Niecodzienne wyjście - USC
W dniu 12.11.2019 r. uczniowie realizujący projekt "Matematyka w moim mieście" udali się do Urzędu Stanu Cywilnego w Górze. Dzięki uprzejmości pani Kierownik Urszuli Szmydyńskiej mogli uczestniczyć w rewelacyjnych zajęciach. Zebrali informacje dotyczące danych statystycznych jakie posiada urząd, dowiedzieli się wiele na temat różnorodnych problemów i spraw ludzi mieszkających zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Poznali najważniejsze dokumenty prawne regulujące pracę, zobaczyli również przedwojenną księgę urzędu. Oczywiście padło tez pytanie od uczniów, w jakim wieku można wziąć ślub. Na wszystkie pytania uczniowie uzyskali wyczerpujące informacje, a na koniec zajęć podziękowali dużymi brawami.Projekt "Matematyka w moim mieście" jest realizowany w ramach dofinansowania z mFundacji w ramach szóstej edycji programu mPotęga przy współpracy z Fundacją Pomocy Szkole im. E.Machniewicza
Sukcesy naszych uczniów w Biegu Niepodległości
Piękne osiągnięcia uzyskali uczniowie naszej szkoły w XXVI Ogólnopolskim Biegu Niepodległości - Góra 2019. Mamy laureata w klasyfikacji Open i czterech laureatów w klasyfikacji powiatowej.
A oto nasi najlepsi:
Michalina Lis III miejsce w klasyfikacji Open
Marta Dokładańska II miejsce w powiecie
Aleksandra Gulecka III miejsce w powiecie
Tymoteusz Borawski III miejsce w powiecie
Julia Konury II miejsce w powiecie
Dodajmy, że w biegu głównym na dystansie 10 km udział wzięło dwóch nauczycieli z naszej szkoły: pani Małgorzata Jankowska i pan Daniel Lis.
Gratulujemy również naszym absolwentom, którzy zdobyli sukcesy.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, którzy tak licznie reprezentowali naszą szkołę w biegu.
Poniżej prezentujemy uczniów klas 4-8
Michalina Lis
Hanna Chorostkowska
Guidetti Martina
Tobółka Zofia
Dąbrowska Amelia
Rewienko Hanna
Żych Oliwia
Sumara Joanna
Górska
Śniadanie daje moc!
W czwartek 7 listopada uczniowie klas I-III w ramach realizowanego w szkole projektu „ Owoce i warzywa w szkole „ zorganizowali warsztaty kulinarne w trakcie których każdy uczeń przygotował samodzielnie zdrowe i kolorowe kanapki. W czasie zajęć przypomniano zasady spożywania owoców i warzyw oraz piramidę żywieniową. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem przygotowali samodzielnie drugie śniadanie.
Podsumowanie akcji charytatywnej
W dniu 8 listopada zakończono zbiórkę charytatywną karmy dla zwierząt. W tym roku w akcję włączyło się bardzo wielu uczniów. Każde dziecko w podziękowaniu za udział w zbiórce otrzymało symboliczny gadżet ufundowany przez SKO. Dodatkowo, podczas uroczystego apelu, rozlosowane zostały nagrody dla pięciu osób, które uczestniczyły w charytatywnej zbiórce karmy dla zwierząt. Losowania i wręczenia nagród dokonała pani dyrektor Mariola Szurynowska i pani wicedyrektor Anita Heinze - Kasprzak. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i bezinteresowną pomoc potrzebującym psiakom.
Lekcja historii w klasach III
Na początku listopada trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze wzięli udział we wspaniałych zajęciach prowadzonych w Pracownia Historii Ziemi Górowskiej. przez p. Elżbietę Maćkowską. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści na temat życia ludności w dawnych czasach. Prowadząca demonstrowała różne narzędzia, którymi ludzie posługiwali się w życiu codziennym. Zajęcia te uzmysłowiły dzieciom, że życie w tamtych czasach nie było łatwe, a każda wykonywana czynność była ciężka i bardzo czasochłonna. Wychowawcy klas trzecich w imieniu swoim i uczniów składają p. Eli wyrazy wdzięczności za przekazaną wiedzę na temat życia i pracy przodków.
Święto Niepodległości w klasach I - III
8 listopada 2019r. uczniowie klas I-III obchodzili Święto Niepodległości.
W tym dniu wszyscy uroczyście odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Następnie klasa III a zaprezentowała apel z racji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali żołnierskie piosenki oraz przedstawili krótką inscenizację o Orle Białym i taniec z flagą Polski. To była dla dzieci wspaniała lekcja historii, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.
Szkoła do Hymnu
8.11.2019 r. był dla nas dniem szczególnym. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", w ramach której symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".W akcji uczestniczyło ponad 20 tys. szkół, przedszkoli i innych placówek z terenu całej Polski, ponad 4 miliony uczniów i 400 tys. nauczycieli.Udział w akcji to jedna z tych ważnych chwil szkoły kiedy wspólnie kształtujemy właściwe postawy obywatelske i i patriotyczne.
Matematyka w moim mieście
W dniu 8.11.2019 r. uroczyście podsumowaliśmy konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”. W rywalizacji brali udział wszyscy uczniowie klas 4-8. Konkurs sprawdzał umiejętność rozwiązywania różnorodnych skomplikowanych działań matematycznych. Z każdej klasy wyłoniono najlepszych. Konkurs realizowany był w ramach projektu „Matematyka w moim mieście”. Wspaniałe nagrody i dyplomy finansowane były z mFundacji w ramach szóstej edycji programu mPotęga .Projekt "Matematyka w moim mieście "ma zachęcić uczniów do nauki matematyki i ukazać jej wszechobecność.A oto najlepsi:
IVa - Miłosz Szczęśniakklasa
IVb - Urszula Wojtkiewiczklasa
Va - Kamil Lewandowskiklasa
Vb - Jagoda Janiśklasa
Vc -Maksym Strancklasa
Vd - Oliwia Czajkaklasa
VI a -Hubert Korolklasa
VI b - Hubert Ochniaklasa
VI c - Oliwier Sobańskiklasa
VI d - Oliwia Plewkaklasa
VII a - Oliwia Koszowskaklasa
VII b - Dominik Korolklasa
VII c - Julia Kuc
SP 3 - LOME… to już 12 lat
Nasza szkoła już od 12 lat realizuje program „Adopcji na odległość”. Co miesiąc wysyłamy środki finansowe do szkoły w Lome (stolicy państwa afrykańskiego -Togo), która prowadzona jest przez Siostry Salezjanki. Dzięki takiemu wsparciu uczniowie mają dostęp do przyborów szkolnych, podręczników, środków czystości, odzieży.Dodatkowo w ramach tego programu w okresie Wielkiego Postu prowadzimy zbiórkę do puszki i przekazujemy zebrane środki do Lome. W październiku w miesiącu poświęconym misjom trwał w Kościele "Tydzień Misyjny". Podczas tego tygodnia na zajęciach religii omawialiśmy, jakie są obecne problemy w krajach misyjnych. Była również okazja, aby wspomnieć o „Adopcji na odległość”, który realizujemy w naszej szkole od 2007 r.
Mistrzostwa Dzieci w Badmintona
Dnia 5.10.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Dzieci w Badmintona. Drużyna dziewcząt w składzie Natalia Brojek, Magdalena Antonicka, Weronika Szafrańska zajęły I miejsce w powiecie. Drużyna chłopców zajęła również I miejsce w Powiecie. Skład drużyny: Adam Wróbel i Szymon Krzemień. III miejsce w kategorii chłopców zajął Tymoteusz Borowski i Dominik Spieć.
Powiatowe Zawody w Badmintona
Dnia 04.11.2019 r. w hali sportowej Olimpia odbyły się Powiatowe Zawody w Badmintona w kategorii dziewcząt i chłopców.
W kategorii dziewcząt: Oliwia Koszowska klsa VIIa, Patrycja Toruńska klasa VIIIa, Oliwia Latka klasa VIIa zajęły II miejsce.
W kategorii chłopców: Jan Wróbel i Mateusz First z klasy VIIIb zajęli I miejsce.
POMAGAMY
Pani Jadwiga Maczuga jest absolwentką naszej szkoły, górowianką. Ma 38 lat, małego synka, który skończył 3 lata i dzielnie wspierającego męża.
Marzeniem Pani Jadzi jest to, żeby jej rodzina nie została sama!
W kwietniu dostała wyniki biopsji – złośliwy chłoniak DLBCL rozlany nieziarniczny.
Leczy się w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Częste wyjazdy na badania, wizyty, podania chemii, leki onkologiczne, sterydy, leki na choroby współistniejące i choroby powstałe wskutek chemioterapii, suplementacje i specjalna dieta wyczerpały ich budżet i brakuje im funduszy.
Nasi WOLONTARIUSZE w akcji
W dniach 1-2 listopada nasi uczniowie brali udział w akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Wolontariusze zbierali pieniądze na ratowanie polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą.
Akcja prowadzona jest przez Fundację Studio Wschód i TVP Polonia pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
To największa tego typu akcja w Polsce!
Zaangażowanie młodzieży, poświęcenie wolnego czasu napawa dumą i nadzieją, że pamięć o rodakach, którym przyszło żyć daleko na obczyźnie zostanie ocalona dla potomnych.
Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych wolontariuszy:
Nikola Huchrak,
Sobańska Julia,
Błaszkowska Aleksandra
Gawlik Karolina
Kazimierska Oliwia
Kornatka Julia
Toruńska Patrycja
Wolicka Małgorzata
Ćwierz Aleksandra
Grabowski Filip
Hałaś Dominika
Janik Wiktor
Jodłowska Julia
Klimczak Tymoteusz
Latka Zuzanna
Mucha Zuzanna
Nowacki Hubert
Rogasik Aleksander
Stanek Tomasz
Wój
Nasi w "zDolnym Ślązaku"
W październiku odbył się etapy szkolne i kwalifikacje do etapów powiatowych w konkursie zDolny Ślązak. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie reprezentować będą Szkołę Podstawową nr 3 w etapie powiatowym 14 razy. Dwie osoby zakwalifikowały się, aż do czterech części konkursu: Hałaś Dominika i Toruńska Patrycja. Dominika reprezentować będzie naszą szkołę w języku polskim, języku angielskim, biologii i fizyce. Patrycja w matematyce, biologii, chemii i języku angielskim. Do dwóch części konkursu zakwalifikowała się Amelia Lewandowska, która wałczyć będzie o finał w województwie z biologii i języka niemieckiego. Naszą szkołę reprezentować będzie również Estera Krauze w części z języka angielskiego, Ewa Kucharska w matematyce, Adamski Mikołaj w języku polskim i Szczepaniak Olaf w części z języka niemieckiego. Przypomnijmy, ze konkurs zDolny Ślązak jest konkursem realizowanym w ramach Dolnoś
Akcja Charytatywna Jabłuszko
Adasiu wspieramy Cię mocno.
Zakończono i podsumowano całą akcję Jabłuszko. W sumie około 100 tys. złotych udało się uzbierać podczas tegorocznej Akcji Charytatywnej Jabłuszko. Pieniądze zostaną przekazana na dalsze leczenie i rehabilitację siódemki dzieci, w tym naszego absolwenta Adasia Krasickiego.
Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję.
Dodajmy, ze pomysłodawcą akcji i organizatorką jest miedzy innymi absolwentka naszej szkoły pani Justyna Barczyńska. Pani Justyno DZIĘKUJEMY.
DZIĘKUJEMY wszystkim UCZNIOM naszej szkoły, RODZICOM, którzy aktywnie włączyli się w akcję, dziękujemy WOLONTARIUSZOM, organizatorom akcji w szkole - pani Iwonie Sawickiej, pani Marii Ignaszewskiej - Nicpoń i pani Karolinie Boguszyk.
Drodzy uczniowie jesteśmy z Was dumni.
Halloween - język angielski inaczej
Na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 4a i 5a poznali jedno z najbardziej popularnych świąt obchodzonych w krajach anglojęzycznych, a więc w krajach, którego języka uczą się. O Halloween uczniowie uczyli się na lekcjach języka angielskiego przy okazji omawiania kultury, tradycji i historii krajów anglojęzycznych. Zajęcia dostarczyły uczniom świetnej zabawy, atrakcji i przyczyniły się do integracji klasy.Halloween to świetna okazja, żeby poćwiczyć umiejętności manualne oraz kreatywność. Uczniowie klasy 4a przygotowali własnoręcznie dekoracje Halloweenowe np. pająki, duszki i dynie. Udekorowali nimi gazetkę i klasę nr 8. Pomysłowość uczniów może zaskoczyć!
Zajęcia matematyczne w Powiatowym Urzędzie Pracy
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze w sposób kreatywny uczą się matematyki. W ramach realizacji projektu "Matematyka w moim mieście" uczestniczyli w zajęciach w Powiatowym Urzędzie Pracy. Zapoznali się z pracą urzędu oraz danymi statystycznymi dotyczącymi gminy Góra. Pracownicy urzędu w sposób ciekawy przedstawili, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące naszej miejscowości, w jaki sposób są one zbierane i przetwarzane. Nie zabrakło łamigłówki, konkursu i drobnych upominków. Uczniowie w ramach projektu uczestniczą też w zajęciach dodatkowych, a podsumowaniem projektu będą Nocne Manewry na których będą tworzyć prezentacje dotyczące danych statystycznych miasta Góra - "Moja miejscowość w liczbach". Uczniowie na podobne zajęcia wybiorą się również do Banku i Urzędu Stanu Cywilnego w Górze. Realizatorkami projektu są panie Iwona Błaszczyk i Anita Heinze-Kasprzak.
"Działasz lokalnie - myślisz globalnie"
W ostatnim tygodniu gościem w naszej szkole była pani Elżbieta Maćkowska - znana regionalistka, historyk i konsultant PCDN i PPP w Górze. W ramach realizacji projektu "Piknik obywatelski II" przeprowadziła warsztaty dla uczniów. Omówiła zasady działalności na rzecz środowiska lokalnego, które w przyszłości rzutować będą na rozwój społeczeństwa obywatelskiego w wymiarze krajowym, a nawet europejskim. Wskazała, że dokonując właściwych wyborów np. w ochronie środowiska, dbając o czystość mamy ogromny wpływ na to jaką planetę po sobie zostawimy. Dużo miejsca poświęciła również idei wolontariatu, co skutkowało rozbudzeniem zainteresowania tą formą działalności wśród dzieci i młodzieży. - już po zakończeniu warsztatów do Fundacji Pomocy Szkole zgłosiło się 28 przyszłych wolontariuszy. Przed tą grupą dalsze szkolenia.
Zbiórka karmy dla psów
Tegoroczna zbiórka zainicjowana przez SKO przeszła najśmielsze oczekiwania. Uczniowie klas młodszych przynosili różnorodną karmę, która przekazana zostanie do Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami Kundelek. Każdy darczyńca otrzymywał drobne gadżety ufundowane przez Bank PKO. Dodatkowo, spośród wszystkich osób, które przyniosły karmę rozlosowane zostaną trzy nagrody rzeczowe. W imieniu czekających na pomoc czworonożnych przyjaciół dziękujemy wszystkim dzieciom za okazane serce.
Zbiórka zniczy w klasach I-III
Wszyscy wychowawcy klas młodszych po raz kolejny włączyli się w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Na ich prośbę uczniowie bardzo chętnie przynosili znicze, które przekazane zostaną na Kresy. Przy okazji wzięli oni udział w lekcji historii i poznali jej fragment dotyczący wspaniałego państwa polskiego oraz dawnych ziem Rzeczpospolitej. Zebrane dzięki tej akcji znicze zapłoną na polskich cmentarzach znajdujących się na Ukrainie. Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za czynne włączenie się w tak szlachetną inicjatywę.
- liczba odwiedzin: 1660328
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Środa 25.12.2024