Świetlica Mistrzów pamięta o nadchodzącym święcie wszystkich pracowników oświaty. Od poniedziałku ciężko, ale z radością, pracujemy przy projektowaniu kartek dla nauczycieli, kucharek, konserwatorów, administracji i sprzątaczek naszej szkoły. Nie zapominamy również o tych, którzy są już na zasłużonym emerytalnym wypoczynku. Podziękujmy im życzeniami, dobrym słowem i uśmiechem.
14 października to ważne święto wszystkich pracowników szkoły.
Zdrowe przekąski – „koreczki”
- 33
Tym razem nasi mali kucharze zostali poinstruowani, w jaki sposób można wykonać zdrowe przekąski –„koreczki”. Uczniowie obejrzeli na Internecie wzory tych potraw i omówili, z jakich produktów się składają. Kolejnym etapem zajęć było przydzielenie każdemu drugoklasiście takiego samego zestawu produktów niezbędnych do wykonania zadania. Prowadzące przypomniały też w jaki sposób należy posługiwać się nożem oraz zademonstrowały, jak można dzielić na mniejsze części zgromadzone produkty. Zadanie wbrew pozorom nie było wcale takie łatwe. Mali kucharze pracowali z zapałem, w wielkim skupieniu. Efektem tego były kolorowe „koreczki”, które doskonale prezentowały się na talerzach. Po wyczerpującej pracy nadszedł czas na degustację. Dzieciaki były bardzo dumne z tego, że potrafią samodzielnie wykonać tak wspaniałą przekąskę.
Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz
Nagrody od firmy TYMBARK
Takie oto nagrody otrzymaliśmy od firmy TYMBARK za zgłoszenie największej liczby drużyn w województwie w XXIV edycji Pucharu Tymbark.
Dziękujemy
Dzień Chłopaka w klasach młodszych.
- 6
Z tej okazji dziewczynki w każdej klasie przygotowały swoim kolegom miłe niespodzianki i wręczyły drobne upominki oraz słodycze. Nie zabrakło też pięknych i szczerych życzeń oraz serdecznych uścisków. Każdy chłopiec w tym dniu poczuł się szczególnie i wyjątkowo, a zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- 1
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji bibliotekarka p. Marta Kaiser przeczytała dzieciom klas I-III zgromadzonym w świetlicy bajkę terapeutyczną pt. „Żółty berecik” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej -Wróbel ze zbioru „Bajkoterapia, czyli bajki - pomagajki dla małych i dużych”. Po wysłuchaniu tekstu dzieci odpowiadały na szereg pytań związanych z treścią utworu. Bajka opowiada o samotności i o tym, do czego może owa samotność doprowadzić. Bohaterka utworu, Nina pewnego dnia w prezencie od rodziców dostaje laptopa i nagle cały jej świat zaczyna się zmieniać, poznaje bowiem w intrenecie dziewczynkę o imieniu Patrycja. Jednak Patrycja nie okazuje się wymarzoną przyjaciółką i Nina popada w kłopoty oraz uzależnienie od internetu. Na odsiecz przybywa babcia Niny i próbuje rozwiązać jej problemy.
Kolejnym punktem zajęć była dyskusja na temat zagrożeń płynących z sieci. Dzieci wymieniały plusy i minusy korzystania z internetu, a następnie wypełniły karty pracy, gdzie akcentowały, co lubią w internecie najbardziej, co je martwi, z czego najczęściej korzystają.
Bajka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pozwala nam zrozumieć do czego może doprowadzić samotność (nie tylko dzieci) i brak kontaktu z ludźmi. Nic bowiem nie zastąpi relacji z drugim człowiekiem i potrzeby bycia zauważonym, docenionym i kochanym. Celem spotkania była promocja czytelnictwa, zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książkę oraz wyrabianie w nich nawyku czytania. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, pozwalają przeżywać niezwykłe emocje oraz stanowią antidotum na wszelkie smutki. Zapraszamy do biblioteki!
„Zdrowo jemy – dłużej żyjemy”
- 6
Tak brzmi tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w klasie II b SP3 przez nauczycielki Wioletę Leśniak i Jolantę Wilkosz. Temat innowacji dostosowany został do Podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025 i wiąże się ściśle z edukacją prozdrowotną.
W dwugodzinnych zajęciach, które odbywają się po lekcjach, uczestniczy czternaścioro drugoklasistów. Pierwsze spotkanie poświęcone było owocom i ich supermocy. Wprowadzeniem do tematu były zgadywanki, krzyżówki i rozmowa kierowana dotycząca owoców. Następnie uczniowie przygotowali do pracy swoje stanowiska, umyli ręce oraz odbyli krótkie przeszkolenie dotyczące sposobu pracy z nożem i innymi ostrymi narzędziami. Na każdego drugoklasistę czekał przygotowany zestaw kolorowych owoców. Niektórzy przyznali, że jeszcze nigdy nie kroili arbuza, czy też winogrona. Aby nadać sałatce niespotykany smak można było doprawić ją jogurtem greckim. Jak się okazało wykonanie sałatki nie było wcale prostym zadaniem, ale zakończyło się sukcesem. Na koniec spotkania była degustacja i ogromne zadowolenie z wykonanego zadania.
Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz
Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Absolwenci naszej szkoły
Z okazji nadchodzącego 70-tego jubileuszu szkoły chcielibyśmy zaprosić wszystkich kochających śpiew, muzykę do wykonania wspólnego utworu podczas tej uroczystości w dniu 18 października 2024 roku. Wszelkie informacje udzieli pani Karolina Świątkiewicz pod adresem e-mail karolina.swiatkiewicz@sp3gora.edu.pl
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania
O zdrowie zadbali – sałatki wykonali
- 7
W piątek 27 września uczniowie klasy Ib podczas zajęć wykonywali kolorowe sałatki owocowe lub warzywne. Każde dziecko przyniosło produkty na taką sałatkę, jaką lubi najbardziej. Było to jedno z działań edukacyjnych towarzyszących „Programowi dla szkół”, który jest realizowany w naszej szkole. Najpierw uczniowie pracując metodą burzy mózgu wypowiadali się na temat korzyści płynących ze spożywania sałatek owocowych. Następnie – po krótkim przeszkoleniu z zakresu bhp – zabrali się za wykonywanie swoich sałatek. Obieranie i krojenie owoców lub warzyw na małą kostkę wcale nie było dla pierwszoklasistów łatwym zadaniem, ale doskonale sobie z tym poradzili. Na koniec zajęć nastąpiła wspólna degustacja tych jakże smacznych, zdrowych, ale przede wszystkim samodzielnie przygotowanych sałatek.
Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz
SPARTAKIADA RODZINNA - W zdrowym ciele – zdrowy duch
W dniu 28 września 2024 r. w hali „Olimpia” rozegraliśmy kolejną edycję rodzinnych zawodów sportowych. Głównym celem spotkania jest kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja międzyklasowa oraz zachęcanie do czynnego wypoczynku w czasie wolnym.
Inicjatorem i organizatorem sportowych spotkań jest Rada Rodziców SP 3, która zapewnia rewelacyjne ciasta i gofry, a także przepyszne pierogi.
O godzinie 8.00 w hali Olimpia spotkała się grupa wiekowa z klas I - III. Klasy IV-VIII sportowe potyczki rozpoczęły o godzinie 10.00.
Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić się w następujących kategoriach sportowych:
- kozłowanie piłki,
- „przewróć – postaw” pachołek,
- skoki dodawane,
- wyścig łyżwiarzy,
- sadzenie ziemniaków.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Grupa klas I – III:
Klasy I: miejsce pierwsze – I c, miejsce drugie ex aequo: I a i I b, miejsce trzecie: I d.
Klasy II: miejsce pierwsze klasa II b, II a – miejsce drugie.
Klasy III: pierwsza lokata – III a, druga lokata - III c, trzecia lokata - III b.
Klasy IV – VIII:
Klasy IV: pierwsze miejsce – klasa IV c, drugie miejsce – klasa IV b, trzecie – klasa IV a.
Klasy V: pierwsze miejsce – klasa V a, drugie miejsce – klasa V c, a trzecie: V b.
Klasy VI: pierwsze miejsce – klasa VI c, II miejsce ex aequo: VI a i VI b.
Wśród klas VII pierwsze miejsce zajęła klasa VII b, drugie miejsce – VII a.
Na poziomie klas VIII pierwsze miejsce ex aequo klasa VIII a i VIII c, drugie VIII b.
Uczestnicy otrzymali z rąk dyrektora szkoły pani Marioli Szurynowskiej i pani Anity Heinze-Kasprzak pamiątkowe medale i dyplomy. A przewodnicząca Rady Rodziców, pani Patrycja Baran, obdarowała uczniów słodkimi upominkami.
We wszystkich klasach rozgrywki przyniosły niezapomniane emocje, a zwycięstwa wiele radości. Były to zawody bez presji wyniku, których najważniejszym celem była wspólna, dobra zabawa w przyjacielskiej atmosferze zgodnie z zasadami fair play i kulturalnego kibicowania.
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich rodziców z naszej Trójki. Brawa dla Państwa za poświęcony czas, za cudowną atmosferę i świetną zabawę!
A dodatkowe podziękowania przekazujemy Kołu Łowieckiemu „Bażant”– dziękujemy za wsparcie Spartakiady swoją obecnością i pysznymi daniami.
Jesteście niezawodni!
Zobacz galerię:
Z wizytą w Niechłodzie
- 99
W piękny jesienny dzień klasy I b i II b wybrały się na wycieczkę do „Wesołego Rancza” w Niechłodzie. Dzieci przywitane zostały przez właścicieli, którzy w profesjonalny sposób przeprowadzili warsztaty dotyczące ziemniaka. Uczniowie dowiedzieli się gdzie rosną ziemniaki, jakie są ich szkodniki oraz poznali budowę tego warzywa i wymieniali co można z niego zrobić. Chętne dzieci miały możliwość wykopywania ziemniaków przy pomocy motyki kopaczki. W mić. Dzieci zachwycone były króliczkami, które mogły przytulić i wziąć n ręce. W gospodarstwie były też świnie, krowy, owce, kucyki, kury i kozy. Wspaniałą frajdą dla dzieciaków była zabawa na sianie. Mogły tam skakać z presaków, huśtać się na linach i spróbować swoich możliwości bokserskich na worku treningowym. Na terenie obiektu znajdował się duży plac zabaw, boisko i strefa relaksu. Na wycieczkowiczów czekało przepyszne ciasto czekoladowe, pieczone ziemniaki, kiełbaski, kiszone ogórki, pachnące bułki i domowy kompot. W zabawie towarzyszyły dzieciom koty i pies bernardyn. Właściciele obiektu zadbali o doskonałą atmosferę, przepyszne swojskie jedzonko i bogaty program. Potwierdzeniem tego były słowa dzieci, że „Jest to najwspanialsza wycieczka”. Po raz kolejny okazało się, że nie trzeba wcale daleko jechać, aby miło i pożytecznie spędzić czas. Dziękujemy właścicielom agroturystyki „Wesołe Ranczo” za miłą zabawę i wspaniałą lekcję przyrody.