Aktualności

        • Po 42 latach pracy...czas na zasłużoną emeryturkę - Dla Joli Wilkosz

        • Litwo! Ach, nie… Jolu nasza! Ty jesteś jak zdrowie,
          Ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
          Kto cię stracił. Dziś widzisz, cała nas tu gromada
          Ze wzruszeniem i radością przed Tobą zasiada.
          Bo czterdzieści dwa lata uczyłaś dziatki,
          Zastępując im w klasach i ojce i matki.
          Pomnijcie, tu zebrani jeszcze, że Wioletka i Jola
          Były opiekunkami SKO oszczędnościowego koła.
          Ogólnopolskie najwyższe  podium często zdobywały!
          Grosz do grosza zbierały, uczyły dzieci oszczędzać,
          Aby dzieci z gotóweczką czas mogły potem spędzać.
          O Jolu! Ty, co serce szkole oddałaś bez miary,
          Wkładając w dziecięce głowy wiedzy wielkie czary
          Dziś na emeryturę ruszasz – choć z oporem,
          Boś dla nas wszystkich zawsze była wzorem.
          I choć szkołę kochałaś ponad ziemskie kraje,
          Nowy rozdział przed Tobą na mapie powstaje!
          Zamiast dziennik otwierać i liczyć frekwencję,
          Czas pakować walizki, odbierać esencję
          Z życia, co dotąd było dla klas oddane.
          Już sukienki kupione, kreacje wyszukane
          W szafie nowe bluzeczki, kostiumy kąpielowe,
          Na wielkie podróże i plaże już gotowe!
          Czy świat dookoła zwiedzisz z płonącym zapałem?
          Czy w fotelu usiądziesz z ksiąg mądrych rozdziałem?
          Czy też serce otworzysz dla dziecka w potrzebie,
          By rodzinną adopcją stworzyć małe niebo?
          Dziś żegnamy Cię, Jolu choć niełatwa to sztuka
          Gdy każdy chusteczki w swej kieszeni szuka.
          Niech Ci gwiazda pomyślna w nowej drodze świeci.
          Wspominaj tu miło dorosłych i dzieci.
          Wiwat Jola! – wołają i starzy, i młodzi
          A jeśli tu czegoś nie ujęłam, to przecież nie szkodzi.
          Bo czujesz naszą życzliwość i wsparcie koleżanko
          Biegnij więc do domu i odpocznij nad kawy filiżanką.
          Dziękujemy! 
          Dyrekcja, Pracownicy, Uczniowie i Rodzice SP3

        • Dla Pani Gabrysi Brot– na nową drogę życia!

        • Trzydzieści pięć lat pracy w szkolnym korytarzu, 
          Dziś emerytura czeka na wirażu! 
          Gimnazjum „Dwójka” w Górze przez całe istnienie 
          Miało w Pani pracy bezcenne znaczenie.  
          A potem w naszej „Trójce” – z takim samym zapałem, 
          Dbała o całą szkołę sercem, duszą, ciałem!  
          Mistrzyni od kwiatów i szkolnej zieleni, 
          Dzięki Niej w doniczkach ziemia wciąż się mieni.  
          Z konewką w dłoni, z dobrym słowem w darze,  
          W zielone łąki zmieniała szare korytarze! 
          A gdy coś zginęło – nie trzeba policji!  
          Pani Gabrysia wkraczała do misji.  
          Kluczyki do auta pani wicedyrektor? 
          Znajdzie w pół minuty nasz szkolny detektor!  
          Nawet okulary, co uczeń zgubił w biegu,  
          Odnajdzie, wyciągnie z najdalszego brzegu! 
          Zawsze z uśmiechem, z sympatią, z pomocą,  
          Pomagała nam wszystkim, i za dnia i nocą.  
          A oprócz porządków ma talentów wiele! 
          W kuchni pysznie czaruje na co dzień, w niedzielę. 
          Rewelacyjnie gotuje i ciasta wspaniale piecze,  
          Na samą myśl o smaku – ślinka z ust nam ciecze! 
          Ma w domu swój ogród – najpiękniejszy na świecie!  
          Drugiego takiego nigdzie nie znajdziecie.  
          Teraz na emeryturze z ciężką pracą koniec! 
          I praca tylko w ogrodzie, co w kolorach tonie! 
          Pani Gabrysiu! Zdrowia, spokoju i słońca,  
          Niech ten czas swobody trwa u Pani bez końca! 
          Dziękujemy za wszystko, za serce wspaniałe, 
          Bez Pani te mury będą opustoszałe! 
          Dziękujemy! 
          Dyrekcja, Pracownicy, Uczniowie i Rodzice SP3

        • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się 26.06.2026r. według następującego harmonogramu:

          Klasy 1-3 - - na hali sportowej o godzinie 8.00

          Klasy 4-8 - - na hali sportowej o godzinie 10.00

          Po uroczystości na hali klasy idą do następujących sal :

          1a – sala 18 ul. Poznańska 2a - p. Iwona Sawicka

          1b – sala 4 - ul. Poznańska 2a - p. J. Sibilak

          1c – sala 7 - ul. Poznańska 2a - p. J. Choińska

          1d – sala 3 - ul. Poznańska 2a – p. A. Kuźdowicz

          2a - sala 19 ul. Poznańska 2a - p. D. Kopko

          2b - sala 22 ul. Poznańska 2 - p. M. Szczepaniak

          2c – sala 21 ul. Poznańska 2 - p. K. Boguszyk

          2d – sala 5 - ul. Poznańska 2a - p. J. Włodarczyk

          3a – sala 9- ul. Poznańska 2 – p. G. Mrozowska

          3b - sala 10 ul. Poznańska 2 – p. J. Wilkosz

          4a- sala 23, ul. Poznańska 2 - p. I. Błaszczyk

          4b- sala 18, ul. Poznańska 2a -p. J.Kaczmarek

          4c – sala 7b, ul. Poznańska 2- p. J.Hanusiak-Cebenko

          5a – sala 5, ul. Poznańska 2a – p. A.Grabowka

          5b - sala 19, ul. Poznańska 2a -p. A. Panocha

          5c – salka gimnastyczna na sali, ul. Poznańska 2 - p. M. Głowacka

          6a - sala nr 3, ul. Poznańska 2a - p. I. Misztal-Swojak

          6b - sala nr 21, ul. Poznańska 2a - p. K.Świątkiewicz

          6c - sala nr 16, ul. Poznańska 2a - p. J.Nowacka

          7a - sala nr 24, ul. Poznańska 2 - p. J.Dawid

          7b - sala 7, ul. Poznańska 2a - p. Gałuszka K.

          7c - sala 22, ul. Poznańska 2 - p. M. Gardys

          8a - sala nr 17, ul. Poznańska 2a - p. D. Jurewicz

          8b - sala 21, ul. Poznańska 2 - p. E. Berus-Panek

          Rozkład jazdy autobusów szkolnych 26 czerwca 2026 r.

          Przyjazdy do szkoły:

          Kruszyniec - 7:20

          Kruszyniec - 7:25

          Włodków Dolny- 7:30

          Góra, ul. Poznańska (SP 3) - 7:35

          Borszyn Wielki (x2) - 7:30

          Borszyn Mały (x2) - 7:35

          Góra, ul. Lipowa- 7.40

          Góra, ul. Poznańska (SP 3) - 7:50

          Glinka - 07:45

          Sławęcice - 07.47

          Góra, ul. Poznańska (SP 3) - 07:55

          Brzeżany - 07:37

          Ułanka - 07:40

          Strumienna - 07:43

          Góra, ul. Poznańska (SP 3) - 07:55

          Odjazd autobusów spod budynku przy ul. Poznańskiej do wszystkich miejscowości o godzinie 12.30.

           

        • Wycieczka klas 4a i 4b do Deli Parku, w miejscowości Trzebaw koło Poznania

        • 19 czerwca odbyła się wycieczka klas 4a i  4b do Deli Parku, w miejscowości Trzebaw koło Poznania. Była to wyjątkowa przygoda na świeżym powietrzu, łącząca edukację z mnóstwem świetnej zabawy. Uczniowie spędzili aktywnie dzień, korzystając z takich atrakcji jak: warsztaty kulinarne, gdzie dzieci samodzielnie przygotowały „faworki”, Mini Zoo oraz Park Miniatur, oferujące ciekawą lekcję przyrody i geografii, Podniebna Eko-Wioska, która dostarczała mnóstwo emocji i ruchu, a także strefa zabaw i relaksu oraz dmuchana strefa wodna, która w ten upalny dzień przyniosła chyba najwięcej frajdy i wiele więcej. To był wspaniały czas integracji, pełen uśmiechu, nauki i  bezpiecznej zabawy na łonie natury.

        • W wakacyjnej atmosferze

        • Dzisiejszy dzień przed zakończeniem roku szkolnego upłynął w radosnej i wakacyjnej atmosferze. Młodsi uczniowie uczestniczyli w grach, zabawach i wspólnych rozmowach, ciesząc się nadchodzącymi wakacjami. Wszyscy z uśmiechem i entuzjazmem poczuli już prawdziwy klimat letniego wypoczynku.

        • Z wizytą w Kiszonych Specjałach

        • Tym razem górowską manufakturę Kiszone Specjały odwiedzili trzecioklasiści z SP3. To była niezwykła wycieczka połączona z degustacją. W pierwszej części uczniowie zapoznali się z asortymentem produktów tej firmy. Prowadzący spotkanie – p. Łukasz – przedstawił również walory kiszonek. Trzecioklasiści dowiedzieli się, gdzie i w jaki sposób można złożyć zamówienie, a następnie sami kompletowali produkty według wysłanej przez klienta listy zakupów. Niezwykłą atrakcją była degustacja kiszonek przeprowadzona na wzór koła fortuny. Uczeń po zakręceniu kołem jadł to, co wylosował. Na pożegnanie zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie, a każdy uczeń dostał nietypowego lizaka, którym był kiszony ogórek nabity na patyk. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcje zdrowego żywienia i przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do Kiszonych Specjałów na zakupy ze swoimi rodzicami.

        • VI edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne prace plastyczne”

        • Uczniowie klasy 2c w roku szkolnym 2025/2026 brali udział w VI edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne prace plastyczne”. Pod kierunkiem wychowawczyni wykonywali prace plastyczne, które następnie były przesyłane organizatorowi. Po wykonaniu obowiązkowych zadań klasa otrzymała certyfikat. Wychowankom gratulujemy kreatywności i twórczego działania oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach projektu. 

        • Świetlicowy rejs pełen sukcesów!

        • Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie rocznej aktywności uczniów z klas I-VIII. Wielu świetliczaków z zaangażowaniem rozwijało swoje pasje plastyczne, techniczne, sportowe, przyrodnicze, brało udział w konkursach świetlicowych  i wykazało się wysoką kulturą osobistą. Stąd też 42 uczniów miało przyjemność odebrać z rąk pań dyrektor Marioli Szurynowskiej i Anity Heinze- Kasprzak nagrody i gratulacje.  A my z naszej strony życzymy Wam drodzy uczniowie udanego wypoczynku i wielu wspaniałych wakacyjnych przeżyć. Płyniemy ku przygodzie – jak wskazuje innowacyjna gazetka ze zdjęciami naszych uczniów i pedagogów przygotowana na zakończenie roku przez panią Joannę Kietlińską i Tomasza Wąchalskiego

          Nauczyciele świetlicy