Dzień 14.10.2021r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia opiekę w ten dzień w godzinach od 7.00 do 15.00 w budynku przy ul. Poznańskiej 2 w sali 7b na parterze.
W tym dniu szkoła nie zapewnia obiadów dla uczniów klas 1-8.
Dzień 14.10.2021r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia opiekę w ten dzień w godzinach od 7.00 do 15.00 w budynku przy ul. Poznańskiej 2 w sali 7b na parterze.
W tym dniu szkoła nie zapewnia obiadów dla uczniów klas 1-8.
Świetlica naszej szkoły przy ul. Poznańskiej od pierwszego dnia działa prężnie. Dzieci poza zajęciami na boisku ujawniają swoje ukryte talenty plastyczne. I tak – rysowały znaki drogowe i konstruowały odblaski w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przywitały jesień kolorowankami Pani Jesień, tworzyły drzewa, jeże oraz parasolki. Po wycieczce do schroniska niektóre dzieci wykonywały z papieru psy i koty. W ramach poznawania biblioteki szkolnej wykonywały zakładki do książek. Teraz nadszedł czas na tworzenie kartek okolicznościowych (Dzień Edukacji Narodowej) i do tego powstały kreatywne laleczki z włóczki. Wszystkie te prace powstały przy owocnej współpracy nauczyciel – uczeń.
W piątek – 8 października – uczniowie klas drugich gościli w szkole lekarza weterynarii p. Julitę Pałysę, która pełni funkcję starszego inspektora weterynarii ds. zdrowia i ochrony zwierząt. Podczas spotkania poruszone zostały tematy właściwego zachowania wobec zwierząt oraz prawidłowej opieki nad nimi. Uczniowie mogli usystematyzować zdobytą wcześniej wiedzę, jak również zapoznać się z nowymi informacjami na te jakże ważne tematy. Pani Pałysa w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała walory i trudności wykonywanego przez siebie zawodu. Udzielała ona również odpowiedzi na pytania stawiane przez dzieci. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a wiedza zdobyta podczas niego i empatia towarzyszyć będą dzieciom przez kolejne lata życia.
Drodzy Uczniowie,
Z okazji nadchodzącego święta Dnia Edukacji Narodowej pragniemy zaprosić Was do wzięcia udziału w konkursie pt:“Zgadnij, kto to?”. Zadaniem uczestników konkursu jest rozpoznanie pracowników naszej szkoły ze zdjęć z dzieciństwa:)
Jak wziąć udział?
Każde zdjęcie jest oznaczone numerkiem. W bibliotece u pani Marty Kaiser czekają na Was karteczki, na których
przy odpowiednich numerach trzeba wpisać imię i nazwisko pracownika szkoły, którego rozpoznacie na zdjęciu.
Każdy uczeń może wypełnić tylko jedną karteczkę.
Na Wasze odpowiedzi czekamy do wtorku (12.10), do godz. 11:00. Przypominamy, że biblioteka w piątki i poniedziałki jest zamknięta. W te dni kartki z odpowiedziami można przekazać pani Karolinie Świątkiewicz.
Ogłoszenie wyników odbędzie się w środę dnia 13.10.2021r.
Kto okaże się mistrzem spostrzegawczości i zdobędzie nagrodę?
Co roku spotykamy się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Górze na Spartakiadzie Rodzinnej. Biorą w niej udział uczniowie z klas I-VIII oraz członkowie ich rodzin.
To bardzo przyjemny sobotni czas spędzony według zasad zdrowej rywalizacji.
Inicjatorem i organizatorem sportowych spotkań jest prężnie działająca Rada Rodziców na czele z panią przewodniczącą Rady Rodziców panią Patrycją Baran i zastępcą przewodniczącej panią Małgorzatą Dańko. Rada zapewniła rewelacyjne słodkości i przepyszne cieszące się ogromną popularnością „trójkowe” pierogi.
W sobotę 2 października 2021 r. o godzinie 8.00 w hali Olimpia spotkała się grupa wiekowa z klas VII – VIII. Najmłodsi z klas I-III sportowe boje rozpoczęli o godzinie 9.30. A średnia grupa wiekowa z klas IV – VI o godzinie 11.00.
Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić się w następujących kategoriach sportowych:
kozłowanie piłki koszykowej,
„przewróć – postaw” pachołek,
skoki dodawane,
wyścig na ściereczkach,
sadzenie ziemniaków.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Grupa klas I – III:
Klasy I: pierwsze miejsce – klasa I a, drugie miejsce – klasa I b, trzecie miejsce – klasa I c.
Klasy II: pierwsze miejsce – klasa II a, drugie miejsce – klasa II c, trzecie miejsce – klasa II b.
Klasy III: pierwsze miejsce – klasa III a i III c ex aequo, II miejsce – klasa III b.
Klasy IV – VI:
Klasy IV: pierwsze miejsce – klasa IV b, drugie miejsce – klasa IV a.
Klasy V: pierwsze miejsce – klasa V c, drugie miejsce – klasa V a, trzecie miejsce – klasa V b.
Klasy VI: pierwsze miejsce – klasa VI a, II miejsce – VI b.
Klasy VII – VIII:
Wśród klas VII pierwsze miejsce zajęła klasa VII a, drugie miejsce – VII d, trzecia była klasa VII c, a czwarta klasa VII b.
Na poziomie klas VIII pierwsze miejsce przypadło klasie VIII a, drugie VIII c, trzecie – VIII d, a czwartą pozycję zajęła klasa VIII b.
Uczestnicy otrzymali z rąk dyrektora szkoły pani Marioli Szurynowskiej i pani Anity Heinze-Kasprzak słodkie prezenciki, pamiątkowe puchary, a klasy młodsze – kolorowe piłki.
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich rodziców z naszej Trójki. Brawa dla Państwa za poświęcony czas, za cudowną atmosferę i świetną zabawę!
A dodatkowe podziękowania Samorząd Uczniowski przekazuje w stronę szkolnej radioli – dziękujemy chłopcom z klasy VIII c za wytrwałą i oddaną pracę w czasie szkolnej spartakiady. Na Was zawsze możemy liczyć!!!!
Do wspólnej zabawy zapraszamy za rok, gwarantując przy tym wyśmienitą zabawę!
W czwartek 30 września uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Na miejscu uczniowie wraz z pracownicą schroniska zwiedzili je poznając warunki życia zwierząt w takiej placówce. Na zakończenie pobytu dzieci obdarowały małych czworonożnych przyjaciół smakołykami, które dla nich przywiozły. Po opuszczeniu schroniska był czas na wspólna zabawę na świeżym powietrzu oraz posiłek.
Na przełomie września i października uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji #sadziMY drzewa zainicjowanej przez parę prezydencką. Maluchy odwiedziły Nadleśnictwo Góra Śląska, gdzie rozdawane były sadzonki różnych drzew. Tutaj też zapoznały się z celem tej akcji. Po powrocie maleńkie drzewka zostały posadzone wokół szkoły. Uczniowie obiecali, że będą dbać o nowe roślinki, aby było tu pięknie i zielono.
W. Leśniak, J. Wilkosz
W ostatnich dniach września drugoklasiści udali się do Wioski Indiańskiej, która usytuowana jest w Wierzowicach Małych. Ze względu na pandemię każda z klas odwiedziła to miejsce w inny dzień. To były pierwsze wyjazdowe wycieczki drugoklasistów i choć miejsce docelowe znajduje się blisko Góry to i tak zabawa była przednia. Animatorka, która prowadziła zajęcia, sprawdziła się w swojej roli w 100%. Dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu bawiąc się doskonale i przyswajając przekazywaną wiedzę. Uczniowie piekli też w ognisku ziemniaki i smażyli kiełbaski. Zajęcia zakończone zostały poszukiwaniem złota, które zabrane zostało przez uczestników wycieczki do domów. To były wspaniałe chwile, a niektóre z nich uwiecznione zostały na zdjęciach.
W. Leśniak, J. Wilkosz
To święto obchodzone było we wszystkich klasach młodszych. Dziewczynki pamiętały, aby w tym dniu złożyć swoim kolegom życzenia i wręczyć im pamiątkowe upominki. Otrzymane prezenty sprawiły chłopcom ogromną radość i wywołały uśmiech na twarzy.
W. Leśniak, J. Wilkosz
29 września przypada Dzień Głośnego Czytania. Biblioteka „Zaczytana Trzynastka” obchodziła te święto dzień później.
Cztery uczennice z klasy 8a – Lena, Hania, Zosia i Zuzia wraz z nauczycielem bibliotekarzem Dorotą Żłobińską przygotowały spotkanie, na które zaprosiły klasę 4b z polonistką Elżbietą Berus-Panek i przyszłym polonistą Mateuszem. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Uczennice przeczytały swoim młodszym koleżankom i kolegom fragmenty swoich ulubionych książek. Był „Mały Książe”, „Opowieści z Narnii”, „Cudowny chłopak” oraz „Dziewczynka, która wypiła księżyc”. Czwartoklasiści z wielkim zainteresowaniem wysłuchali swoje starsze koleżanki.
Na kolejnej lekcji w bibliotece pojawili się uczniowie klasy 5a z panią Małgorzatą Łuszczak i oni również z wielką uwagą wysłuchali ósmoklasistek.
Należą się podziękowania uczennicom, które przełamały tremę i odważyły się wystąpić przed swoimi młodszymi kolegami.
Powered by aSc EduPage