Pasowanie pierwszoklasistów
W piątek 9 października w SP3 w Górze odbyła się niezwykła uroczystość – pasowanie na ucznia. Mając na uwadze panującą pandemię i obostrzenia impreza przebiegała w każdej z klas oddzielnie. Swoją obecnością zechcieli zaszczycić nas p. dyrektor Mariola Szurynowska, p. wicedyrektor Anita Heinze-Kasprzak oraz zastępca przewodniczącej Rady Rodziców p. Małgorzata Dańko. Nie zabrakło również rodziców naszych małych bohaterów. Pierwszoklasiści wspaniale recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli przygotowane tańce. Ważnym momentem dla uczniów było złożenie ślubowania oraz akt pasowania na ucznia, którego dokonały panie dyrektorki. Każdy z pierwszaków otrzymał pamiątkowy dyplom ufundowany przez Radę Rodziców oraz rożek obfitości zasponsorowany przez rodziców. Chwile tej niezapomnianej uroczystości uwiecznione zostały na pamiątkowych zdjęciach.
Klasa IIIb na wycieczce
Korzystając z październikowego słońca klasa III b wybrała się wraz z wychowawcą na wycieczkę. Segregowanie śmieci jest niezwykle ważnym tematem, który musimy wpajać od najmłodszych lat. Dziś na zajęciach praktycznych mieli okazję zobaczyć gdzie na terenie naszego miasta można zdać nakrętki oraz zużyte baterie.
Jesienne prace plastyczne
Uczniowie ze świetlicy szkolnej, będąc na wycieczkę, zebrali spore ilości kasztanów, żołędzi i liści, które to posłużyły im za inspirację do wykonania prac plastyczno-technicznych. Uczniowie z wielkim zapałem zasiedli do wykonania ludzików i zwierzaków z kasztanów i żołędzi. Przy tworzeniu swoich dzieł wykorzystali również inne materiały takie jak: patyczki, plastelinę czy ozdoby. W ten sposób powstały jeże, ptaki, gąsienice, drzewka itp. Ile dzieci, tyle pomysłów… A oto niektóre z nich wraz z ich autorami.
Wycieczka „W poszukiwaniu jesieni”
5 października uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, pod opieką pani Karoliny Boguszyk, udali się na wycieczkę do parku. Celem wyjścia było zaobserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie i pogodzie jesienią. Uczniowie zbierali również dary jesieni: kasztany, żołędzie i kolorowe liście, które później wykorzystali w tworzeniu barwnych prac plastycznych na zajęciach świetlicowych. Pogoda i humory dopisały, a wychowankowie wrócili do szkoły zadowoleni i dumni ze swoich sporych zbiorów.
Wycieczka po drzewko
Wrzesień to miesiąc, gdy przypominamy sobie, że należy posprzątać świat. O tym problemie żywo dyskutowaliśmy w świetlicy i okazało się, że dzieci mają już dużą wiedzę na temat jak możemy ograniczać ilość śmieci i jakie działania możemy podejmować, by ratować Ziemię.
Aby przypieczętować nasze postanowienia ekologiczne ruszyliśmy na pieszą wycieczkę w celu zakupienia drzewka- symbolu naszego życia. W centrum ogrodniczym wybraliśmy brzozę, zakupiliśmy ziemię i czym prędzej wróciliśmy do szkoły, gdzie z łopatą czekał na nas konserwator. Pan Stasiu – zapalony ogrodnik- krok po kroku zaznajomił nas z etapami sadzenia drzewka. Pogadanka była bardzo ciekawa i nawet panie ze świetlicy mogły z niej skorzystać (dziękujemy panu Stasiowi). Na koniec odbyło się tajne głosowanie na imię dla drzewka. Od tej pory na naszą brzozę będziemy mówić po prostu „Stasiu”.
Bezpiecznie chodzimy do szkoły
Zakończył się w świetlicy cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Oprócz wysłuchania pogadanek na temat uczestnictwa w ruchu drogowym uczniowie wykonywali piękne prace plastyczne, projektowali oryginalne znaczki odblaskowe, uczestniczyli w quizie ze znajomości znaków drogowych. Dzieci swoje umiejętności sprawdziły w praktyce – w czasie ćwiczeń związanych z przechodzeniem przez pasy i właściwym poruszaniem się po chodniku. Niby proste rzeczy, a jednak bardzo przydatne i zapewniające większe bezpieczeństwo naszym dzieciaczkom.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)
#ŚwiatowyDzieńTabliczkiMnozenia #KrólowaMatematyka
W piątek 2.10.2020 r. Obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. World Multiplication Table Day odbywa się w pierwszy piątek października.
Podróż do Krainy Książek
„Wsiąść do pociągu…..”, ale nie byle jakiego! Tylko takiego, który nas wiezie w podróż do Krainy Książek. „Pociąg” ruszył 28 września o godzinie 8.00, a cena przejazdu była dość nietypowa, wynosiła bowiem jeden uśmiech... W związku z obchodami Dnia Głośnego Czytania (29 września) grupka dzieci ze świetlicy wyruszyła w czytelniczą podróż z tytułową bohaterką przygód „Martynki” autorstwa Gilberta Delahaye. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Martynka w pociągu” zaprezentowanego przez uczennice klasy VI d Zuzannę Morawiecką i Gabrielę Susfał. A następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści lektury. Ciekawostką był rekwizyt w postaci wiekowej walizki, która zawierała przedmioty niezbędne w podróży: mapę, kompas, płaszcz przeciwdeszczowy, karty do gry, książkę, scyzoryk oraz zabytkową lornetkę i grzałkę do wody. Te dwie ostatnie cieszyły się największym zainteresowaniem wśród dzieci, po
Życzenia z okazji Dnia Chłopaka
Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie!
Są weseli i szaleni, nie brakuje wśród nich leni...
Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.
Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.
Ale mimo wszystkich wad, nudny bez nich byłby świat!
Więc dnia tego dziękujemy, że wśród stworzeń tych żyjemy!
Klasowy Dzień Chłopaka w 5a
Uczniowie klasy 5a świętowali Klasowy Dzień Chłopaka na pikniku połączonym zabawami LA. Dziewczynki przygotowały niespodzianki i prezenty dla wspaniałych chłopców.
Dziękujemy
Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Charukiewicz-Pawliszyn za kolejne wspaniałe książkowe prezenty dla naszych uczniów
Sprzątanie Świata
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję Sprzątanie Świata.
Poniżej prezentujemy wspaniałe plakaty propagujące dbałość o naszą planetę wykonane przez klasę 7d i 6c.
Gratulujemy
9
Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020 r.” w klasie 7 b
Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020 r.” w klasie 7 b przebiegła pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”
Z badań wynika, że Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają?
Rajd rowerowy
W dniu 24.09.2020r. klasy VIb i VId wyruszyły na rajd rowerowy. Zebraliśmy się na parkingu koło basenu miejskiego, gdzie przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. Spod basenu wyruszyliśmy w stronę Ścieżki Dydaktycznej Dziczek wraz z wychowawcami p. Justyną Witkowską i p. Renatą Matysiak oraz rodzicami p. Małgorzatą Hawryszko i p. Małgorzatą Kujawą. W czasie jazdy kilkakrotnie zatrzymywaliśmy się, aby porozmawiać o drzewach i ekologii oraz o zachowaniu w lesie tak, aby nie przeszkadzać żyjącym tam zwierzętom. Ścieżką Dydaktyczną Dziczek dotarliśmy do Zalewu nad Baryczą, gdzie mieliśmy przygotowane, przez państwa Bożenę i Krzysztofa Szafrańskich, ognisko i patyki na kiełbaski. Z rozpaleniem ogniska wcale nie było tak łatwo, ale jak już rozpaliliśmy każdy zdążył upiec kiełbaskę, chleb czy nawet pianki. Po ognisku trochę pobawiliśmy się w kalambury i znowu…. jedzenie – tym r
AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA
23 września z okazji Dnia Sprzątania Świata w klasach I-III zostały przeprowadzone przez wychowawców klas pogadanki na temat ochrony środowiska, dbania o czystość naszej najbliższej okolicy. W klasach młodszych odbył się również konkurs plastyczny ,,Nasz świat-czysty i piękny”, który miał na celu zwrócenie uwagi uczniów na dbanie o swoje najbliższe otoczenie. W związku z pandemią COVID -19 tegoroczna akcja Sprzątanie Świata miała przede wszystkim formę edukacyjną.
Ruszamy z kolejnym projektem
Fundacja Pomocy Szkole im. E.Machniiewicza w Górze we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze uzyskała dofinansowanie w wysokości 8 000 zł. z Fundacji mBanku na realizację projektu matematycznego "Matematyka otwiera przyszłość".
Projekt skierowany jest do uczniów klas VII i VIII, a jego celem jest ukazanie użyteczności matematyki w różnych dyscyplinach i zawodach. Projekt przewiduje zorganizowanie konkursu "Matematyczny Mistrz", tworzenie filmików pod hasłem "Matematyka daje moc", czy udział w warsztatach matematycznych.
Będzie się działo!!
Rajd rowerowy do Wioski Indiańskiej w Wierzowicach Małych
W dniu 17.09.2020r. klasa IVc oraz uczniowie z klasy VIId wyruszyli na rajd rowerowy. Ze szkoły udaliśmy się w stronę Ścieżki Dydaktycznej Dziczek wraz z wychowawcą Sylwią Mróz – Sromek oraz rodzicami Panią Iloną Staniewską oraz Panem Andrzejem Kamińskim do Wierzowic Małych, gdzie czekały na nas atrakcje w Wiosce Indiańskiej. Ścieżką Dydaktyczną Dziczek dotarliśmy do Zalewu nad Baryczą. Po krótkim postoju ruszyliśmy w dalszą drogę, która wiodła wzdłuż rzeki Barycz. Pogoda dopisała więc można było podziwiać piękno krajobrazu. Na miejscu przywitał nas wódz Ostoi nad Baryczą – Orle Pióro, który przygotował dla nas wiele atrakcji. Nasze plemię przyjęło nazwę Białe Noski. Indianie grali w ludzkie piłkarzyki, polowali na dzika, strzelali z łuku, szukali złota. W Warszatowni Orle Pióro i jego żona Stokrotka uczyli nas jak rozpoznać jadalne grzyby oraz poznaliśmy nazwę swoich imion w języku
AKCJA ,,BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”
Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas I poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się na drodze. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów 17 września odbyły się zajęcia edukacyjne o tematyce BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY. Gościliśmy funkcjonariusza KPP w Górze p. Krzysztofa Agulewicza, który przeprowadził pogadankę, mającą na celu przypomnienie, a zarazem utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach, a także uwrażliwienie na niebezpieczeństwa czyhające na drodze. Policjant przypomniał uczniom numery alarmowe, zapoznał ich podstawowymi znakami drogowymi, zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo w kontaktach z osobami obcymi na ulicy. Zachęcał również do wyposażenia ubiorów i plecaków szkolnych w elementy odblaskowe.
International Dot Day
15.09.2020 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia na lekcjach matematyki uczniowie rozwązywali bardzo nietypowe zadaniaObchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
Nowa Rada Rodziców
W dniu 10.09.2020 r. na zebraniach rodzice dokonali wyboru nowej Rady Rodziców:
Przewodniczącą Rady Rodziców została pani Patrycja Baran
Zastępcą przewodniczącej pani Małgorzata Dańko
Sekretarzem pani Aneta Staniewska
Nowa Rada Rodziców złożyła też serdeczne podziękowanie dotychczasowej przewodniczącej Rady Rodziców pani Iwonie Stockiej
- liczba odwiedzin: 1659796
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Wtorek 24.12.2024