Wizyta przedszkolaków.
16Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego do naszej szkoły przychodzą z wizytą przedszkolaki, które od września rozpoczną naukę w szkole. Tym razem odwiedziły nas grupy z Przedszkola Publicznego Nr 3 w Górze. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wyglądają salę lekcyjne, sale gimnastyczne, pracownia komputerowa, biblioteka, stołówka, boisko szkolne i plac zabaw. Aby poczuć się jak uczniowie dzieci zasiadły do szkolnych ławek, przymierzały tornistry swoich starszych kolegów. Pod okiem nauczycieli aktywnie uczestniczyły wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy drugiej w zajęciach ruchowych, plastycznych i edukacji matematycznej.
Konkurs czytelniczy pt. "W świecie lektur"
2Dnia 10 maja 2024 odbył się konkurs czytelniczy pt. "W świecie lektur" skierowany do uczniów klas I-III. Sprawdzał on znajomość podanych wcześniej lektur. W klasie I obowiązywała lektura „Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego, w klasie II „Karolcia” Marii Krüger, w III – „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem. W konkursie wzięło udział 39 osób. Oto wyniki:
Egzamin ósmoklasisty - język angielski.
31Dzisiaj trzeci i ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty. Tym razem uczniowie klas ósmych punktualnie o godzinie 9:00 sprawdzą swoje umiejętności z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że poradzą sobie bardzo dobrze.
Kochani Ósmoklasiści, trzymamy kciuki. Powodzenia!
Egzamin ósmoklasisty - matematyka
26Dzisiaj drugi dzień egzaminu ósmoklasisty. Punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie klasy ósmej przystąpili do egzaminu z matematyki. Mamy nadzieję, że praca z arkuszem egzaminacyjnym z matematyki nazywanej królową nauk przebiegnie bez problemu.
Kochani Ósmoklasiści powodzenia!
Pierwsza część egzaminu ósmoklasisty - egzamin z języka polskiego.
9Dzisiaj odbyła się pierwsza część egzaminu ósmoklasisty - egzamin z języka polskiego.
Kochani ósmoklasiści trzymamy za Was kciuki
Dziękujemy wspaniałej Radzie Rodziców za cudowne długopisy szczęścia dla naszych ósmoklasistów
Klasa IIa na wycieczce w Lesznie
1410 maja uczniowie kl. II a pojechali na wycieczkę do Leszna gdzie uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar. Dzieci zobaczyły wojskowe pojazdy, indywidualne wyposażenie żołnierzy oraz uzbrojenie. Dowiedziały się co należy zrobić aby zostać zawodowym żołnierzem. Uczniowie mieli możliwość skorzystać z symulatora strzelania oraz zobaczyć ogródek saperski.
Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III - Mistrz Tabliczki Mnożenia.
7 maja 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III - Mistrz Tabliczki Mnożenia. Celem konkursu była popularyzacja zabaw tabliczką mnożenia wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, wspieranie uzdolnień, a także wdrażanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy.
Szkolny Konkurs Sudoku.
9 maja 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Sudoku. Celem konkursu była upowszechnianie łamigłówek i logicznego myślenia wśród uczniów klas I-III.
Laureatami konkursu zostali:
Klasa I
miejsce I - Weronika Bareła, Hanna Skrabalak, Aleksander Uściło - kl. I a
miejsce II - Dariusz Adutis, Filip Leończyk, Natasza Malinowska - kl. I b
Kodowanie na dywanie – podsumowanie
Innowacja „Kodowanie na dywanie” prowadzona była w klasie I b od 31 stycznia do 30 kwietnia. Wzięło w niej udział czternastu chętnych uczniów, którzy spotykali się na zajęciach raz w tygodniu, po lekcjach. Innowacja prowadzona była przez nauczycielki p. Wioletę Leśniak i p. Jolantę Wilkosz. Tematyka obejmowała wprowadzenie w klasie pierwszej kodowania począwszy od najprostszych zadań, na przykład układanie kodu przy użyciu kolorowych kartek, aż do programowania genibotów, czy też pszczółek Bee Botów. Wszystkie zajęcia prowadzone były w formie zabawy, tak więc dzieci nie wiedziały, że w ten sposób uczą się. Projekt zakończony został ewaluacją, na którą składały się obserwacje uczniów prowadzone podczas zajęć, analiza frekwencji, rozmowy z dziećmi oraz wypełniona przez rodziców ankieta. Z informacji zwrotnej pozyskanej przez respondentów wynika, że uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i
Akademia Lubella ukończona
Od stycznia do maja realizowany w naszej szkole był program z edukacji zdrowotnej Akademia Lubella. Udział w nim wzięły wybrane klasy 5-8. Edukacja na temat zdrowego stylu życia, roli aktywności ruchowej, właściwego doboru produktów żywnościowych, niemarnowania żywności opracowana była za pomocą atrakcyjnej prezentacji multimedialnej, w której uczniowie brali czynny udział poprzez głosowanie na wybrane odpowiedzi. Młodzież chętnie słuchała, zadawała wiele pytań i zdobywała nowe wiadomości wykraczające poza podstawę programową. Kolejny ważny Certyfikat Akademii Lubella naszej szkoły zdobyty .
Majowe święta w młodszej grupie wiekowej.
15W tym roku szkolnym kl. II C przygotowała apel dla uczczenia ważnych świąt narodowych 1,2 i 3 Maja. W repertuarze były poważne treści nawiązujące do czasów minionych i obecnych, oprawione tańcem, piosenką i poezją. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się przed swoimi kolegami z klas I – III oraz rodzicami.
Z wizytą w Bibliotece Miejskiej
11W dniach 7 i 9 maja 2024 klasy VIII a i VIII b wraz z paniami: Moniką Burdziuk, Marią Głowacką i Martą Kaiser odwiedziły Bibliotekę Miejską w Górze. Pod czujnym okiem Pani Jolanty Mikłosz zwiedziliśmy: na parterze Oddział Dziecięcy, na piętrze - Wypożyczalnię dla Dorosłych i Czytelnię dla Dorosłych. Po krótkiej wizycie w wypożyczalni przeszliśmy do czytelni, gdzie Pani Jolanta Mikłosz zaprezentowała bogatą ofertę biblioteki oraz pokazywała uczniom cenne zbiory zgromadzone w bibliotece np. ręcznie pisaną kronikę Góry. Następnie nawiązując do wszechobecnej technologii komputerowej przedstawiła uczniom liczne niebezpieczeństwa, jakie czyhają na nierozważnych internautów (niezależnie od wieku). W holu natomiast obejrzeliśmy piękną wystawę obrazów autorstwa Janiny Goździewicz. Następnie przeszliśmy do Oddziału Dziecięcego, gdzie obok tradycyjnych zbiorów Pani Joanna Kietlińska pokazała nam
Tydzień Ekologiczny w „TRÓJCE”🐝🦌🌳🍀
W dniach 22 – 26 kwietnia w naszej placówce został zrealizowany Tydzień ekologiczny pod hasłem: „Myśl logicznie – żyj ekologicznie”. W realizację Tygodnia Ekologicznego włączyła się cała społeczność uczniowska klas 4-8 oraz nauczyciele. Realizując ten Tydzień kierowaliśmy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcania ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych oraz poznania zasad zdrowego trybu życia. Zaprosiliśmy również przedstawicieli zaprzyjaźnionego Koło Łowieckie nr 24 "Bażant" w Górze.
Spotkanie ze strażakiem
88 maja uczniowie klas młodszych gościli w szkole pana Michała Uściło, który jest pracownikiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze. Pan Michał opowiedział uczniom na czym polega jego praca oraz jakie czynności wykonują strażacy podczas swoich obowiązków zawodowych. Oprócz walki z pożarami, ratują rannych podczas wypadków drogowych i katastrof budowlanych, pomagają podczas klęsk żywiołowych oraz uczestniczą w ewakuacji ludności podczas powodzi. Niosą pomoc także w przypadku zagrożeń chemicznych i ekologicznych. Pan Uściło zaprezentował uczniom podstawowy sprzęt, który posiada każdy strażak podczas akcji ratowniczej. Poinstruował uczestników spotkania, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali zaproszonego gościa. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za to, że zaszczycił nas swoją obecnością i opowiedział o ciężkiej pr
Najlepsi matematycy w powiecie
7 maja 2024 r. odbył się finał XXII Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 18 uczniów z 8 szkół podstawowych powiatu górowskiego. Komisja wyłoniła trzech laureatów oraz przyznała jedno wyróżnienie.
Najlepszym matematykiem w powiecie okazał się Miłosz Szczęśniak z klasy 8a zajmując 1 miejsce. 3 miejsce zajęła Agata Sawicka z klasy 8a. a 2 miejsce zajęła uczennica ze szkoły w Czarnoborsku.
Jubileusz 20 - lecia przystąpienia naszej szkoły do Programu dla Szkół
W tym roku obchodzimy jubileusz 20 –lecia przystąpienia naszej szkoły do unijnego Programu dla Szkól, dzięki któremu uczniowie klas I-V mogą spożywać pyszne mleko pasteryzowane, przetwory mleczne oraz owoce i warzywa dostarczane przez firmę Dars Adamczak, Stanek Sp.J. ze Wschowy.
Właśnie we współpracy z właścicielem firmy panem Dariuszem Adamczakiem możliwe było zorganizowanie edukacyjnego spotkania prof.zw.dr hab.med. Wojciecha Cichego z beneficjentami programu, uczniami klas czwartych. W uroczystości oprócz dyrekcji, grona nauczycielskiego i pielęgniarki Małgorzaty Mamet udział wzięły przedstawicielki Rady Rodziców: Patrycja Baran i Małgorzata Dańko.
Drodzy znajomi
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Górze bierze udział w akcji charytatywnej "Pan Paragon", która wspomaga Wiktorię Grzelczak w walce z chorobą. Zachęcamy do przynoszenia paragonów za zakupy w dowolnych sklepach i przekazywanie ich w kl. I-III wychowawcom, a kl. IV- VIII do pani Justyna Witkowkiej do sali nr 5
Spotkanie w Pracowni Historii Ziemi Górowskiej
7 maja uczniowie klasy III c udali się na zajęcia do Pracowni Historii Ziemi Górowskiej. Dzięki uprzejmości p. Elżbiety Maćkowskiej mogli zobaczyć wiele interesujących eksponatów używanych niegdyś w gospodarstwach domowym oraz przy pracach polowych. Poznali historię każdego z oglądanych przedmiotów, dowiedzieli się skąd one pochodzą oraz w jaki sposób były wykorzystywane kiedyś przez ludzi. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się przedmioty codziennego użytku takie jak: drewniane chodaki, maselnica, tara do prania, kufer na ubrania, moździerz czy cep. Dzięki tym niecodziennym przedmiotom i opowieściom prowadzącej, uczniowie przenieśli się do czasów, w których żyli ich przodkowie. Serdecznie dziękujemy p. Elżbiecie Maćkowskiej za umożliwienie nam spotkania oraz ciekawą lekcję historii.
- liczba odwiedzin: 1658417
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Niedziela 22.12.2024