ŻYCZENIA
Kochani Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze z okazji Dnia Dziecka serdeczne życzenia kolorowych dni pełnych słońca , dużo zdrowia i uśmiechu, spełnienia wszystkich marzeń, sukcesów w szkole, oraz rozwoju pasji i talentów życzy Wam dyrekcja szkoły, Wasi kochani wychowawcy i nauczyciele, oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły
Rajd Rowerowy
W piątek 28 maja klasa IVc wraz z wychowawcą i opiekunami wyruszyła na rajd rowerowy w kierunku Ścieżki Dydaktycznej „Dziczek”, którą dotarliśmy do Zalewu nad Baryczą. W czasie jazdy mięliśmy kilka przystanków podczas których mogliśmy porozmawiać o zachowaniu się w lesie oraz jego mieszkańcach. Po dotarciu na miejsce grupa uczestniczyła w warsztatach „Bliżej Natury”, które przeprowadził Pan Seweryn Kubicki zwany Piechurem, a za stronę techniczna zajęć odpowiedzialny był również Pan Wojciech Zdanowicz. Pan Seweryn pokazał nam jak rozpalić ogień za pomoc krzesiwa, mieliśmy okazję obserwować krajobraz oraz leśnych i wodnych mieszkańców, a także mogliśmy odpocząć w hamaku. Były to bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne spędzone w miłym towarzystwie. Dziękujemy.
Gdzie jest powietrze?
Kolejnym zagadnieniem realizowanym w klasach pierwszych w ramach innowacji „Mali odkrywcy” było sprawdzenie, czy powietrze jest wszędzie. Uczniów bardzo zaciekawił ten temat. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone doświadczenia z użyciem strzykawki, aerozolu, czy też plastikowej butelki i kubeczka. Niewiarygodne wręcz było doświadczenie z „zaczarowaną szklanką”. Pierwszaki stwierdziły, że niemożliwe jest to, aby woda nie wylała się z odwróconej szklanki przykrytej kartką papieru. Niemalże wszystkie dzieci stwierdziły, że przeprowadzą ten eksperyment samodzielnie w domu. Zajęcia zakończyły się ozdabianiem przez uczniów nadmuchanych wcześniej balonów. Pierwszoklasiści nie tylko mile spędziły czas, ale zgłębiły wiedzę na temat otaczającego nas powietrza.
Najdroższym Mamusiom
W podzięce za trud włożony w wychowanie, bezgraniczną miłość i wsparcie w trudnych chwilach uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze dedykują swoim mamom ten oto taniec.
Zajęcia opiekuńcze w czasie egzaminu ósmoklasisty
Zajęcia opiekuńcze w czasie egzaminu ósmoklasisty
W dniach 25, 26 i 27 maja w szkole odbywają się egzaminy uczniów klas ósmych. Dla pozostałych uczniów klas są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. W budynku szkoły przy ul. Poznańskiej 2 w sali 21 na I piętrze od godziny 6.30 do godziny 15.45 będą zapewnione zajęcia opiekuńcze.
Stypendia szkolne styczeń - czerwiec 2021 r.
Informujemy, że wypłata stypendiów szkolnych przyznanych decyzją Burmistrza Góry nastąpi po uprzednim przedłożeniu do 7 czerwca 2021 r. oryginałów dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów związanych z procesem edukacyjnym ucznia.
Oryginały dokumentów potwierdzających poniesione koszty należy składać:
Budki lęgowe dla ptaków w podzięce za ich śpiew
Jednym z zadań zawartych w innowacji pedagogicznej „Mali odkrywcy” było tworzenie karmników i dokarmianie ptaków zimą. Jednak ze względu na panującą pandemię i nauczanie zdalne dzieci mogły jedynie dokarmiać ptaki we własnym zakresie. Po powrocie do szkoły zamiast karmników uczniowie przygotowali wraz z rodzicami i dziadkami budki lęgowe. W dniu 12 maja pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze spotkali się z leśniczym p. Grzegorzem Kraśnickim i podleśniczym p. Łukaszem Papmel z Leśnictwa Zawieścice. Zajęcia ekologiczne odbywały się na skraju lasu leżącego opodal szkoły. Nasi goście w bardzo ciekawy sposób opowiadali o wyglądzie i zwyczajach ptaków. Dzieci dowiedziały się też o ich trybie życia i rozmnażaniu. Miały one okazję zobaczyć, jak prawidłowo zbudowana jest budka lęgowa i czemu ona służy. Niektórzy uczniowie przygotowali wcześniej wraz z rodzicami lub dziadkami takie w
Diagnoza wstępna sprawdzająca poziom liczenia
We wszystkich klasach młodszych przeprowadzona została diagnoza wstępna sprawdzająca umiejętności dodawania i odejmowania. Uczniowie w wyznaczonym czasie musieli obliczyć podane działania. Były one dostosowane do poziomu klas. Przeprowadzony test wyłonił uczniów, którzy doskonale liczą i tych, którzy jeszcze muszą poćwiczyć. Już wkrótce wszyscy uczniowie będą mogli ponownie sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, a w drugiej połowie czerwca odbędzie się konkurs „Mistrz liczenia”. Wówczas zmierzą się najlepsi matematycy z klas pierwszych, drugich i trzecich. Laureaci tego konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez mBank. Prowadzone działania są jednym z zadań projektu matematycznego „Z matematyką za pan brat” dofinansowanego przez mBank.
WITAMY
Napisem WITAMY, oraz słodyczami przywitały uczniów górowskiej "Trójki " dyrekcja szkoły oraz przewodniczaca Rady Rodziców. Miło było znowu zobaczyć uśmiechy na Waszych twarzach Kochani i usłyszeć znajomy szum i gwar. Cieszymy się że wreszcie powoli wracamy do nauki stacjonarnej!
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Wrocław 2021-05-17
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!
Trzecia fala pandemii koronawirusa opadła, dzienna liczba zachorowań zmniejszyła się do kilku tysięcy. Wprowadzone obostrzenia oraz masowe szczepienia realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 „#Szczepimy się” przyniosły pożądane efekty. Przy tak intensywnym tempie szczepień za kilka tygodni powinniśmy osiągnąć w naszym kraju odporność populacyjną.
Drodzy Rodzice!
Przypominamy, że od 17 maja 2021 r. uczniowie klas I - III wracają do budynku przy ulicy Podwale 20. W budynkach przy ulicy Poznańska 2 i Poznańska 2a od 17 maja 2021 do nauki stacjonarnej powracają klasy VI A, VII A, B, C, D, VIII A, B, C. Klasy IV A,B,C, V A,B, VI B,C,D kontynuują naukę on - line.
Wyniki szkolnego konkursu na „Zdrowy jadłospis”
Z przyjemnością przedstawiamy wyniki II edycji szkolnego konkursu na „Zdrowy jadłospis”. Uczniowie oprócz wiedzy na temat prawidłowego odżywiania się musieli wykazać się kreatywnością artystyczną i pomysłowością. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
klasy I-III:
I miejsce- Lena Rzeźnik – I b
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szanowni Rodzice, droga Młodzieży
od 1 kwietnia br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest najważniejsze, obowiązkowe badanie statystyczne – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). NSP 2021 to czas, kiedy państwo, zadając wszystkim obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, NSP jest jedynym źródłem danych.
Ogólnopolski Konkurs "Mój Las ".
Z wielką przyjemnością informujemy że dotarły do nas nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie "Mój Las ". I nagrodę zdobyła Hanna Picz, II Magdalena Antonicka a III Lena Orłowska. Opiekunem uczniów była Pani Marzena Gardys.
Cieszymy się bardzo z kolejnego sukcesu Uczniów naszej szkoły i gratulujemy!!!
Uczymy się pracy w grupie
Na początku maja pierwszoklasiści poznali zasady pracy w grupach. Było to ich pierwsze tego typu zadanie. Wychowawcom zależało na tym, aby uczniowie dobrze czuli się podczas wykonywania powierzonych czynności. Ważnym elementem był sam podział na grupy dokonany w taki sposób, aby wszyscy mieli jednakowe szanse. Dużą rolę zwrócono również na sposób komunikowania się ze sobą. Praca w grupach jest bardzo trudna ze względu na to, że wszyscy jej członkowie muszą współpracować ze sobą, współdecydować i ponosić odpowiedzialność zespołową tak, aby uzyskać optymalne wyniki. Zadanie to jest szczególnie trudne do osiągnięcia przez pierwszoklasistów, gdyż każdy z nich chce mieć decydujący głos. Tym razem uczniowie wykonali powierzone zadania, ale przed nimi jeszcze długa droga do tego, by pracując w grupie na kolejnych zajęciach każdy odczuwał satysfakcję i zadowolenie z wykonanej pracy.
Rozkład jazdy autobusów od 17 maja 2021 r.
Przyjazdy uczniów do szkoły
Borszyn Mały droga powiatowa- 7.30
Borszyn Wielki przystanek- 7.33
Borszyn Wielki sklep- 7.35
Borszyn Mały świetlica- 7.40
Kruszyniec- 7.30
Włodków Dolny- 7.40
Glinka- 7.40
Odjazdy uczniów po lekcjach- klasy I-III Podwale
Włodków Dolny, Kruszyniec, Borszyn Mały, Borszyn Wielki- 13.00, 14.40
OBIADY CZERWIEC
Przed wpłatą na konto koniecznie kontaktujemy się z sekretariatem pod numerem 65 543 24 17 w celu wyliczenia stawki !!!!
UCZNIOWIE ......................... 72,00 ZŁ (16 dni X 4,50)
UCZNIOWIE ......................... 67,50 ZŁ (15 dni X 4,50 bez 23 czerwca- dzień wolny od
od zajęć dydaktycznych)
KONKURS PLASTYCZNY POLSKIE KWIATY
7 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. „Polskie kwiaty”. Organizatorem konkursu była świetlica szkolna. Uczestnicy wykonując swoje prace wykazali się dobrą znajomością kwiatów występujących w Polsce. Wykorzystali przy tym różne techniki plastyczne takie jak: malarstwo, rysunek, wycinanka, collage. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
Miejsce I: Polańska Zuzanna kl. I a, Kamińska Milena kl. I c, Zabłocki Michał kl. II b, Polaczek Andrzej kl. I c.
Miejsce II: Kraśnicka Kalina kl. I a, Ziółkowska Maja kl. III a, Ratajczak Antonina kl. III a, Dańko Carmen kl. II a.
Miejsce III: Góral Piotr kl. III a, Kupczak Natasza kl. III a, Biernacka Aleksandra kl. II a, Wojtyra Oliwier kl. III b.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów zapraszamy do kolejnych konkursów świetlicowych.
Aktywne spędzanie wolnego czasu
O tym, że wypoczynek czynny ma wielkie znaczenie w rozwoju dziecka z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Postanowiłyśmy więc zachęcić naszych najmłodszych uczniów do spędzania na świeżym powietrzu wolnego czasu. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Mali odkrywcy” dzieci przygotowały w domu gry i zabawy, które zaprezentowane zostały podczas zajęć w terenie otwartym. Wśród zabaw dominowała gra w klasy, pająk, Baba Jaga patrzy, berek zamrażak. Dzieci zaproponowały też grę w dwa ognie, zabawę w podchody i w chowanego. Propozycje te zainteresowały uczniów i zachęciły ich do wspólnej zabawy. Działanie to okazało się bardzo trafne szczególnie po tak długim czasie nauki zdalnej.
NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA
Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez świetlicę szkolną. Ich zadaniem było wykonanie i ozdobienie przestrzennej pisanki. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością
i znajomością różnych technik plastycznych. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
Miejsce I: Frąszczak Fabian kl. I b, Frąszczak Filip kl. III b, Taler Gabriela kl. III b, Kamińska Milena kl. I c, Ryszewski Franciszek kl. I a, Dańko Laura kl. I a, Piechurski Maciej kl. II b.
Miejsce II: Kupczak Natasza kl. III a, Półchłopek Natalia kl. III a, Staniewski Oliwier kl. II c, Szelążek Hanna kl. I b, Lisowska Oliwia kl. II a, Pałysa Joanna kl. I b, Szymańska Hanna kl. III a, Mularczyk Konrad kl. I b.
Miejsce III: Szczekutowicz Krzysztof kl. I a, Picz Hanna kl. II a, Godyla Zuzanna kl. I c, Wojtyra Oliwier kl. II a, Burdziuk Adam kl
- liczba odwiedzin: 1659577
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Wtorek 24.12.2024