• Klasa IIa na wycieczce w Lesznie

            10 maja uczniowie kl. II a pojechali na wycieczkę do Leszna gdzie uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar. Dzieci zobaczyły wojskowe pojazdy, indywidualne wyposażenie żołnierzy oraz uzbrojenie. Dowiedziały się co należy zrobić aby zostać zawodowym żołnierzem. Uczniowie mieli możliwość skorzystać z symulatora strzelania oraz zobaczyć ogródek saperski.

          • Szkolny Konkurs Sudoku.

            9 maja 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Sudoku. Celem konkursu była upowszechnianie łamigłówek i logicznego myślenia wśród uczniów klas I-III.

            Laureatami konkursu zostali:

            Klasa I

            miejsce I - Weronika Bareła, Hanna Skrabalak, Aleksander Uściło - kl. I a

            miejsce II - Dariusz Adutis, Filip Leończyk, Natasza Malinowska - kl. I b

          • Kodowanie na dywanie – podsumowanie

            Innowacja „Kodowanie na dywanie” prowadzona była w klasie I b od 31 stycznia do 30 kwietnia. Wzięło w niej udział czternastu chętnych uczniów, którzy spotykali się na zajęciach raz w tygodniu, po lekcjach. Innowacja prowadzona była przez nauczycielki p. Wioletę Leśniak i p. Jolantę Wilkosz. Tematyka obejmowała wprowadzenie w klasie pierwszej kodowania począwszy od najprostszych zadań, na przykład układanie kodu przy użyciu kolorowych kartek, aż do programowania genibotów, czy też pszczółek Bee Botów. Wszystkie zajęcia prowadzone były w formie zabawy, tak więc dzieci nie wiedziały, że w ten sposób uczą się. Projekt zakończony został ewaluacją, na którą składały się obserwacje uczniów prowadzone podczas zajęć, analiza frekwencji, rozmowy z dziećmi oraz wypełniona przez rodziców ankieta. Z informacji zwrotnej pozyskanej przez respondentów wynika, że uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i

          • Akademia Lubella ukończona

            Od stycznia do maja realizowany w naszej szkole był program z edukacji zdrowotnej Akademia Lubella. Udział w nim wzięły wybrane klasy 5-8. Edukacja na temat zdrowego stylu życia, roli aktywności ruchowej, właściwego doboru produktów żywnościowych, niemarnowania żywności opracowana była za pomocą atrakcyjnej prezentacji multimedialnej, w której uczniowie brali czynny udział poprzez głosowanie na wybrane odpowiedzi. Młodzież chętnie słuchała, zadawała wiele pytań i zdobywała nowe wiadomości wykraczające poza podstawę programową. Kolejny ważny Certyfikat Akademii Lubella naszej szkoły zdobyty .

          • Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

            W dniach 7 i 9 maja 2024 klasy VIII a i VIII b wraz z paniami: Moniką Burdziuk, Marią Głowacką i Martą Kaiser odwiedziły Bibliotekę Miejską w Górze. Pod czujnym okiem Pani Jolanty Mikłosz zwiedziliśmy: na parterze Oddział Dziecięcy, na piętrze - Wypożyczalnię dla Dorosłych i Czytelnię dla Dorosłych. Po krótkiej wizycie w wypożyczalni przeszliśmy do czytelni, gdzie Pani Jolanta Mikłosz zaprezentowała bogatą ofertę biblioteki oraz pokazywała uczniom cenne zbiory zgromadzone w bibliotece np. ręcznie pisaną kronikę Góry. Następnie nawiązując do wszechobecnej technologii komputerowej przedstawiła uczniom liczne niebezpieczeństwa, jakie czyhają na nierozważnych internautów (niezależnie od wieku). W holu natomiast obejrzeliśmy piękną wystawę obrazów autorstwa Janiny Goździewicz. Następnie przeszliśmy do Oddziału Dziecięcego, gdzie obok tradycyjnych zbiorów Pani Joanna Kietlińska pokazała nam

          • Spotkanie ze strażakiem

            8 maja uczniowie klas młodszych gościli w szkole pana Michała Uściło, który jest pracownikiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze. Pan Michał opowiedział uczniom na czym polega jego praca oraz jakie czynności wykonują strażacy podczas swoich obowiązków zawodowych. Oprócz walki z pożarami, ratują rannych podczas wypadków drogowych i katastrof budowlanych, pomagają podczas klęsk żywiołowych oraz uczestniczą w ewakuacji ludności podczas powodzi. Niosą pomoc także w przypadku zagrożeń chemicznych i ekologicznych. Pan Uściło zaprezentował uczniom podstawowy sprzęt, który posiada każdy strażak podczas akcji ratowniczej. Poinstruował uczestników spotkania, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali zaproszonego gościa. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za to, że zaszczycił nas swoją obecnością i opowiedział o ciężkiej pr

          • Najlepsi matematycy w powiecie

            7 maja 2024 r. odbył się finał XXII Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 18 uczniów z 8 szkół podstawowych powiatu górowskiego. Komisja wyłoniła trzech laureatów oraz przyznała jedno wyróżnienie.

            Najlepszym matematykiem w powiecie okazał się Miłosz Szczęśniak z klasy 8a zajmując 1 miejsce. 3 miejsce zajęła Agata Sawicka z klasy 8a. a 2 miejsce zajęła uczennica ze szkoły w Czarnoborsku.

        • Jubileusz 20 - lecia przystąpienia naszej szkoły do Programu dla Szkół
          • Jubileusz 20 - lecia przystąpienia naszej szkoły do Programu dla Szkół

            W tym roku obchodzimy jubileusz 20 –lecia przystąpienia naszej szkoły do unijnego Programu dla Szkól, dzięki któremu uczniowie klas I-V mogą spożywać pyszne mleko pasteryzowane, przetwory mleczne oraz owoce i warzywa dostarczane przez firmę Dars Adamczak, Stanek Sp.J. ze Wschowy.

            Właśnie we współpracy z właścicielem firmy panem Dariuszem Adamczakiem możliwe było zorganizowanie edukacyjnego spotkania prof.zw.dr hab.med. Wojciecha Cichego z beneficjentami programu, uczniami klas czwartych. W uroczystości oprócz dyrekcji, grona nauczycielskiego i pielęgniarki Małgorzaty Mamet udział wzięły przedstawicielki Rady Rodziców: Patrycja Baran i Małgorzata Dańko.

          • Drodzy znajomi

            Szkoła Podstawowa Nr 3 w Górze bierze udział w akcji charytatywnej "Pan Paragon", która wspomaga Wiktorię Grzelczak w walce z chorobą. Zachęcamy do przynoszenia paragonów za zakupy w dowolnych sklepach i przekazywanie ich w kl. I-III wychowawcom, a kl. IV- VIII do pani Justyna Witkowkiej do sali nr 5

        • Spotkanie w Pracowni Historii Ziemi Górowskiej
          • Spotkanie w Pracowni Historii Ziemi Górowskiej

            7 maja uczniowie klasy III c udali się na zajęcia do Pracowni Historii Ziemi Górowskiej. Dzięki uprzejmości p. Elżbiety Maćkowskiej mogli zobaczyć wiele interesujących eksponatów używanych niegdyś w gospodarstwach domowym oraz przy pracach polowych. Poznali historię każdego z oglądanych przedmiotów, dowiedzieli się skąd one pochodzą oraz w jaki sposób były wykorzystywane kiedyś przez ludzi. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się przedmioty codziennego użytku takie jak: drewniane chodaki, maselnica, tara do prania, kufer na ubrania, moździerz czy cep. Dzięki tym niecodziennym przedmiotom i opowieściom prowadzącej, uczniowie przenieśli się do czasów, w których żyli ich przodkowie. Serdecznie dziękujemy p. Elżbiecie Maćkowskiej za umożliwienie nam spotkania oraz ciekawą lekcję historii.

          • SZTUKA PISANIA

            25 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. W konkursie wzięło udział 43 uczniów klas I - III. Zadaniem uczestników było staranne i bezbłędne przepisaniefragmentu bajki.Komisja konkursowaoceniając prace wzięła pod uwagękształt i właściwe łączenie liter, prawidłowerozmieszczenietekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, a także czytelność i ogólne wrażenie estetyczne. Po wnikliwej analizie prac przez jury wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach.

    • liczba odwiedzin: 1543542
      • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze
      • UE
      • BIP
      • epuap
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nagłówek

    • Kalendarz

        brak danych
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 19.05.2024
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze, ul. Poznańska 2
      • tel. 065 543 24 17 tel. fax. 065 544 16 31
      • 56 - 200 Góra ul. Poznańska 2 Poland
    • Logowanie