W dniu 7 kwietnia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Górze odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego pod hasłem "Żyjmy zdrowo" realizowanego ramach Światowego Dnia Zdrowia. Na konkurs napłynęło 89 prac z 5 placówek oświatowych. Z przyjemnością informujemy, iż I miejsce otrzymał uczeń naszej szkoły Szymon Kamiński z klasy 1b i III miejsce uczennica Julia
Koszowska z klasy 2a.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
LAUREACI PLASTYCZNEGO KONKURSU POD HASŁEM "ŻYJMY ZDROWO"
Finał powiatowy XII Konkursu Historycznego „Nazwy miejscowe na Ziemi Górowskiej”
3 kwietnia 2025 r. odbył się finał powiatowy XII Konkursu Historycznego „Nazwy miejscowe na Ziemi Górowskiej”. Naszą szkołę reprezentowali:
Ewa Knihnicka kl. Va,
Robert Szczerba klasa VIa,
Helena Walencka klasa VIIIa
Weronika Zabłocka klasa VIIIb.
Miło nam poinformować, że Ewa Knihnicka zajęła II miejsce.
Opiekunem uczniów była p. Małgorzata Łuszczak
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
Wycieczka do stacji uzdatniania wody w Górze
- 9
W ramach edukacji doradztwa zawodowego klasa 5c wraz z wychowawczynią panią Joanną Nowacką odwiedziła górowską stację uzdatniania wody.Pan Dariusz Leczycki - oprowadził nas po stacji i opowiedział o procesie uzdatniania wody. Poznaliśmy budowę i zasadę działania filtrów, ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda proces płukania filtrów.
Następnie dowiedzieliśmy się w jaki sposób odbywa się monitorowanie poszczególnych obiektów oraz ujęć wody za pomocą systemów komputerowych.
Ponadto obejrzeliśmy studnię znajdującą się na terenie stacji uzdatniania wody, dowiedzieliśmy się z jakiej głębokości i w jakich ilościach wydobywana jest woda. Pan przestrzegł nas że tego typu obiekty, są pod szczególnym nadzorem i gdybyśmy zauważyli kiedykolwiek osoby trzecie znajdujące się przy tego typu obiektach, musimy zaalarmować np. policję.
Myślę, że wycieczka była udana a zdobyta wiedza bardzo przydatna.
Wielkanocne ozdoby
- 4
Od początku marca uczniowie Naszej szkoły w pocie czoła pracują i wykonują stroiki, torby oraz jajka wielkanocne. Wszystko po to, abyście mogli Państwo zakupić przepiękne pracę, które umilą Wam ten świąteczny czas. W sali plastycznej u Pani Joli Hanusiak Cebebko prace jeszcze trwają. Poniżej mała fotorelacja
Przypominamy, że od poniedziałku do piątku w "małej Trójce" trwa kiermasz
UCZNIOWIE KLAS VIII NA DNIACH OTWARTYCH
W dniu 2 kwietnia 2025 r uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami oraz nauczycielem doradztwa zawodowego skorzystali z zaproszenia szkoły ponadpodstawowej Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze na dzień otwarty. Spotkaniu przyświecała myśl przewodnia: Szukając dla siebie najlepszego zawodu, przeniesiecie się w czasy Dzikiego Zachodu.
Uczniowie mieli możliwość poznać ofertę edukacyjną, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, przyszłych kolegów i koleżanki, bazę dydaktyczną oraz pozyskać informacje na temat wyjazdów, wycieczek oraz wymian międzynarodowych organizowanych w szkole ponadpodstawowej.
Zwiedzali sale lekcyjne a także mieli możliwość uczestnictwa w prezentacjach przygotowanych przez starszych kolegów, pod okiem Nauczycieli technikum, szkoły branżowej.
Był to dzień pełen nowości, wrażeń i atrakcji, ale dzięki temu, przekonali się, że nowe, nie jest takie straszne.
nauczyciel doradztwa zawodowego
mgr Iwona Błaszczyk
Ogólnopolska akcja “Niebieskie igrzyska”.
- 64
W tym roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji “Niebieskie igrzyska”. 2 kwietnia odbyły się wyjątkowe warsztaty poświęcone tematyce autyzmu. Był to dzień pełen empatii, wiedzy i wzajemnego zrozumienia. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, okazując tym samym solidarność z osobami w spektrum autyzmu. Szkoła została udekorowana w niebieskie motyle – symbol akceptacji i wrażliwości na potrzeby osób autystycznych.
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym jest autyzm, jakie wyzwania napotykają osoby w spektrum i jak możemy je wspierać na co dzień. Szczególnie poruszające było wspólne tworzenie “Drzewa wsparcia”🌳, w którym uczniowie pisali słowa pełne empatii. Wzięli oni także udział w zajęciach sensorycznych, starając się wczuć w ich sposób postrzegania świata. W jednej z sal mieli okazję uświadomić sobie, jak osoby w spektrum autyzmu odbierają światło lub zwykłe dźwięki. Dodatkowo odwiedziła nas nasza młodsza koleżanka, Nina, która opowiedziała nam o sobie, a konkretnie o tym, czym dla niej jest autyzm. Na zakończenie wspólnie z nią posialiśmy niebieskie niezapominajki.🩵
Dzień ten był nie tylko lekcją tolerancji, ale także inspiracją do budowania szkoły otwartej na różnorodność. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękny gest solidarności – razem tworzymy przestrzeń pełną zrozumienia i akceptacji!💙💙💙
Kinga Gałuszka
Iwona Misztal-Swojak
Ewelina Tomaszewska#niebieskieigrzyska
#swiatowydzienswiadomosciautyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w klasach I - III
- 31
To niezwykle ważna okazja, aby przypomnieć sobie, jak istotne są akceptacja, zrozumienie i empatia wobec osób ze spektrum autyzmu. Każdy z nas jest wyjątkowy i wnosi coś cennego do otaczającego nas świata. Wspólnie mamy moc tworzenia rzeczywistości, w której różnorodność jest źródłem siły.
Pamiętajmy, że nawet najmniejsze gesty zrozumienia mają ogromną moc – zmieniają życie nie tylko tych, którzy są w spektrum, ale także nas wszystkich.
Twórzmy świat, który jest otwarty, przyjazny i pełen empatii dla każdego!
Drodzy Rodzice,
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Jak zapisać dziecko?
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r.
Rejestracja dostępna na stronie: 👉 https://giganci.info/ZAPISY_konkurs_Gigathon
Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Najważniejsze informacje o konkursie:
Dla kogo? Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:
🔹 7-9 lat – programowanie w Minecraft Education
🔹 10-12 lat – programowanie w Scratch
🔹 13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++
🔹 16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!
Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.
2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.
3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.
4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich uczestników).
Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
Laureatka i dwoje finalistów konkursu zDolny Ślązak
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Liliana Motley, uczennica naszej szkoły, została laureatką konkursu zDolny Ślązak w kategorii język angielski. Natomiast tytuł finalisty w tym samym konkursie otrzymali: Helena Walencka z języka polskiego🇵🇱 i Piotr Góral z geografii.
Tytuł laureata zdobywają uczniowie, którzy w finale wojewódzkim konkursu otrzymali minimum 90% punktów. Laureat konkursu w nagrodę otrzymuje następujące uprawnienia:- najwyższa pozytywna roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych, z których uczeń otrzymał tytuł laureata konkursu zDolny Ślązak
- zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty, a w przypadku języka obcego nowożytnego – z części trzeciej tego egzaminu. Uczeń automatycznie otrzymuje wynik z egzaminu na poziomie 100%
- przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.
Natomiast finaliści, to uczniowie którzy zdobyli minimum 50% możliwych punktów, a ich nagroda oprócz tytułu, to dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Liliana Motley przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Joanny Kaczmarek i p. Justyny Witkowskiej, która prowadzi z Lilianą indywidualny program nauki. Opiekunem Heleny Walenckiej jest p. Elżbieta Berus-Panek, natomiast Piotra Górala do konkursu przygotowywała p. Anna Panocha.
Ogromne gratulacje!!
Kochani, jesteśmy z Was bardzo dumni
KOMUNIKAT
Szanowni Państwo,
zgodnie z przyjętym kalendarzem roku szkolnego 2024/2025 dzień 3 kwietnia 2025r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych przeznaczonym na rekolekcje wielkopostne. W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową dla uczniów w budynku przy ul. Poznańskiej 2 (sala 11) od godziny 7.00 do godziny 15.00. Obiady w stołówce szkolnej wydawane będą dla osób, które zgłoszą przy zapisach chęć skorzystania z posiłku.