Noc Bibliotek 2018
9 czerwca odbyła się akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży o nazwie Noc Bibliotek. W Górze zorganizowały ją wspólnie - Biblioteka Pedagogiczna i Biblioteka Miejska oraz bibliotekarze szkolni. Była to gra miejska. Wzięły w niej drużyny ze szkół podstawowych (Glinka, SP1 Góra, SP3 Góra, Ślubów, Witoszyce, SOSW Wąsosz i dwie drużyny zgłoszone przez Bibliotekę Miejską).
Gra miejska była osnuta na podstawie książki Justyny Bednarek „Pan Kardan i przygoda z vetustasem”. Powieść ta opowiada o szalonym wynalazcy i jego pomocniku Michałku.
Każda drużyna wychodząc z biblioteka otrzymała plan Góry z zaznaczoną trasą, ponadto rysunki kur umieszczone na witrynach sklepowych lub ścianach wskazywały kierunek marszu. Dlaczego kury? W książce” ważną rolę odgrywały dwie kury rasy sussex- Sherlock i Watson, które umiały przemieszczać się w czasie. Ponadto na trasie uczestnicy gry spotykali
"Królewna Śnieżka - inaczej"
Pod tym tytułem została przeprowadzona lekcja otwarta z języka angielskiego i niemieckiego w ramach projektu edukacyjnego.
Uczniowie z klas drugich wraz z paniami Justyną Witkowską, Renatą Matysiak oraz Karoliną Świątkiewicz przygotowali przedstawienie o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach na wesoło. Prezentację talentów uczniów obejrzeli Pani Dyrektor Bożena Domańska, Pani Wicedyrektor Teresa Kajzer, Pani Wicedyrektor Anita Heinze-Kasprzak, rodzice uczniów, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Przedstawienie spotkało się z ogromnym entuzjazmem i uśmiechem na twarzach. Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz filmu.
Podróże małe i duże
W dniach od 4 do 8 czerwca uczniowie klasy I b, II b i III b wraz z wychowawczyniami przebywali na zielonej szkole w Dusznikach Zdrój. Dzieci obserwowały malowniczy krajobraz Kotliny Kłodzkiej i zwiedzały ciekawe miejsca. Uczniowie mieli okazję obejrzeć Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich oraz zwiedzić osadę średniowieczną i Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Podziwiali Bazylikę oraz ruchomą szopkę w Wambierzycach. Wiele pozytywnych emocji dostarczył maluchom spacer po Parku Miniatur w Kłodzku oraz wizyta w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Wycieczkowicze wzięli też udział w zajęciach przeprowadzonych na terenie dawnej kopalni Nowa Ruda, gdzie usłyszeli wiele ciekawostek na temat wydobycia węgla kamiennego. Wyjątkową atrakcją okazał się nocny pokaz kolorowej fontanny w Polanicy Zdrój. Dzieci obserwowały tańczące w rytm wspaniałej muzyki podświetlane strumienie wody. Zdecydowana większość ucz
Piknik rekreacyjno-historyczny
7 czerwca 2018 r. o godzinie 1000 w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Górze odbył się piknik rekreacyjno-historyczny dla szkół podstawowych z terenu powiatu górowskiego, w ramach Powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przybyło 8 drużyn, wśród nich nasza drużyna składająca się z uczniów klas IV-VII i gimnazjalnych: Alana, Natalii, Dominiki, Weroniki oraz Michała i Adama. Zawodnikiem rezerwowym był Bartek.
Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zabytki Ziemi Górowskiej” – X edycja.
5 czerwca 2018 roku w Bibliotece Miejskiej w Górze odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zabytki Ziemi Górowskiej” – X edycja. Nasze uczennice, które zostały nagrodzone:
Julia M. VIb – I miejsce
Lena P. IVa – II miejsce
Maja G. VIIb – III miejsce
Wiktoria M. VIb – wyróżnienie
Klasa IVa, Va i Vc - wycieczka Malbork - Toruń
W dniach 23-25 maja uczniowie klas IV a, V a i V c wspólnie ze swoimi wychowawczyniami i opiekunkami uczestniczyli w wycieczce do Malborka, Wdzydze i do Torunia. Podróż na miejsce prowadziła przez malownicze obszary Polski.
Zamek w Malborku zachwycił nas swoim monumentalnym, średniowiecznym majestatem. Nocne odwiedziny trochę nas przestraszyły, bo gdzieniegdzie w krużgankach zamkowych przestrzeni migotał cień zakonnika w białym płaszczu z czarnym krzyżem. Nocny spektakl zachwycił nas i pokazał inne oblicze historii.
Klasy IVb i VIb na wycieczce w Warszawie
W dniach od 16 V do 18 V uczniowie klasy IV B oraz VI B byli na trzydniowej wycieczce. Pierwszego dnia odwiedzili Eksperymentarium oraz Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. W Akademii Profesora Einsteina uczniowie mieli dostęp do najnowocześniejszych stanowisk interaktywnych, obejmujących tematykę przedmiotów ścisłych, technicznych, przyrodniczych i humanistycznych, dlatego też każdy znalazł coś, co wzbudziło jego zainteresowanie. W trakcie zajęć warsztatowych poznali najbardziej skomplikowane zjawiska fizyczne i chemiczne. Ciekawym obiektem okazał się specjalny Tunel Kosmiczny. W stolicy uczniowie zwiedzili: Zamek Królewski, Pałac Kultury, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Pomnik Syrenki Warszawskiej, Grób Nieznanego Żołnierza, Wilanów oraz Stadion Narodowy. Uczniowie mieli okazję podróżować metrem oraz spędzić czas na słodkim deserze w Pijalni Czekolady Wedel. Wszyscy zmęczeni, ale pełni
FESTIWAL NAUKI
Serdecznie zapraszamy
na FESTIWAL NAUKI oraz FESTYNorganizowany przez
Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Radę Rodziców oraz Uczniów
Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze,
który odbędzie się10 czerwca 2018r. o godzinie 1500
w Hali Sportowej ”Olimpia”
UWAGA
1 czerwca 2018 (piątek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w budynku szkoły przy ul. Poznańskiej 2 w godz. 700 – 1500.
Konkurs plastyczny pod hasłem „Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce”
W minionym tygodniu, na zajęciach świetlicowych odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce”. Uczennice biorące udział w konkursie poszerzyły swoją wiedzę, spędzając czas przy pięknych albumach i czytając ciekawostki o pięknych polskich roślinach i zwierzętach. Dziewczynki wykonały po dwie prace, a wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce – Liwia S. kl. IIA, II miejsce – Antonina S.-W. kl. IIA, III miejsce – Julia S.kl. IIA,
Finał Regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego
Finał Regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego pod hasłem: „ Tajemnice karbońskich lasów”
Już po raz XIX odbył się Ogólnopolski konkurs Geologiczny. Finał konkursu odbył się we Wrocławiu, a nagrody rozdane w Państwowym Instytucie Geologicznym.Finalistą został uczeń klasy VI b – Olaf Sz.
,,Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua - Plus” 31. Edycja
13 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs z języka angielskiego - ,,Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua - Plus” 31. Edycja - W konkursie brało udział 39 uczniów z klas IV, V, VI i VII. Nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca:
laureata II stopnia otrzymała Patrycja T. uczennica klasy VIa, Dominika H. uczennica klasy VIb, Mateusz K. uczeń klasy Vc,
DZIEŃ DZIECKA W BANKU PKO
Uczniowie klas I b i III b już 29 maja rozpoczęli obchody swojego święta. Przyjęli oni zaproszenie od Dyrektora Banku PKO i wzięli udział w zorganizowanej tam wspólnej zabawie. Dzieciom towarzyszyły opiekunki SKO. Gospodarze spotkania przygotowali dla małych klientów, którzy podzieleni zostali na trzy grupy, nie lada zabawy. Pierwszoklasiści pod bacznym okiem pracownika banku wykonywali wspólnie plakaty zachęcające do założenia kont internetowych SKO i JUNIOR. Ich starsi koledzy wzięli udział w zabawie polegającej na zwiedzaniu banku i przeprowadzaniu wywiadów z pracownikami. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania zbierali czarodziejskie monety. Kolejna grupa sprawdzała swoje możliwości i umiejętności dotyczące technologii komputerowej.
Najlepsi z matematyki w powiecie
W dniu 22.05.2018r. odbył XVII Powiatowego Konkursu Matematyczny dla klas 7 szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Do konkursu zakwalifikowało się 27 uczniów z powiatu górowskiego. Uczniowie zmagali się z 5 rozbudowanymi zadaniami, na rozwiązanie których mieli 120 minut. Najlepsi okazali się uczniowie z naszej szkoły, którzy zdobyli pierwsze dwa miejsca: Weronika Olszak z klasy III - I miejsce i Kacper Skwarek z klasy II - II miejsce. Gratulujemy uczniom i nauczycielom.
Wycieczka do Banku PKO
Dnia 21 maja uczniowie klasy IIIb i IIIc wraz z nauczycielkami p. W. Leśniak, I. Sawicką i M. Szczepaniak wzięli udział w wycieczce do Banku PKO w Górze . Uczniowie dowiedzieli się jakie są różne formy płatności, podkreślono znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej. Pan Dyrektor zapoznał dzieci z zasadami korzystania z bankomatu. Nauczyły się one nie tylko wypłacać pieniądze, ale również dokonywać wpłat za pomocą bankomatu.
Dzień Matki
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, jak co roku, przygotowali z okazji Dnia Matki drobne podarunki. Tym razem własnoręcznie wykonali piękne, kolorowe kubeczki z kwiatkami, w których umieścili życzenia płynące z głębi ich małych serc.
Karolina Boguszyk
Noc w szkole
NOCNE MANEWRY stały się już tradycją naszej szkoły, dlatego klasa IV d wraz z wychowawcą panią Joanną Nowacką i jedną z mam - panią Renatą Cempurą, uczestniczyła, w tych jakże wyczekiwanych, zajęciach wieczornych. Spotkaliśmy się 18 maja i ochoczo przystąpiliśmy do przygotowania sali do nocowania oraz miejsca do zaplanowanych zajęć.
Uczniowie wykazali się niezwykłym zorganizowaniem i chęcią do pracy. Z zapałem poznawali technikę ozdabiania przedmiotów metodą decoupage, która przypadła do gustu szczególnie dziewczynkom. Oprócz zajęć warsztatowych, prowadzonych przez wychowawcę, graliśmy w gry planszowe, tańczyliśmy i śpiewaliśmy karaoke oraz oglądaliśmy filmy. Radości i podekscytowaniu nie było końca.
Rano chętnie posprzątaliśmy i pożegnaliśmy się z zapytaniem: Kiedy kolejne manewry?
Świetlicowe poranki
Podczas, gdy jeszcze większość uczniów jeszcze smacznie śpi lub dopiero się przeciąga w łóżku, dzieci w świetlicy aktywnie pracują. Ochoczo biorą udział w zajęciach z edukacji zdrowotnej. W tym tygodniu przygotowywały plakat promujący aktywność fizyczną. Innym razem poznawały tajniki płaskiego orgiami. Zajęcia plastyczno- techniczne to dobry sposób na rozbudzenie się i przygotowanie do zajęć lekcyjnych.
- liczba odwiedzin: 1661491
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Sobota 28.12.2024