Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale my nie zwalniamy. Nareszcie nadszedł czas na prawdziwą lekcję przyrody, która miała miejsce w lesie i w szkółce leśnej. Stało się to za sprawą p. Barbary Chrystman-Kurzawy, która przyjęła zaproszenie od nauczycieli klas III Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze i poprowadziła wspaniałe zajęcia w terenie. Dodatkową atrakcję stanowił rajd rowerowy, będący formą tego spotkania. W czasie wycieczki trzecioklasiści dowiedzieli się, jak za pomocą słupków oddziałowych można ustalić swoją lokalizację w lesie. Pani Barbara opowiadała o leczniczym potencjale roślin leśnych. Przedstawiła również gatunki zwierząt i ptaków zamieszkujących lasy górowskie. Na miejscu uczniowie otrzymali pudełka ze szkłem powiększającym i przy ich użyciu z wielkim zaciekawieniem obserwowali znalezione przez siebie owady. Dodatkową atrakcją było ognisko, które przygotowane zostało przez rodziców uczniów. Wielkie podziękowania należą się p. leśnik Barbarze Chrystman- Kurzawie za poświęcony czas i przekazaną wiedzę o lesie i przyrodzie. W organizacji wycieczki niezwykle pomocni byli funkcjonariusze Policji, którzy zatroszczyli się o bezpieczeństwo uczestników rajdu. Na pewno można stwierdzić, że była to lekcja przyrody, która na długo zostanie w pamięci uczniów.