Nasi pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami
Środa 16 października 2019 r. był to bardzo ważny dzień w życiu wszystkich pierwszaków w naszej szkole. W tym to dniu uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej nr 3 i zostali pasowani na uczniów. Na uroczystość przybyli goście: Pan Zbigniew Woźniak Dyrektor Banku PKO w Górze, Pani Iwona Stocka Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Małgorzata Dańko Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, Pani Dyrektor Mariola Szurynowska oraz Pani Wicedyrektor Anita Heinze-Kasprzak. Pierwszoklasiści w przygotowanej części artystycznej przekonali zaproszonych gości i zgromadzonych na widowni rodziców, rodzeństwo oraz dziadków, że w pełni zasługują na przyjęcie do braci uczniowskiej naszej szkoły.Po prezentacji najmłodszych, klasy trzecie przedstawiły scenkę propagującą ideę oszczędzania aby zachęcić młodszych kolegów do oszczędzania w SKO, która działa w naszej szkole bardzo prężni
Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca
W środę 16 października uczniowie klas I-III jak każdego roku uczestniczyli w Europejskim Dniu Przywracania Akcji Serca. W tym dniu odwiedził naszą szkołę ratownik medyczny Pan Krzysztof Rząsa, który przypomniał zasady wzywania i udzielania pierwszej pomocy. Po części teoretycznej była najważniejsza część: praktyczna gdzie uczniowie ćwiczyli na fantomach wykonywanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Mamy nadzieję, że zdobyte i utrwalone umiejętności uczniowie wykorzystają w życiu a może także je uratują.
15 PAŹDZIERNIKA – Światowy Dzień Mycia Rąk
Spójrz na swoje ręce. Wydaje ci się, że są czyste? Niekoniecznie tak jest!
Większość z nas myje je za krótko lub mało dokładnie. Sporo osób nie robi tego wcale. To niedobrze, bo mycie rąk po wyjściu z toalety, po powrocie do domu i przed jedzeniem to jedna z najlepszych metod, by ustrzec się chorób. Jak zatem myć ręce, aby rzeczywiście były czyste? Jak wpoić ten nawyk dzieciom? Na te pytania i inne odpowiadała gościnnie p. Barbara Nowakowska, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Górze, która wspólnie z pielęgniarką szkolną p. Małgorzatą Mamet utwierdzała naszych uczniów w konieczności właściwego mycia rąk.
Gala Dolnośląskich Małych Grantów
9 października pani Anita Heinze-Kasprzak na zaproszenie pana Cezarego Przybylskiego - Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Pani Marii Mikki - Prezesa Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, uczestniczyła w uroczystej Gali Dolnośląskich Małych Grantów 2017-2019. W roku szkolnym 2018-19 wniosek z naszej szkoły jako jeden z 17 w okręgu wrocławskim otrzymał dofinansowanie na projekt matematyczny "Maratony Matematyczne". Dolnośląskie Małe Granty to program wsparcia lokalnych inicjatyw dla mieszkańców naszego regionu, którego celem jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
Dzień Edukacji Narodowej
11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: przewodnicząca rady rodziców pani Iwona Stocka, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Dzień ten stał się doskonałą okazją, aby podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud włożony w wychowywanie i kształcenie. Uczniowie klasy Vd wraz z wychowawcą panią Martą Skrzypczak przygotowali część artystyczną, króra nagrodzona została gromkimi brawami.
Na zakończenie pani dyrektor Mariola Szurynowska złożyła życzenia pracownikom szkoły oraz wręczyła nagrody dyrektora. Do życzeń przyłączyła się przewodnicząca rady rodziców pani Iwona Stocka, która na ręce pani dyrektor złożyła kosz kwiatów oraz słodki upominek.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym nauczycielomi pracownikom szkoły.
UWAGA
14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten zgodnie z art. 74 KN jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Przypominamy, że w szkole w tym dniu zapewniona jest opieka dla uczniów.
Świetlica szkolna będzie czynna w budynku szkolnym przy ul. Poznańskiej 2 od godz. 700 do godz. 1500
Skąd bierze się chleb?
Aby poznać odpowiedź na to niełatwe pytanie trzecioklasiści udali się na wycieczkę do Piekarni PSS Społem. Oprowadzający – kierownik pan Zdzisław Nowicki – w bardzo przystępny sposób zapoznał uczniów z pracą piekarza. Opowiedział też o poszczególnych etapach wypiekania chleba i pokazał służące do tego piece. Pracownik piekarni zademonstrował pracę maszyny wyrabiającej ciasto. Trzecioklasiści obserwowali, jak powstają z niego bułki. Dzieci miały również okazję do tego, aby samodzielnie uformować z ciasta swoje własne pieczywo, które zostało później dostarczone do szkoły. Dzięki gościnności pana Nowickiego uczniowie mogli skosztować cieplutki, pachnący chleb oraz drożdżowe bułeczki, które otrzymali w prezencie. Wizyta w piekarni pozwoliła uczniom na zdobycie wielu cennych wiadomości i na długo pozostanie w ich pamięci. Po smaczne produkty natomiast na pewno przyjdą oni do sklepu wraz z rod
IIB na występach dla Seniorów
Dnia 8 października klasa II b była z odwiedzinami w Domu Pomocy Społecznej z występem z okazji Dnia Seniora. Dzieci przygotowane przez wychowawcę Panią Iwonę Juszczak zaprezentowały się w tańcu nowoczesnym oraz recytowały wierszyki. Klasa została ciepło przyjęta przez publiczność oraz nagrodzona gromkimi brawami. Mają nadzieję, że to nie ich ostatni występ dla tak cudownej publiczności.
Święto Drzewa
9 października uczniowie klas I – III obchodzili Święto Drzewa. Jest to święto wszystkich miłośników przyrody. Głównym celem tej akcji był wzrost świadomości ekologicznej wśród uczniów, a także propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew.
Chcąc bardziej uwrażliwić społeczność szkolną na piękno przyrody oraz ukazać ogromne znaczenie drzew w życiu człowieka zaproszony gość – przedstawiciel Nadleśnictwa w Górze pani Barbara Chrystman – Kurzawa przeprowadziła zajęcia edukacyjne w formie pogadanek na temat ,,Dlaczego należy dbać o drzewa?”
Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów
Szanowni Państwo,
od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
I i II miejsce w Powiecie
Dnia 7.10 odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. W kategorii klas 4-6 dziewczęta naszej szkoły zajęły 1 miejsce w powiecie natomiast chłopcy 2 miejsce w powiecie. W kategorii klas 7-8 zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli 2 miejsce w Powiecie.Gratulacje
I MIEJSCE – DZIEWCZĘTA KLAS 4-6
Ewa Gała, Zuzanna Uba, Natasza Twarkowska, Hanna Głowacka, Gabriela Licygiewicz, Klaudia Woźniak, Magdalena Antonicka, Aleksandra Gulecka, Martina Guidetti, Sandra Stanilewicz, Weronika Szafrańska.
Konkurs plastyczny w świetlicy
W świetlicy szkolnej został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. Jesień w parku i lesie.
Do konkursu przystąpiło w sumie 32 uczniów klas I-III. Dzieci z wielkim zapałem wzięły udział
w konkursie. Swoje prace wykonywały dowolną, wybraną przez siebie techniką oraz mogły wykorzystać wszystkie dostępne w świetlicy materiały plastyczne. Jurry konkursowe przyznało następujące miejsca:
„Miejska dżungla i Jump World” – czyli jak pożytecznie i aktywnie spędzać czas
Wycieczka do stolicy Dolnego Śląska (07. 10. 2019) cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów klas 6c i 6d oraz 7b i 8c, których opiekunkami były panie Joanna Nowacka Jolant Hanusiak - Cebenko.Celem wyjazdu było obejrzenie i poznanie naturalnych warunków bytowych tzw. zwierząt egzotycznych. Mogliśmy podziwiać i bezpośrednio obcować z wężami, małpkami, mrówkami, pająkami czy ruchliwymi wiewiórkami. Widzieliśmy urocze gekony, kolorowe papugi, ogromnego pytona czy lancetogłowa mlecznego. Duże wrażenie wywarły na nas pająki ptaszniki, które można było wziąć do ręki.Oprócz wystawy czekały na nas trampoliny, salta, liny, baseny z gąbkami. Uczniowie pod okiem instruktorów Jump World bardzo aktywnie i wesoło spędzili czas.Zmęczeni ale pełni wrażeń wracaliśmy do domów.
Dzień Edukacji Narodowej tuż tuż
W październiku, gdy dzień jest bardziej pochmurny i krótszy, uczniowie świetlicy wykonują kolorowe kartki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Celem zajęć jest nie tylko przypominanie tradycji wręczania okolicznościowych kart ozdobnych nauczycielom, pracownikom szkoły i naszym kochanym emerytom, ale także nabycie umiejętności łączenia różnych materiałów i wykorzystania technik plastycznych. Stąd radość tworzenia obopólna!
Nasi uczniowie najlepsi
5 października 2019 roku o godz. 1500 zebrała się grupa miłośników książek, by te sobotnie popołudnie spędzić właśnie wśród nich. Przybyli do Biblioteki Miejskiej w Górze, by spróbować swych sił w pokojach zagadek. Fantastyczna książka "Skrzynia władcy piorunów" autorstwa Marcina Kozioła była motywem przewodnim górowskiej Nocy Bibliotek.
Na starcie stanęło sześć drużyn – z „Jedynki”, SP w Glince, SP w Ślubowie, SP w Wąsoszu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu oraz górowska „Trójka”. Naszą szkołę reprezentowały trzy dziewczynki z VI a – Lena Panek, Zosia Miszczuk oraz Zuzia Uba. Ich opiekunem w czasie zabawy była Elżbieta Berus –Panek. Każda drużyna musiała odwiedzić sześć pokoi zagadek i rozwiązać w każdym trzy zadania. Zadania dotyczyły nie tylko przeczytanej książki, ale miały też elementy matematyki, logiki, spostrzegawczości, plastyki. Polegały one na znalezieniu
Spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze przyjęli zaproszenie dyrektora Biblioteki Miejskiej pani Danuty Biernackiej na spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem.
W piątek 4 października 2019 roku o godzinie 1200 uczniowie klas IV a i VI a pod opieką pani Elżbiety Berus-Panek i pani Doroty Żłobińskiej rozpoczęli niezmiernie ciekawe i intrygujące spotkanie z autorem powieści przygodowo - detektywistycznych dla dzieci i młodzieży.Powieść Marcina Kozioła „Skrzynia Władcy Piorunów” z serii „Detektywi na kółkach” jest lekturą uzupełniającą dla klas IV – VI szkoły podstawowej. Kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli.W trakcie autorskiego spotkania pojawiły się nie tylko anegdotki dotyczące genezy powstawania powieści, ale także mnóstwo atrakcji: eksperymenty z magiczną kulą i polem energet
Pomóżmy Adasiowi
W dnia 23 do 27 października 2019 roku nasza szkoła po raz kolejny będzie uczestniczyła w akcji charytatywnej Jabłuszko.Celem akcji jest wsparcie niepełnosprawnych i chorych dzieci z naszego regionu. Wolontariusze będą zbierać pieniążki i częstować jabłkami. W tym roku wspieramy Radka, Kostka, Amelkę, Emilkę, Nadię oraz do naszego absolwenta Adasia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.Zachęcamy do udziału w akcji bo Każdy może pomóc.
Póki pogoda
Póki dopisuje pogoda uczniowie świetlicy chętnie spędzają czas na szkolnym placu grając w piłkę nożną, bawiąc się z rówieśnikami albo nabywając nowe umiejętności. W tym tygodniu dzieci uczyły się ustawiania w dwuszeregu, odliczania, a także gry w dwa ognie. Lubimy się ruszać!
A .Uba
- liczba odwiedzin: 1660360
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Środa 25.12.2024