Listopad to miesiąc, w którym pamiętamy o zmarłych. W czasie zajęć świetlicowych udaliśmy się na cmentarz parafialny, gdzie w zadumie zapaliliśmy znicze.
Listopad to miesiąc, w którym pamiętamy o zmarłych. W czasie zajęć świetlicowych udaliśmy się na cmentarz parafialny, gdzie w zadumie zapaliliśmy znicze.
Jest to przedsięwzięcie realizowane w „trójce” przez opiekunów SKO i wychowawców klas pierwszych cyklicznie od 2012 roku. Dzisiejszy wieczór maluchy spędziły w szkole na nietypowych zajęciach. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w piżamy, a towarzyszyły im ulubione misie i inne przytulanki. Spotkanie rozpoczęli zaproszeni goście w osobach p. dyrektor Marioli Szurynowskiej, p. wicedyrektor Anity Heinze – Kasprzak oraz p. Małgorzaty Szczepaniak, które przeczytały dzieciom „Bajkę o oszczędzaniu”. Następnie uczniowie zapoznali się z dawnymi dobranockami – „Jackiem i Agatką”. Pierwszoklasiści obejrzeli też bajki trzech pokoleń oraz wzięli udział w mini quizie dotyczącym ich znajomości. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Przeplatane było ono ćwiczeniami ruchowymi, które dzieci wykonywały w rytm poleceń bajkowych postaci. Kolejna część wieczoru odbywała się w salach lekcyjnych pierwszaków, gdzie przeprowadzony został konkurs plastyczny „Na co oszczędzam w SKO”. Dzieci zjadły też wspólną kolację. Ten wieczór przypadł maluchom do gustu, a teraz z niecierpliwością czekają one na rozstrzygnięcie konkursu i nagrody.
Jolanta Wilkosz, Wioleta Leśniak
W dniu 12.11.2019 r. uczniowie realizujący projekt "Matematyka w moim mieście" udali się do Urzędu Stanu Cywilnego w Górze. Dzięki uprzejmości pani Kierownik Urszuli Szmydyńskiej mogli uczestniczyć w rewelacyjnych zajęciach. Zebrali informacje dotyczące danych statystycznych jakie posiada urząd, dowiedzieli się wiele na temat różnorodnych problemów i spraw ludzi mieszkających zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Poznali najważniejsze dokumenty prawne regulujące pracę, zobaczyli również przedwojenną księgę urzędu. Oczywiście padło tez pytanie od uczniów, w jakim wieku można wziąć ślub. Na wszystkie pytania uczniowie uzyskali wyczerpujące informacje, a na koniec zajęć podziękowali dużymi brawami.Projekt "Matematyka w moim mieście" jest realizowany w ramach dofinansowania z mFundacji w ramach szóstej edycji programu mPotęga przy współpracy z Fundacją Pomocy Szkole im. E.Machniewicza w Górze.
Piękne osiągnięcia uzyskali uczniowie naszej szkoły w XXVI Ogólnopolskim Biegu Niepodległości - Góra 2019. Mamy laureata w klasyfikacji Open i czterech laureatów w klasyfikacji powiatowej.
A oto nasi najlepsi:
Michalina Lis III miejsce w klasyfikacji Open
Marta Dokładańska II miejsce w powiecie
Aleksandra Gulecka III miejsce w powiecie
Tymoteusz Borawski III miejsce w powiecie
Julia Konury II miejsce w powiecie
Dodajmy, że w biegu głównym na dystansie 10 km udział wzięło dwóch nauczycieli z naszej szkoły: pani Małgorzata Jankowska i pan Daniel Lis.
Gratulujemy również naszym absolwentom, którzy zdobyli sukcesy.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, którzy tak licznie reprezentowali naszą szkołę w biegu.
Poniżej prezentujemy uczniów klas 4-8
Michalina Lis
Hanna Chorostkowska
Guidetti Martina
Tobółka Zofia
Dąbrowska Amelia
Rewienko Hanna
Żych Oliwia
Sumara Joanna
Górska Zuzanna
Wojtkiewicz Hanna
Wojtkiewicz Urszula
Jerzychowska Dominika
Toruńska Patrycja
Wojciechowska Karolina
Woroniak Małgorzata
Amelia Mastalerz
Maja Woźniak
Aleksandra Gulecka
Maria Hurbulewicz
Julia Lisowska
Justyna Urbanowicz
Zuzanna Morawiecka
Weronika Szafrańska
Gabriela Licykiewicz
Natasza Tworkowska
Hanna Głowacka
Blanka Żurawska
Tatiana Turek
Ewa Gała
Klaudia Woźniak
Martyna Wijtków
Gabriela Wojtków
Karolina Burdziuk
Zuzanna Latka
Oliwia Latka
Oliwia Koszowska
Marieta Jaremowicz
Natalia Sawczyszyn
Filipiak Kajetan
Molski Filip
Różański Igor
Muszyński Tymoteusz
Nanowski Bartosz
Chorostkowski Marcin
Stojanowski Kacper
Siecla Norbert
Dańko Oliwier
Lis Marcel
Sromek Mateusz
Szczepaniak Olaf
Biernacki Kacper
Klimczak Tymoteusz
Głowacki Jakub
Gliniak Kacper
Szymusiak Fabian
Zieleń Patryk
Wojtyra Jakub
Wyderkiewicz Mikołaj
Budźko Oliwier
Kaczmarek Marcel
Gawlik Aleksander
Górski Dawid
Grabowski Marcel
Kosek Maciej
Ochnia Hubert
Rajczyk Kacper
Toruński Bartosz
Jankiewicz Patryk
Korol Dominik
Kacper Niewrzał
Szymon Hurbulewicz
Tymoteusz Borawski
Aleksander Pypeć
Oliwier Grochowiak
Hubert Korol
Alan Stojanowski
Ksawery Małaszewicz
Franciszek Cybulski
W czwartek 7 listopada uczniowie klas I-III w ramach realizowanego w szkole projektu „ Owoce i warzywa w szkole „ zorganizowali warsztaty kulinarne w trakcie których każdy uczeń przygotował samodzielnie zdrowe i kolorowe kanapki. W czasie zajęć przypomniano zasady spożywania owoców i warzyw oraz piramidę żywieniową. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem przygotowali samodzielnie drugie śniadanie.
W dniu 8 listopada zakończono zbiórkę charytatywną karmy dla zwierząt. W tym roku w akcję włączyło się bardzo wielu uczniów. Każde dziecko w podziękowaniu za udział w zbiórce otrzymało symboliczny gadżet ufundowany przez SKO. Dodatkowo, podczas uroczystego apelu, rozlosowane zostały nagrody dla pięciu osób, które uczestniczyły w charytatywnej zbiórce karmy dla zwierząt. Losowania i wręczenia nagród dokonała pani dyrektor Mariola Szurynowska i pani wicedyrektor Anita Heinze - Kasprzak. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i bezinteresowną pomoc potrzebującym psiakom.
Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz
Na początku listopada trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze wzięli udział we wspaniałych zajęciach prowadzonych w Pracownia Historii Ziemi Górowskiej. przez p. Elżbietę Maćkowską. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści na temat życia ludności w dawnych czasach. Prowadząca demonstrowała różne narzędzia, którymi ludzie posługiwali się w życiu codziennym. Zajęcia te uzmysłowiły dzieciom, że życie w tamtych czasach nie było łatwe, a każda wykonywana czynność była ciężka i bardzo czasochłonna. Wychowawcy klas trzecich w imieniu swoim i uczniów składają p. Eli wyrazy wdzięczności za przekazaną wiedzę na temat życia i pracy przodków.
Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz
8 listopada 2019r. uczniowie klas I-III obchodzili Święto Niepodległości.
W tym dniu wszyscy uroczyście odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Następnie klasa III a zaprezentowała apel z racji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali żołnierskie piosenki oraz przedstawili krótką inscenizację o Orle Białym i taniec z flagą Polski. To była dla dzieci wspaniała lekcja historii, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.
G. Mrozowska
8.11.2019 r. był dla nas dniem szczególnym. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", w ramach której symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".W akcji uczestniczyło ponad 20 tys. szkół, przedszkoli i innych placówek z terenu całej Polski, ponad 4 miliony uczniów i 400 tys. nauczycieli.Udział w akcji to jedna z tych ważnych chwil szkoły kiedy wspólnie kształtujemy właściwe postawy obywatelske i i patriotyczne.
W dniu 8.11.2019 r. uroczyście podsumowaliśmy konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”. W rywalizacji brali udział wszyscy uczniowie klas 4-8. Konkurs sprawdzał umiejętność rozwiązywania różnorodnych skomplikowanych działań matematycznych. Z każdej klasy wyłoniono najlepszych. Konkurs realizowany był w ramach projektu „Matematyka w moim mieście”. Wspaniałe nagrody i dyplomy finansowane były z mFundacji w ramach szóstej edycji programu mPotęga .Projekt "Matematyka w moim mieście "ma zachęcić uczniów do nauki matematyki i ukazać jej wszechobecność.A oto najlepsi:
IVa - Miłosz Szczęśniakklasa
IVb - Urszula Wojtkiewiczklasa
Va - Kamil Lewandowskiklasa
Vb - Jagoda Janiśklasa
Vc -Maksym Strancklasa
Vd - Oliwia Czajkaklasa
VI a -Hubert Korolklasa
VI b - Hubert Ochniaklasa
VI c - Oliwier Sobańskiklasa
VI d - Oliwia Plewkaklasa
VII a - Oliwia Koszowskaklasa
VII b - Dominik Korolklasa
VII c - Julia Kucharskaklasa
VIII a - Patrycja Toruńskaklasa
VIII b - Zuzanna Latkaklasa
VIII c- Szymon Rosiński
Powered by aSc EduPage