Aktualności

        • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się 26.06.2026r. według następującego harmonogramu:

          Klasy 1-3 - - na hali sportowej o godzinie 8.00

          Klasy 4-8 - - na hali sportowej o godzinie 10.00

          Po uroczystości na hali klasy idą do następujących sal :

          1a – sala 18 ul. Poznańska 2a - p. Iwona Sawicka

          1b – sala 4 - ul. Poznańska 2a - p. J. Sibilak

          1c – sala 7 - ul. Poznańska 2a - p. J. Choińska

          1d – sala 3 - ul. Poznańska 2a – p. A. Kuźdowicz

          2a - sala 19 ul. Poznańska 2a - p. D. Kopko

          2b - sala 22 ul. Poznańska 2 - p. M. Szczepaniak

          2c – sala 21 ul. Poznańska 2 - p. K. Boguszyk

          2d – sala 5 - ul. Poznańska 2a - p. J. Włodarczyk

          3a – sala 9- ul. Poznańska 2 – p. G. Mrozowska

          3b - sala 10 ul. Poznańska 2 – p. J. Wilkosz

          4a- sala 23, ul. Poznańska 2 - p. I. Błaszczyk

          4b- sala 18, ul. Poznańska 2a -p. J.Kaczmarek

          4c – sala 7b, ul. Poznańska 2- p. J.Hanusiak-Cebenko

          5a – sala 5, ul. Poznańska 2a – p. A.Grabowka

          5b - sala 19, ul. Poznańska 2a -p. A. Panocha

          5c – salka gimnastyczna na sali, ul. Poznańska 2 - p. M. Głowacka

          6a - sala nr 3, ul. Poznańska 2a - p. I. Misztal-Swojak

          6b - sala nr 21, ul. Poznańska 2a - p. K.Świątkiewicz

          6c - sala nr 16, ul. Poznańska 2a - p. J.Nowacka

          7a - sala nr 24, ul. Poznańska 2 - p. J.Dawid

          7b - sala 7, ul. Poznańska 2a - p. Gałuszka K.

          7c - sala 22, ul. Poznańska 2 - p. M. Gardys

          8a - sala nr 17, ul. Poznańska 2a - p. D. Jurewicz

          8b - sala 21, ul. Poznańska 2 - p. E. Berus-Panek

          Rozkład jazdy autobusów szkolnych 26 czerwca 2026 r.

          Przyjazdy do szkoły:

          Kruszyniec - 7:20

          Kruszyniec - 7:25

          Włodków Dolny- 7:30

          Góra, ul. Poznańska (SP 3) - 7:35

          Borszyn Wielki (x2) - 7:30

          Borszyn Mały (x2) - 7:35

          Góra, ul. Lipowa- 7.40

          Góra, ul. Poznańska (SP 3) - 7:50

          Glinka - 07:45

          Sławęcice - 07.47

          Góra, ul. Poznańska (SP 3) - 07:55

          Brzeżany - 07:37

          Ułanka - 07:40

          Strumienna - 07:43

          Góra, ul. Poznańska (SP 3) - 07:55

          Odjazd autobusów spod budynku przy ul. Poznańskiej do wszystkich miejscowości o godzinie 12.30.

           

        • W wakacyjnej atmosferze

        • Dzisiejszy dzień przed zakończeniem roku szkolnego upłynął w radosnej i wakacyjnej atmosferze. Młodsi uczniowie uczestniczyli w grach, zabawach i wspólnych rozmowach, ciesząc się nadchodzącymi wakacjami. Wszyscy z uśmiechem i entuzjazmem poczuli już prawdziwy klimat letniego wypoczynku.

        • Z wizytą w Kiszonych Specjałach

        • Tym razem górowską manufakturę Kiszone Specjały odwiedzili trzecioklasiści z SP3. To była niezwykła wycieczka połączona z degustacją. W pierwszej części uczniowie zapoznali się z asortymentem produktów tej firmy. Prowadzący spotkanie – p. Łukasz – przedstawił również walory kiszonek. Trzecioklasiści dowiedzieli się, gdzie i w jaki sposób można złożyć zamówienie, a następnie sami kompletowali produkty według wysłanej przez klienta listy zakupów. Niezwykłą atrakcją była degustacja kiszonek przeprowadzona na wzór koła fortuny. Uczeń po zakręceniu kołem jadł to, co wylosował. Na pożegnanie zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie, a każdy uczeń dostał nietypowego lizaka, którym był kiszony ogórek nabity na patyk. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcje zdrowego żywienia i przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do Kiszonych Specjałów na zakupy ze swoimi rodzicami.

        • VI edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne prace plastyczne”

        • Uczniowie klasy 2c w roku szkolnym 2025/2026 brali udział w VI edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne prace plastyczne”. Pod kierunkiem wychowawczyni wykonywali prace plastyczne, które następnie były przesyłane organizatorowi. Po wykonaniu obowiązkowych zadań klasa otrzymała certyfikat. Wychowankom gratulujemy kreatywności i twórczego działania oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach projektu. 

        • Świetlicowy rejs pełen sukcesów!

        • Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie rocznej aktywności uczniów z klas I-VIII. Wielu świetliczaków z zaangażowaniem rozwijało swoje pasje plastyczne, techniczne, sportowe, przyrodnicze, brało udział w konkursach świetlicowych  i wykazało się wysoką kulturą osobistą. Stąd też 42 uczniów miało przyjemność odebrać z rąk pań dyrektor Marioli Szurynowskiej i Anity Heinze- Kasprzak nagrody i gratulacje.  A my z naszej strony życzymy Wam drodzy uczniowie udanego wypoczynku i wielu wspaniałych wakacyjnych przeżyć. Płyniemy ku przygodzie – jak wskazuje innowacyjna gazetka ze zdjęciami naszych uczniów i pedagogów przygotowana na zakończenie roku przez panią Joannę Kietlińską i Tomasza Wąchalskiego

          Nauczyciele świetlicy

        • Poznajemy pracę pszczelarza

        • W środę - 17 czerwca w klasie 1 b odbyły  się niezwykłe zajęcia, które poprowadzili  niezwykli goście. Odwiedzili nas Rodzice Piotrusia, którzy hodują pszczoły. Mama przygotowała ciekawą prezentację multimedialną przeplataną prawdziwymi opowieściami o życiu i zwyczajach pszczół. Tata zaprezentował różne akcesoria, które ułatwiają pszczelarzom pracę przy wyjmowaniu miodu z ula. Wszyscy mogli obejrzeć pszczoły z bliska, zobaczyć Królową Matkę, trutnia i robotnice. Pierwszoklasiści z dużym zaciekawieniem słuchali naszych gości a następnie  zadawali pytania, które ich nurtowały. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało mały słoiczek akacjowo – faceliowego miodu. Największą atrakcją była jego degustacja.

        • Kiszone Specjały zdały egzamin u uczniów SP3 – polecamy zakupy!

        • Uczniowie odwiedzili rodzinną firmę Kiszone Specjały, gdzie mogli wcielić się w rolę pracowników – samodzielnie kompletowali zamówienia, pakowali produkty do wysyłki oraz dowiedzieli się, jak wygląda droga gotowego produktu do klienta. Poznali również zalety kiszonek i przekonali się, dlaczego warto włączyć je do codziennej diety.
          Największą atrakcją była oczywiście degustacja.
          Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem próbowali różnych kiszonek.
          Nawet najbardziej ostrożni smakosze dali się namówić na odkrywanie nowych smaków, a niektórzy... prosili o dokładkę! 
          To chyba najlepsza rekomendacja dla tych wyjątkowych produktów.
          Z całego serca dziękujemy kierownictwu oraz całej wspaniałej załodze firmy za niezwykle ciepłe przyjęcie, poświęcony nam czas i rodzinną atmosferę. Dzięki Państwu była to wyjątkowa wycieczka pełna uśmiechu, nowych doświadczeń i pysznych smaków

        • Lekcja w terenie

        • Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale my nie zwalniamy. Nareszcie nadszedł czas na prawdziwą lekcję przyrody, która miała miejsce w lesie i w szkółce leśnej. Stało się to za sprawą p. Barbary Chrystman-Kurzawy, która przyjęła zaproszenie od nauczycieli klas III Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze i poprowadziła wspaniałe zajęcia w terenie. Dodatkową atrakcję stanowił rajd rowerowy, będący formą tego spotkania. W czasie wycieczki trzecioklasiści dowiedzieli się, jak za pomocą słupków oddziałowych można ustalić swoją lokalizację w lesie. Pani Barbara opowiadała o leczniczym potencjale roślin leśnych. Przedstawiła również gatunki zwierząt i ptaków zamieszkujących lasy górowskie. Na miejscu uczniowie otrzymali pudełka ze szkłem powiększającym i przy ich użyciu z wielkim zaciekawieniem obserwowali znalezione przez siebie owady. Dodatkową atrakcją było ognisko, które przygotowane zostało przez rodziców uczniów. Wielkie podziękowania należą się p. leśnik Barbarze Chrystman- Kurzawie za poświęcony czas i przekazaną wiedzę o lesie i przyrodzie. W organizacji wycieczki niezwykle pomocni byli funkcjonariusze Policji, którzy zatroszczyli się o bezpieczeństwo uczestników rajdu. Na pewno można stwierdzić, że była to lekcja przyrody, która na długo zostanie w pamięci uczniów.