Najlepsi pływacy – grupa młodsza
Dnia 10.11.2021r. na pływalni Delfinek w Górze odbył się Finał Powiatowy w Pływaniu Indywidualnym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie SP 3 rywalizowali w 5 stylach pływackich i zajęli następujące miejsca:
styl motylkowy: Hanna Huzar 1m
styl grzbietowy: Maria Papmel 1m, Karol Szostak 2m, Michalina Lis 3m, Barbara Joncel 5m, Oliwia Wojtyńka 6m
Sympatyczna wizyta absolwenta SP 3 w Górze
Niespodziewaną, ale bardzo miłą i zaskakującą wizytę w szkole złożył nasz absolwent Michał Witkowski, który obecnie jest uczniem klasy maturalnej II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi.
Michał to niesamowita osobowość, mądry młody człowiek, który spełnia swoje marzenia, realizuje pasje i zamienia plany w rzeczywistość. Chce studiować psychologię biznesu.
Najlepsi pływacy
Dnia 10.11.2021r. na pływalni Delfinek w Górze odbył się Finał Powiatowy w Pływaniu Indywidualnym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie SP 3 rywalizowali w 5 stylach pływackich i zajęli następujące miejsca:
styl grzbietowy - Berus Róża 1m, Kleparska Amelia 2m, Jużwin Wojciech 2m, Korol Hubert 3m;
Ślubowanie Pierwszoklasistów
„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca,
a której nikt nikomu nie może odebrać”
Ignacy Jan Paderewski
29 października 2021 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów naszej szkoły. W tym dniu odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I. Było to nie lada wydarzenie dla dzieci i ich rodziców. Uroczystość swą obecnością uświetnili zaproszeni goście: Dyrektor Banku PKO Góra pan Zbigniew Woźniak, przedstawiciel Rady Rodziców pani Ilona Staniecka. Najpierw odświętnie ubrani uczniowie prezentowały się recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Najważniejszym momentem tego dnia było złożenie ślubowania i przyjęcie na siebie obowiązków ucznia. Następnie pani dyrektor Mariola Szurynowska dokonała aktu pasowania „wielkim ołówkiem” . Ukoronowaniem tego dnia było wręczenie pamiątkowych dyplomów i prezentów dla wszystkich uczniów klasy I. Podczas uroczystości wystąpili również koledzy
Szkoła do hymnu
W dniu 10 listopada klasy młodsze wzięły udział w ogólnopolskiej akcji – Szkoła do hymnu. Uczniowie ubrani w galowe stroje z przypiętymi kotylionami zgromadzili się na korytarzu szkolnym, gdzie odśpiewany został wspólnie hymn. Ponadto w tym dniu podczas zajęć przeprowadzone zostały pogadanki na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas młodszych przypomnieli też sobie najważniejsze wiadomości dotyczące swojej ojczyzny.
Pamiętamy...
Wśród wielu ważnych dat i wydarzeń istotne znaczenie w życiu i sercu Polaków ma dzień 11 listopada, od ponad 100 lat kojarzony z rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku.
Dnia 9 listopada uczniowie i uczennice naszej szkoły wzięli udział w projekcie artystycznym, autorstwa pani Karoliny Świątkiewicz, do którego opracowania zaproszeni zostali także panie Joanna Zembroń, Joanna Żywień, Maria Głowacka oraz pan Mariusz Ratajczak.
Lekcja biologii inna niż zwykle
8 listopada 2021 grupa dziewczyn z klasy 8a pod opieką Pani Marii Nicpoń zorganizowała lekcję na temat segregacji odpadów i dbania o środowisko. Uczniowie, którzy nauczyli się wiele na tematy związane z ochroną naszej planety, chętnie brali udział w ćwiczeniach. Dowiedzieli się na przykład, że produkty ze szkła nadają się w 100% do ponownego przerobu, a jeden litr zużytego oleju silnikowego wylany do rzeki lub kanału może zanieczyścić milion litrów wody. Uczniowie przypomnieli sobie też jak segregować śmieci, a także jak wygląda procentowy rozkład naszych codziennych odpadów.
Finał Strefy Legnickiej Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym Indywidualnym
Dnia 3.11.2021r w Gierałtowcu odbył się Finał Strefy Legnickiej Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym Indywidualnym w kategorii dziewcząt i chłopców.
Wśród uczestników byli zawodnicy z Polkowic, Legnicy, Głogowa, Gierałtowca i Góry.
Naszą szkołę po zajęciu II miejsca w finale powiatowym reprezentowała Karolina Podgórska z klasy Vc. W klasyfikacji końcowej Karolina zajęła VI miejsce i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 16.11.2021r. w Gierałtowcu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Noc w szkole
Drugoklasiści z górowskiej „trójki” na pewno na długo zapamiętają noc z dnia 5 na 6 listopada, gdyż spędzili ją oni w szkole. Było to jedno z zadań innowacji pedagogicznej „Matematyczne wyzwania” prowadzonej przez nauczycielki – panie Wioletę Leśniak, Grażynę Mrozowską i Jolantę Wilkosz. Nocna przygoda rozpoczęła się od wykonywania w grupach różnorodnych zadań matematycznych. Dotyczyły one elementów kodowania, obliczeń rachunkowych, rozwiązywania zadań oraz ćwiczeń usprawniających logiczne myślenie. Uczniowie bawili się przy tym doskonale, gdyż zadania nie były wykonywane na czas i każda z grup mogła osiągnąć sukces. Przerywnikiem w rozwiązywaniu tych zadań były ćwiczenia ruchowe przy muzyce oraz zabawy o tematyce ekologicznej, co również jest istotnym elementem wychowawczym. Nie zabrakło też „wojny na poduszki”, która wszystkim bardzo przypadła do gustu. Po wspólnej kolacji i wieczornej
Jesienna eksplozja barw w świetlicy
Po raz kolejny przyroda zainspirowała uczniów świetlicy do stworzenia cudownych prac plastycznych. Tym razem dzieci, przy pomocy naturalnych stempli z warzyw i owoców oraz materiałów z recyklingu i bibuły, tworzyły kompozycje jesienne według własnej inwencji twórczej. Wyobraźnia artystów nie znała granic i każdy wykonał co najmniej dwie prace. Zabawa była przednia! Każdy uczestnik zadowolony z siebie na 102!
Pierwszaki świętują Dzień Postaci z Bajek!
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasza klasa zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia uczniowie klas 1b i 1c zorganizowali zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Odbyła się także uczta, na której spotkali się bajkowi bohaterzy. Ten dzień sprawił pierwszakom wiele radości, a jednocześnie
Spotkanie autorskie w Bibliotece Miejskiej.
W środę 3 listopada uczniowie klas trzecich udali się do Biblioteki Miejskiej aby uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Grzegorzem Kasdepke, autorem książek dla dzieci. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Było dużo dobrej energii i zabawy. Dzieci zadawały wiele pytań na które Pan Grzegorz udzielał ciekawych i pełnych humoru odpowiedzi.
„Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”- ruszyła kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży
Drodzy rodzice i uczniowie!
Dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka https://czat.brpd.gov.pl/.
Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Promocja specjalnej infolinii 800 12 12 12 oferującej doraźne wsparcie dzieciom i młodzieży jest jednym z celów kampanii społecznej Ministers
Projekt matematyczny w toku
W naszej szkole od września odbywają się zajęcia z projektu matematycznego „Matematyka na miarę” dla klas 4-6 . W trakcie warsztatów uczniowie doskonalą umiejętność zamiany jednostek, poznają przyrządy miernicze, wykorzystują matematykę w życiu codziennym, między innymi projektują remont sali lekcyjnej, tworzą prezentacje multimedialne.
Nocne manewry w szkole
W nocy z 29 na 30 października uczniowie klasy 8 a wraz z opiekunkami, paniami Joanną Zembroń i Joanną Żywień uczestniczyli w tak długo wyczekiwanych nocnych manewrach. Ich celem była przede wszystkim, potrzebna po okresie izolacji, integracja i zabawa zespołu klasowego.
Uczniowie Marcin Felski, Hubert Korol, Adam Wróbel oraz Szymon Krzemień przygotowali dwa turnieje, do których zaprosili także opiekunki. Pierwsza zabawa zawierała elementy gry Bingo, przy której wykorzystano tablicę multimedialną. Klasa została podzielona na cztery zespoły. Odpowiadały one na pytania o szerokim przekroju tematycznym: od wieku Maryli Rodowicz po definicję sekundy i wzór chemiczny poczciwego kisielu. Organizatorzy zadbali nawet o słodkie nagrody.
Wizyta pod Pomnikiem Wolności
W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych uczniowie świetlicy przemaszerowali pod Pomnik Wolności w Górze. Dzieci zapaliły znicze i oddały się chwili zadumy nad tymi, którzy odeszli. Wizyta w tym szczególnym dla nas miejscu poprzedzona została pogadanką na temat tradycji i zwyczajów związanych z dniem 1 listopada oraz wykonaniem pięknych lampionów z recyklingu.
Niebajka o Powstaniu Warszawskim w klasie 1 c.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówki, kartki, laurki z życzeniami bądź listu. W dniach 27-28.10. 2021 uczniowie klasy 1 c w ramach realizacji kampanii mieli okazję poznać ten wątek polskiej historii, poznawali losy ich rówieśników w tamtych czasach, jak żyli i walczyli. Wspólnie zastanawiali się co to jest konflikt i jak go można rozwiązać oraz kogo można nazwać bohaterem. Tworzyli plakaty na temat Powstania Warszawskiego i próbowali odtworzyć klimat tamtych dni używając militarnych zabawek. Ta wiedza na pewno będzie kiełkowała w przyszłości, ponieważ patriotami może być każdy z nas w wielu różnych, codziennych sytuacjach, tak samo w czasie wojny, jak i w czasie pokoju.
DZIEŃ W SPÓDNICY I POD KRAWATEM
28 października w naszej szkole świętowaliśmy na wesoło „Dzień w spódnicy i pod krawatem”. Dziewczęta i chłopcy mogli tego dnia przyjść do szkoły na zajęcia w różnorakim stroju. Niektórzy dla żartu i hecy zakładali spódnicę i krawat, by umilić i ubarwić sobie ten szkolny dzień.
Samorząd Uczniowski
KSIAŻKI NA WYMIANĘ
Kolorowy regał na parterze budynku szkoły SP 3 zaczyna wypełniać się książkami z różnych dziedzin – od przygodowych poprzez fantastyczne do bajek i baśni dla najmłodszych!
To kolejna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i biblioteki szkolnej. „Książki na wymianę” - każdy może oddać książkę, którą już przeczytał, a w zamian „zaczytać się” w innej.
OBIADY LISTOPAD
Przed wpłatą na konto każdy rodzic/opiekun prawny kontaktuje się z sekretariatem pod numerem 65 5 43 24 17 w celu wyliczenia stawki ! Wpłacamy dokładnie tę kwotę, którą poda sekretarz.
UCZNIOWIE: 19 DNI X 4,50 ZŁ = 85,50 ZŁ
Zapisy i wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły (od 7.00 do 14.00) lub na rachunek bankowy do 28 października. Po tym terminie możliwe będzie zapisanie się na obiady z dwudniowym wyprzedzeniem.
- liczba odwiedzin: 1659446
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Poniedziałek 23.12.2024