została uczestnikom spotkania prowadzonego w formie on-line. Prowadzące opowiedziały o SKO działającym w trójce od 17 lat. Podały konkretne propozycje przedsięwzięć, które znalazły stałe miejsce w kalendarzu szkolnym. Spośród nich wymieniły zasługujące na szczególną uwagę Wieczory bajek, turnieje bankowe, happeningi i różne konkursy. Wystąpienie to było formą dzielenia się wiedzą z innymi nauczycielami powiatu w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Było ono również inspiracją do nawiązania współpracy z Bankiem PKO i założenia w swoich szkołach organizacji SKO.
Pani bibliotekarka Dorota Żłobińska przeprowadziła w tklasie IIIa zajęcia pod nazwą „I Ty możesz zostać detektywem”.
Mali uczniowie na początku bardzo sceptycznie podeszli do tego tematu. Bardzo chcieli na boisko. Jednak po dłuższej chwili nikt już nie chciał wyjść na dwór.
Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania fragmentu książki „Operacja Rupieciarz” Horsta i Sandnesa. Książka opowiada o dwu małych detektywach, którzy rozwiązują tajemnicę dziwnych włamań w swojej okolicy. Następnie wspólnie z dziećmi ustaliliśmy jakie cechy powinien mieć dobry detektyw. Wspomniałam też, że każdy człowiek posiada pięć zmysłów. A detektyw ma często wyostrzone te zmysły. Dzieci odsłuchały piosenkę Śpiewających Brzdąców „Pięć zmysłów” i zaczęła się zabawa.
Uczniowie sprawdzali swoje własne zmysły. Zaczęliśmy od zmysłu wzroku. Dobrani w pary opowiadali jak ubrany jest ich kolega lub koleżanka; przedmioty na biurku lub dzieci w rzędzie zmieniały swoje miejsce i trzeba było wrócić na swoje miejsce. Potem zajęliśmy się słuchem. Dzieci odsłuchały odgłosy 12 zwierząt i musiały je odgadnąć. Poszło im wspaniale. Jeśli chodzi zmysł dotyku to też było świetnie. Dzieci umiały po dotyku rozpoznać korale, bransoletkę, długopis czy klej. Oczywiście był zachowany reżim sanitarny. Uczniowie mieli spryskiwane ręce przed i po dotknięciu przedmiotu. Zostały nam jeszcze zmysły smaku i węchu. I tu zabawy było co niemiara. Próbowano napoje i wąchano różne rzeczy. Wszystkie dzieci doskonale sprawdziły swoje zmysły i każde dziecko mogło otrzymać na koniec zajęć „Legitymację detektywa”. Dla zainteresowanych było jeszcze zadanie dodatkowe „Zaszyfrowana wiadomość”.
Mali uczniowie wspaniale się bawili, uczyli i na pewno coś zapamiętali. Zajęcia te nie odbyłyby się bez pomocy naszej szkolnej pielęgniarki, która nie dość, że zwracała uwagę na zachowanie reżimu sanitarnego, na niezawiązane sznurowadła to także pomogła stworzyć parę konkurencji dla dzieci, a na koniec starała się utrwalić na zdjęciach te wszystkie zabawy klasy IIIa.
Następnego dnia te same zajęcia zostały przeprowadzone, na prośbę wychowawczyni Iwony Juszczak, w klasie IIIb. Tutaj również dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich konkurencjach i wyśmienicie się bawiły. Chcemy więcej – powiedziały dzieci.
Jak co roku, uczniowie z klas I-III, obchodzili święto Walentynek w naszej szkole. Każdy chętny mógł wysłać swojej sympatii, koledze czy koleżance kartkę okolicznościową za pomocą szkolnej poczty walentynkowej. Uczniowie swoje własnoręcznie wykonane kartki wrzucali w specjalnej skrzynki, która znajdowała się w świetlicy szkolnej. Po kilku dniach walentynki te zostały wyjęte ze skrzynki oraz rozniesione do każdej z klas i wręczone adresatom. W ten sposób uczniowie uczcili Dzień Świętego Walentego oraz okazali swoją sympatię tym, których lubią i szanują.
Powered by aSc EduPage