Szanowni Państwo zajęcia dla klas 1-3 odbywać się będą w budynku przy ulicy Poznańskiej 2 i Poznańskiej 2a z zachowaniem wytycznych MEN, GIS i MZ.
Szczegółowy plan lekcji jest już na stronie internetowej naszej szkoły .
Szanowni Państwo zajęcia dla klas 1-3 odbywać się będą w budynku przy ulicy Poznańskiej 2 i Poznańskiej 2a z zachowaniem wytycznych MEN, GIS i MZ.
Szczegółowy plan lekcji jest już na stronie internetowej naszej szkoły .
Pierwszy tydzień ferii zimowych już za nami. W okresie pandemii zdecydowana większość z Was spędza je w domach. Na pewno macie jakieś ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu? Mogą one być inspiracją dla waszych rówieśników, Podzielcie się swoją pomysłowością – oświećcie nią innych. Zamieście swoje propozycje na Szkolnych blogach SKO SP3 na stronie internetowej https://www.szkolneblogi.pl/.../jak-mijaja-wam-ferie-zimowe/
Życzymy udanego wypoczynku.
Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek,
oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był lepszy niż ten, co właśnie mija.
Życzy
Dyrekcja, pracownicy i uczniowie
Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze
21 grudnia podsumowaliśmy konkurs „Mistrz matematyki” dla klas 7-8. Konkurs organizowany był w ramach projektu „Matematyka otwiera przyszłość”.
Zwycięzcom wręczyliśmy wspaniałe nagrody, między innymi zegarki smartwatch. Konkurs organizowany był w ramach projektu „Matematyka otwiera przyszłość”
Najlepszymi z klas 7-8 okazali się:
klasa 7a - Hubert Korol
klasa 7b-Dawid Górski
klasa 7c - Alicja Turek
klasa 7d - Oliwia Plewka
klasa 8a - Natalia Sawczyszyn
klasa 8b - Joanna Sumara
klasa 8c - Julia Kucharska
Gratulujemy zwycięzcom!
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom klas I - III za udział w szkolnym konkursie plastycznym „OZDOBA CHOINKOWA”. Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką dowolną pracy plastycznej w formie przestrzennej, przedstawiającej ozdobę choinkową. Wpłynęło wiele pięknych prac wyróżniających się oryginalnością i ciekawą techniką wykonania. Celem konkursu było zachęcenie do twórczego działania oraz rozwijanie zdolności plastycznych naszych uczniów. 19 grudnia komisja konkursowa dokonała rozstrzygnięcia konkursu, a ceniając prace wzięła pod uwagę przede wszystkim staranność wykonania, pomysłowość oraz wrażenie artystyczne.
Zwycięzcom gratulujemy :)
Prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce:
Grabania Oskar 1c
Lesiecka Zofia 2a
Pałysa Kuba 3a
Kupczak Natalia 3a
Mikłosz Dominika 1b
Nowacka Aleksandra 1b
Piechurski Maciej 2b
Dańko Carmen 2a
Stokłosa Maksymilian 1a
Staniewski Oliwier 2c
Kocaj Zuzanna 1a
II miejsce:
Ciebień Gabriel 2b
Tomaszewska Hanna 1b
Rzeźnik Lena 1b
Leszczyński Paweł 1a
Nikiel Lena 1c
Kamiński Kamil 2b
Maśluk Maja 1c
Luty Maja 1b
Szozda Jan 1b
Zabłocki Michał 2b
Frąszczak Filip 3b
Frąszczak Fabian 1b
Kierbaj Julia 2b
III miejsce:
Ziółkowska Maja 3a
Ziółkowski Gracjan 2a
Pałysa Joanna 1b
Musielak Jakub 1a
Strzemieczny Miłosz 1a
Szozda Hanna 1b
Picz Hanna 2a
Szelążek Hanna 1b
Żuchowski Krzysztof 1b
Tyrcz Amelia 2c
Tekieli Wojciech 2b
Malinowski Mikołaj 2b
Strzeczkowski Wojciech 3a
Ryszewski Franciszek 1a
Witek Tomasz 2b
Rogasik Adam 3a
Kamińska Milena 1c
Żywe obrazy to pomysł na stałe wpisany w działania twórcze naszej szkoły. W ciągu ostatnich pięciu lat z powodzeniem wykorzystywany był przez pomysłodawczynie: Joannę Zembroń i Anetę Grabowską - jako podsumowanie projektu edukacyjnego “Wehikuł czasu”, na uroczystości 10-lecia Uniwersytetu III wieku, na corocznym Narodowym Czytaniu. Profesjonalnego wsparcia artystycznego zawsze udzielała plastyczka Jolanta Hanusiak-Cebenko. Czas zdalnego nauczania uniemożliwił bezpośredni kontakt uczniów i nauczycieli, ale nie odebrał prawa do kreowania swojej wyobraźni. Tym razem uczniowie klasy 7a pod okiem pani Joanny Zembroń przygotowali niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju żywe obrazy, jako podsumowanie kilku lekcji poświęconych sztuce. Inspiracją było malarstwo i plakaty filmowe. Inwencja twórcza uczniów zachwyca…
W tym trudnym dla wszystkich roku wiele osób, szczególnie starszych narażonych jest na ograniczony kontakt z bliskimi, sąsiadami, rodziną. Aby dodać otuchy i wsparcia emocjonalnego szkoła włączyła się w akcję niesienia pomocy „Razem na Święta” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W świetlicy chętni uczniowie wraz z nauczycielami: Karoliną Boguszyk, Bożeną Domańską, Agnieszką Uba i Piotrem Krzyżanowskim wykonali przepiękne kartki ze świątecznymi życzeniami dla podopiecznych Ośrodka Dziennego Pobytu Osób Starszych w Górze i Domu Seniora w Górze.
Dyrekcja szkoły pani Mariola Szurynowska i pani Anita Heinze- Kasprzak osobiście przekazały wykonane kartki i symboliczne podarunki również dla naszych emerytowanych sąsiadów.
Aktywnie włączyła się klasa VI D wraz z wychowawczynią panią Renatą Matysiak i panią Marią Ignaszewską – Nicpoń, która przygotowała dla seniorów słodkie prezenciki z ozdobami na choinkę.
Do akcji przyłączyła się też pani Dorota Żłobińska z biblioteki szkolnej ZACZYTANA TRZYNASTKA, gdzie została zorganizowana zbiórka darów (karma, smakołyki i inne akcesoria dla psów i kotów) dla Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami Kundelek. Dary można składać przez cały czas w bibliotece szkolnej, kasie lub sekretariacie lub oddać paniom sprzątającym. Każdy, nawet najmniejszy gest się liczy. Niech zwierzęta też poczują moc Świąt Bożego Narodzenia.
Dzięki inicjatywie zaniesiona została radość innym, a w naszych sercach poczucie budowania więzi międzypokoleniowych i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Tuż przed Mikołajkami Oddział Banku PKO w Górze odwiedził niezwykły listonosz. W swej przepastnej torbie miał on przesyłkę zaadresowaną na adres banku. Wewnątrz znajdowały się formularze zgłoszeniowe do założenia indywidualnych kont uczniowskich. Aż dwudziestu trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze zgłosiło chęć posiadania własnego konta, a ich rodzice wyrazili na to zgodę. Przesyłkę odebrał dyrektor Banku PKO. Był on niezmiernie zadowolony z pozyskania nowych klientów. W ciągu kilku dni konta zostały założone, a wkrótce ich właściciele otrzymają hasła i będą mogli z nich korzystać.
Rozstrzygnęliśmy konkurs „Ulubiona postać literacka”. Uczniowie najmłodszych klas zaskoczyli nas niesamowitą pomysłowością, kreatywnością i znajomością postaci bajkowych.
Prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce:
Oliwia Wojciechowska IIIa („Czerwony Kapturek”), Maria Kargul Ib („Czerwony Kapturek”), Dominika Mikłosz Ib („Harry Potter i kamień filozoficzny”), Franciszek Ryszewski Ia („Plastusiowy pamiętnik"), Joanna Pałysa Ib („Pyza na polskich dróżkach"), Kalina Kraśnicka Ia („Śpiąca królewna”)
II miejsce:
Olaf Kotwicki IIa („Harry Potter i kamień filozoficzny”), Zuzanna Kocaj Ia („Harry Potter i kamień filozoficzny”), Amelia Tyrcz IIc („Alicja w Krainie Czarów”)
III miejsce:
Kacper Staszków IIb („Harry Potter i kamień filozoficzny”), Magdalena Walerowska Ic ("Piękna i Bestia"), Hanna Tomaszewska Ib („Elza z Krainy Lodu”)
Wyróżnienia: Maciej Piechurski IIb („Harry Potter i kamień filozoficzny”), Zuzanna Polańska Ia („Pipi Pończoszanka”)
Gratulujemy kreatywności i wspaniałych pomysłów!
9 grudnia 2020r. zostały ogłoszone wyniki konkursu „Pamięć Kresów”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Miejska w Górze przy partnerstwie Stowarzyszenia Patriotyczna Góra. Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów, uwrażliwianie na los Polaków mieszkających za wschodnia granicą, rozwijanie pasji badawczej, pogłębianie i utrwalanie wiedzy historycznej, promowanie wśród uczniów oraz wśród osób dorosłych poszukiwania różnych źródeł informacji o historii Polski.
Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie pracy w wersji cyfrowej (opracowanie, opowiadanie, esej, recenzja, spisany wywiad) na wybrany temat związany z Kresami.
Uczennice naszej szkoły Oliwia Plewka kl. VIId oraz Zuzanna Morawiecka kl. VId zajęły I miejsce.
Zuzi i Oliwce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Powered by aSc EduPage