Dzień Pluszowego Misia w klasach młodszych
25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas I-III również chcieli uczcić to szczególne święto. W związku z tym w piątek przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Podczas zajęć dowiedzieli się jak doszło do powstania tego wyjątkowego dnia, wykonali pamiątkowe zdjęcia ze swoimi pluszowymi niedźwiadkami oraz wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Mój miś”.
Guzikowe wymyślanki
Świetlica szkolna rozwija w dzieciach kreatywność, stąd też pomysł na wykorzystywanie guzików, które otrzymaliśmy z programu Laboratorium Przyszłości. Do zabawy w niestandardowe zastosowanie tego materiału nie trzeba było długo namawiać. To, co grało dzieciom w duszy, przelały na wytwory własnej pracy.
III miejsce w powiecie w Powiatowym Turnieju „DZIEŃ MATEMATYKI I SPORTU”.
W dniu 24.11.2023r. odbyła się kolejna edycja Powiatowego Turnieju pod nazwą „DZIEŃ MATEMATYKI I SPORTU”.
Gospodarzem spotkania była Szkoła Podstawowa w Wąsoszu.
Po zaciętym boju, nasza drużyna zajęła ostatecznie 3 miejsce. Warto dodać, że przez cały turniej byliśmy niepokonani w konkurencjach matematycznych
Akcja "Podaruj misia" pacjentom Przylądka Nadziei.
Nasza szkoła włączyła się do akcji "Podaruj misia" pacjentom Przylądka Nadziei. Była ona zorganizowana przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Bardzo dziękujemy Państwu za dobre serca i tak liczny udział w akcji.
Dziękujemy panu Piotrowi Iskrze za przewóz miśków do fundacji do Wrocławia.
Dzień Życzliwości w klasach I - III
Miłym zwyczajem naszej szkoły stało się obchodzenie w dniu 21 listopada Dnia Życzliwości. Tego dnia wędrowały po szkole uśmiechnięte Aniołki roznoszące w koszykach Dobre Słowo i obdarowujące tym słowem wszystkich napotkanych. Karteczki z tym dobrym słowem jak również plakat - foto-budkę przygotowały dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych pod kierunkiem pań Iwony Juszczak i Anny Mikoluk. Dzień Życzliwości przypomniał nam, że warto być życzliwym na co dzień. Bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Spotkanie z policjantem
Dnia 24 listopada 2023r. uczniowie świetlicy szkolnej przy ulicy Podwale uczestniczyli w spotkaniu z Panią Lidią Tarońt z Komendy Powiatowej Policji w Górze.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Pani Lidia przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić.
Wycieczka do Pracowni Historii Ziemi Górowskiej
21 listopada 2023 r. grupa uczniów ze świetlicy przy ulicy Podwale udała się na wycieczkę do Pracowni Historii Ziemi Górowskiej. Podczas zwiedzania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o eksponatach, które znajdują się w zbiorach pracowni. Uczniowie mogli również podziwiać zgromadzone eksponaty takie jak: żelazka, maszyny do szycia, lampy naftowe czy przedmioty, które używane były w gospodarstwach domowych naszych babć i dziadków. Wycieczka wywarła na uczniach wiele pozytywnych emocji i na długo zostanie w ich wspomnieniach.
BohaterON – włącz historię!
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Szkolny Konkurs Przyrodniczy – „ Leśne Potyczki” z wykorzystaniem kodu QR Telefon do ręki i hejaaa!!!!
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie z wykorzystaniem kodu QR przy użyciu telefonu.
Zadania wydawały się łatwe a i uczestnicy konkursu zadowoleni. W kodach zawarto treść pytań a odpowiedzi wpisano na kartach. Wrażeń dużo i wesołej zabawy.
Zajęcia bankowe klas pierwszych
W dniu 21 listopada pierwszaki gościły w szkole pracownika Banku PKO w Górze p. Joannę Muchę. Jej zadanie polegało na przeprowadzeniu z dziećmi zajęć na temat pieniędzy plastikowych, kart kredytowych, kart płatniczych oraz tradycyjnej polskiej waluty. Uczniowie dowiedzieli się kiedy można używać tzw. pieniędzy plastikowych i jakie to daje korzyści. Podczas pokazu banknotów polskich nasz gość zwrócił szczególną uwagę na ich nominały, barwę, zabezpieczeniaoraz wizerunek wielkich Polaków występujące na przedniej stronie.Pani Mucha pokazała też dzieciomwystępujące na pieniądzach znaki, którepomagają osobom niewidomym i niedowidzącym rozróżniać ich nominały. Pierwszoklasiści z uwagą przysłuchiwali się prowadzącej, a zdobyta przez nich wiedza na pewno zostanie wykorzystana w praktyce.
Poznajemy walutę euro – zajęcia przeprowadzone w dniu 21 XI 2023r.
Drugoklasiści podczas zajęć bankowych skupili się na szczegółowym zapoznaniu z walutą euro. Dowiedzieli się oni, w jakich krajach euro jest podstawową walutą płatniczą. Prowadząca p. Joanna Mucha zaprezentowała uczniom przyniesione przez siebie pieniądze. Mówiła też, jaki jest kurs tej waluty i w jaki sposób można przeliczyć jej wartość na złotówki. Pani Mucha omówiła też zabezpieczenia banknotów. Chętne dzieci mogły obejrzeć te pieniądze z bliska. Drugoklasiści dowiedzieli się też, że uszkodzone euro można wymienić jedynie w Narodowym Banku Polskim lub w kraju, gdzie obowiązuje ta waluta.
Poznajemy nowe pojęcia bankowe
Tak brzmiał temat zajęć przeprowadzonych dla uczniów klas trzecich w dniu 21 listopada przez pracownika Banku PKO p. Joannę Muchę. Najstarsi uczniowie klas I-III zgłębiali wiedzę dotyczącą pojęć takich jak pożyczka, bankomat, kredyt, saldo, premia… Większość tych wyrażeń była znana już uczniom i potrafili oni określić ich znaczenie własnymi słowami. Prowadząca uzupełniała tylko ich wypowiedzi, co skutkowało utrwaleniem pojęć ekonomicznych. Współczesna szkoła wyposaża uczniów nie tylko w wiadomości teoretyczne, ale przygotowuje ich do prawidłowego funkcjonowania w świecie ekonomii.
Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada obchodziliśmy w Naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości oraz dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Ten wyjątkowy dzień został zorganizowany w naszej szkole już po raz kolejny.
W tym dniu większość uczniów pojawiła się w żółtych strojach lub z żółtymi elementami garderoby. W klasach odbyły się klasowe plebiscyty na Królową i Króla Życzliwości. W holu szkoły pojawiło się Drzewko Życzliwości, które zostało udekorowane karteczkami Z pozdrowieniami, wierszykami dla swoich koleżanek i kolegów. Natomiast drzwi sal lekcyjnych uczniowie ozdobili plakatami tematycznymi.
16.11.2023r. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu- KIERUNEK ZDROWIE
Palenie tytoniu jest bez wątpienia jednym z najbardziej niekorzystnym dla zdrowia elementem. Badania potwierdzają, że bierne palenie zagraża zdrowiu i życiu, wywołuje nowotwory, choroby układu krążenia i układu oddechowego u dorosłych i dzieci. Dlatego bardzo ważne jest dążenie do życia w świecie wolnym od dymu tytoniowego.
Robótki ręczne
Robótki ręczne rozwijają sprawność manualną, twórcze myślenie, dokładność, poczucie estetyki i cierpliwość. Jest to też odpoczynek po lekcjach, forma wyciszenia i odreagowanie emocji. Za sprawą naszej nauczycielki Doroty Żłobińskiej uczniowie klas 4- 8 dosłownie zarazili się tą formą spędzania czasu. Z satysfakcją obserwujemy jak dzieci z włóczki otrzymanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości wykonują podstawowe ściegi szydełkowe, tworzą bransoletki, zawieszki, naszyjniki. Zajęcia pokazują, że dawny sposób spędzania czasu przez nasze babcie może być źródłem satysfakcji i radości. I nie jest niemodny!
OBIADY GRUDZIEŃ
Przed wpłatą na konto rodzic kontaktuje się z intendentem pod numerem telefonu 655 44 20 18 w celu wyliczenia stawki (odpisy). Wpłacamy dokładnie tę kwotę, którą poda pracownik szkoły.
UCZNIOWIE: 97,50 zł
Wpłaty przyjmowane są do 28 LISTOPADA u intendenta szkoły (od 8:00 do 14.00, pok. nr 7 ul. Poznańska 2) lub na rachunek bankowy.
Kolejny projekt - "Tańcowała igła z nitką",
Z Nowym Rokiem zaczynamy kolejny projekt "Tańcowała igła z nitką", którego celem jest nabycie umiejetnosci komunikacji społecznej oraz zwiększenie wiary we własne możliwości, poprzez nabycie i rozwój umiejętności krawieckich u uczniów klas 7-8 z gminy Góra Projekt realizowany będzie dzięki współpracy z Fundacja Pomocy Szkole im. E. Machniewicza w Górze. Dofinansowanie pozyskano z programu "Równać szanse".
105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w klasach IV - VIII
13 listopada 2023 r. uczniowie klas IV – VIII, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowanym przez klasę VIIIa i uczennicę klasy VIIb Emilię Jankowiak pod opieką p. Marii Głowackiej i p. Małgorzaty Łuszczak.
Nasi szkolni mistrzowie w "zDolnym Ślązaku"
Znamy już listę osób zakwalifikowanych do etapu powiatowego konkursu "zDolny Ślązk"
Konkurs ten jest konkursem wojewódzkimi, skierowanym do wszystkich uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego i obejmuje następujące przedmioty szkolne: język polski, matematyka, historia, biologia, geografia, chemia, fizyka, język angielski oraz język niemiecki.
Finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintona.
Dnia 16.11.2023r. odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintona.
Szkoła Podstawowa n Nr 3 w Górze zajęła V miejsce, w składzie Tomasz Jankowski, Miłosz Szczęśniak i Antoni Kuriata. Gratulujemy sukcesów.
- liczba odwiedzin: 1658794
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Niedziela 22.12.2024