Światowy Dzień Mycia Rąk w Trójce- 15 października 2024r
10Każde dotknięcie klamki, poręczy czy przywitanie się ze znajomymi sprawia, że na nasze ręce dostaje się kilka tysięcy komórek drobnoustrojów. Gdy przeniesiemy je do ust, nosa, czy oczu mogą wywołać wiele niebezpiecznych chorób, np. grypę, żółtaczkę pokarmową, zapalenie gardła czy płuc. Zapobiec można bardzo prosto – wystarczy myć ręce wodą z mydłem – im częściej, tym lepej. Powinniśmy robić to po każdym powrocie do domu, wyjściu z toalety, dotykaniu pieniędzy, przed jedzeniem, po głaskaniu zwierząt.
Edukacja prozdrowotna w TRÓJCE
15W dniu 11 października w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z Góry. Specjalnie dla uczniów klas 4-8 przeprowadzili oni warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Była to niesamowita okazja, by poznać zasady, które mogą uratować życie. Dzięki dynamicznym pokazom i praktycznym ćwiczeniom, uczniowie nauczyli się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych, takich jak zadławienie czy utrata przytomności. To spotkanie na pewno zapadło w pamięć i podniosło poziom bezpieczeństwa w naszej szkole.
What if...
Pod taką nazwą, 11 października, odbyły się manewry nocne, podczas których klasa 5b szukała odpowiedzi na pytanie: A co, gdyby nie było telefonów komórkowych i Internetu?
Aby to sprawdzić przenieśliśmy się do czasów bez wifi , portali społecznościowych i smart urządzeń , a swoje telefony komórkowe zostawiliśmy w 2024 roku.
Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie VIII A
3Dnia 10 października uczniowie klasy VIII A wzięli udział w rajdzie pieszym do Włodkowa, aby świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wydarzenie odbyło się na terenie stadniny Black Mustang Jazdy Konne, pod opieką Pana Roberta i Pani Doroty. Rajd ten dostarczył uczniom nie tylko radości, ale również dużo dobrego kontaktu ze zwierzętami, co miało pozytywny wpływ na ich samopoczucie. Przebywanie ze zwierzętami, takimi jak konie czy kucyki, oraz wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych sprzyjało budowaniu relacji opartych na zaufaniu i wrażliwości. Bliskość zwierząt pozwalała uczniom na chwilę relaksu, zmniejszenie napięcia i rozwijanie empatii.
Życzenia
Kochana dyrekcjo, nauczyciele oraz pracownicy szkoły w dniu Waszego święta w imieniu Rady Rodziców pragniemy złożyć Wam najszczersze życzenia.
Masy energii, zdrowia oraz spełnienia marzeń. Dziękujemy za każdy dzień, który z pełnym zaangażowaniem poświęcacie Naszym dzieciom
Przewodniczące Rady Rodziców
„Program dla szkół”
Od września w naszej szkole ruszył unijny program nieodpłatnego dostarczania owoców,
warzyw, mleka i przetworów mlecznych dla uczniów klas I-V. W każdym semestrze roku szkolnego
każde chętne dziecko otrzyma:
24 porcje owoców i warzyw: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, soki, marchewki, rzodkiewki,
papryka słodka, kalarepa, pomidorki,
20 porcji mleka i przetworów mlecznych: mleko białe, serki twarogowe, jogurty, kefiry,
maślanka naturalna.
Udział w programie promuje wśród uczniów zdrową dietę i kształtuje prawidłowe nawyki
żywieniowe.
ŚWIĘTO DRZEWA
1Tegoroczne obchody Święta Drzewaodbyły się 8 października. W tym dniu uczniowie klas I-III uczestniczyliwspotkaniu z panią leśnik Barbarą Chrystman-Kurzawą z Nadleśnictwa Góra Śląska.Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Usłyszały wiele cennych wskazówek dotyczących sadzenia drzew oraz ich pielęgnacji. Ponadto pani leśnik przypomniała też o konieczności dbaniaoprzyrodę. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali pogadanki, chętnie odpowiadali na pytania, samirównież zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie.
14 października to ważne święto wszystkich pracowników szkoły.
Świetlica Mistrzów pamięta o nadchodzącym święcie wszystkich pracowników oświaty. Od poniedziałku ciężko, ale z radością, pracujemy przy projektowaniu kartek dla nauczycieli, kucharek, konserwatorów, administracji i sprzątaczek naszej szkoły. Nie zapominamy również o tych, którzy są już na zasłużonym emerytalnym wypoczynku. Podziękujmy im życzeniami, dobrym słowem i uśmiechem.
Zdrowe przekąski – „koreczki”
33Tym razem nasi mali kucharze zostali poinstruowani, w jaki sposób można wykonać zdrowe przekąski –„koreczki”. Uczniowie obejrzeli na Internecie wzory tych potraw i omówili, z jakich produktów się składają. Kolejnym etapem zajęć było przydzielenie każdemu drugoklasiście takiego samego zestawu produktów niezbędnych do wykonania zadania. Prowadzące przypomniały też w jaki sposób należy posługiwać się nożem oraz zademonstrowały, jak można dzielić na mniejsze części zgromadzone produkty. Zadanie wbrew pozorom nie było wcale takie łatwe. Mali kucharze pracowali z zapałem, w wielkim skupieniu. Efektem tego były kolorowe „koreczki”, które doskonale prezentowały się na talerzach. Po wyczerpującej pracy nadszedł czas na degustację. Dzieciaki były bardzo dumne z tego, że potrafią samodzielnie wykonać tak wspaniałą przekąskę.
Nagrody od firmy TYMBARK
Takie oto nagrody otrzymaliśmy od firmy TYMBARK za zgłoszenie największej liczby drużyn w województwie w XXIV edycji Pucharu Tymbark.
Dziękujemy
Dzień Chłopaka w klasach młodszych.
6Z tej okazji dziewczynki w każdej klasie przygotowały swoim kolegom miłe niespodzianki i wręczyły drobne upominki oraz słodycze. Nie zabrakło też pięknych i szczerych życzeń oraz serdecznych uścisków. Każdy chłopiec w tym dniu poczuł się szczególnie i wyjątkowo, a zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
129 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji bibliotekarka p. Marta Kaiser przeczytała dzieciom klas I-III zgromadzonym w świetlicy bajkę terapeutyczną pt. „Żółty berecik” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej -Wróbel ze zbioru „Bajkoterapia, czyli bajki - pomagajki dla małych i dużych”. Po wysłuchaniu tekstu dzieci odpowiadały na szereg pytań związanych z treścią utworu. Bajka opowiada o samotności i o tym, do czego może owa samotność doprowadzić. Bohaterka utworu, Nina pewnego dnia w prezencie od rodziców dostaje laptopa i nagle cały jej świat zaczyna się zmieniać, poznaje bowiem w intrenecie dziewczynkę o imieniu Patrycja. Jednak Patrycja nie okazuje się wymarzoną przyjaciółką i Nina popada w kłopoty oraz uzależnienie od internetu. Na
„Zdrowo jemy – dłużej żyjemy”
6Tak brzmi tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w klasie II b SP3 przez nauczycielki Wioletę Leśniak i Jolantę Wilkosz. Temat innowacji dostosowany został do Podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025 i wiąże się ściśle z edukacją prozdrowotną.
W dwugodzinnych zajęciach, które odbywają się po lekcjach, uczestniczy czternaścioro drugoklasistów. Pierwsze spotkanie poświęcone było owocom i ich supermocy. Wprowadzeniem do tematu były zgadywanki, krzyżówki i rozmowa kierowana dotycząca owoców. Następnie uczniowie przygotowali do pracy swoje stanowiska, umyli ręce oraz odbyli krótkie przeszkolenie dotyczące sposobu pracy z nożem i innymi ostrymi narzędziami. Na każdego drugoklasistę czekał przygotowany zestaw kolorowych owoców. Niektórzy przyznali, że jeszcze nigdy nie kroili arbuza, czy też winogrona. Aby nadać sałatce niespotykany smak mo
Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Absolwenci naszej szkoły
Z okazji nadchodzącego 70-tego jubileuszu szkoły chcielibyśmy zaprosić wszystkich kochających śpiew, muzykę do wykonania wspólnego utworu podczas tej uroczystości w dniu 18 października 2024 roku. Wszelkie informacje udzieli pani Karolina Świątkiewicz pod adresem e-mail karolina.swiatkiewicz@sp3gora.edu.pl
O zdrowie zadbali – sałatki wykonali
7W piątek 27 września uczniowie klasy Ib podczas zajęć wykonywali kolorowe sałatki owocowe lub warzywne. Każde dziecko przyniosło produkty na taką sałatkę, jaką lubi najbardziej. Było to jedno z działań edukacyjnych towarzyszących „Programowi dla szkół”, który jest realizowany w naszej szkole. Najpierw uczniowie pracując metodą burzy mózgu wypowiadali się na temat korzyści płynących ze spożywania sałatek owocowych. Następnie – po krótkim przeszkoleniu z zakresu bhp – zabrali się za wykonywanie swoich sałatek. Obieranie i krojenie owoców lub warzyw na małą kostkę wcale nie było dla pierwszoklasistów łatwym zadaniem, ale doskonale sobie z tym poradzili. Na koniec zajęć nastąpiła wspólna degustacja tych jakże smacznych, zdrowych, ale przede wszystkim samodzielnie przygotowanych sałatek.
SPARTAKIADA RODZINNA - W zdrowym ciele – zdrowy duch
W dniu 28 września 2024 r. w hali „Olimpia” rozegraliśmy kolejną edycję rodzinnych zawodów sportowych. Głównym celem spotkania jest kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja międzyklasowa oraz zachęcanie do czynnego wypoczynku w czasie wolnym.
Z wizytą w Niechłodzie
99W piękny jesienny dzień klasy I b i II b wybrały się na wycieczkę do „Wesołego Rancza” w Niechłodzie. Dzieci przywitane zostały przez właścicieli, którzy w profesjonalny sposób przeprowadzili warsztaty dotyczące ziemniaka. Uczniowie dowiedzieli się gdzie rosną ziemniaki, jakie są ich szkodniki oraz poznali budowę tego warzywa i wymieniali co można z niego zrobić. Chętne dzieci miały możliwość wykopywania ziemniaków przy pomocy motyki kopaczki. W mić. Dzieci zachwycone były króliczkami, które mogły przytulić i wziąć n ręce. W gospodarstwie były też świnie, krowy, owce, kucyki, kury i kozy. Wspaniałą frajdą dla dzieciaków była zabawa na sianie. Mogły tam skakać z presaków, huśtać się na linach i spróbować swoich możliwości bokserskich na worku treningowym. Na terenie obiektu znajdował się duży plac zabaw, boisko i strefa relaksu. Na wycieczkowiczów czekało przepyszne ciasto czekoladowe,
- liczba odwiedzin: 1658437
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Niedziela 22.12.2024