Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę zniczy
Ostatnie dni października sprzyjają zadumie i refleksji. Święto 1 listopada przypomina wszystkim o ich bliskich, których nie ma z nami na co dzień.
Samorząd Uczniowski SP 3 zorganizował zbiórkę zniczy i wkładów do zniczy, które później zostały złożone na osamotnionych nagrobkach, a także na grobie I Starosty Góry - Augusta Herbsta.
Udany dzień w szkole!
28 października uczciliśmy w szkole eleganckim strojem: spódnicą, sukienką lub krawatem. Królowały stylowe spódnice i sukienki, a także najmodniejsze w tym sezonie krawaty. Każda klasa prezentowała wysoki poziom modowy! Sam szyk i elegancja! Dzięki przebraniu można było również uzyskać dodatkowe zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek!
Zwiedzamy Wieżę Głogowską
W dniu 27 listopada, korzystając z pięknej pogody, klasy III b i III c wybrały się na Wieżę Głogowską. Było to kolejne zadanie zaplanowane do realizacji w ramach innowacji „Góra - moja mała ojczyzna”. Najpierw uczniowie wysłuchali informacji dotyczących tego obiektu, a następnie zmierzyli się ze stromymi schodami. W trakcie tej wspinaczki trzecioklasiści podziwiali pokonkursową wystawę mioteł oraz witraży. Nasze miasto widziane z wysokości było zupełnie inne i wywoływało u dzieci okrzyki zachwytu. Okazało się, że większość z nich była na wieży po raz pierwszy. Niektórzy obiecali, że przyjdą tu jeszcze raz ze swoimi rodzicami.
Nominowani w Plebiscycie Edukacyjnym 2022
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie dolnośląskim jest prowadzony przez „Gazetę Wrocławską”.
Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali nauczyciele:
Jak działa bankomat?
Tego właśnie dowiedzieli się uczniowie klasy II a, którzy w dniu 11 października odwiedzili Bank PKO. Oprowadzający – dyrektor PKO p. Zbigniew Woźniak – zaprezentował uczniom różne rodzaje kart bankomatowych, omówił ich budowę i zastosowanie. Drugoklasiści dowiedzieli się jakie czynności należy wykonać, aby wybrać pieniądze z bankomatu. Poznali też znaczenie słowa – wpłatomat. Nie wszyscy wiedzieli, że operacji wpłacania i wypłacania pieniędzy z bankomatu dokonuje się również przy użyciu telefonu komórkowego. Uczniowie próbowali również samodzielnie obsługiwać bankomat. Wycieczka ta była ciekawym doświadczeniem dla drugoklasistów, którzy z niecierpliwością czekają na wyrobienie swojej pierwszej karty do bankomatu.
Drugoklasiści w banku
W dniu 13 października uczniowie klasy II b wzięli udział w wycieczce do Banku PKO. Dowiedzieli się oni, na czym polega praca bankowca oraz jakie usługi świadczy ta instytucja. Usłyszeli też wiele ciekawostek na temat karty płatniczej.Drugoklasiści przypomnieli sobie znaczenie pojęć – moneta, banknot, awers, rewers. Sprawdzali, w jaki sposób liczy się pieniądze w banku. Spotkanie to było doskonałym wprowadzeniem uczniów w świat finansów.
Pierwszaki z SP 3 poznają Bank PKO
W dniu 6 października uczniowie klasy I a udali się na wycieczkę do patronackiego Banku PKO. Mieli oni okazję zaobserwować, czym zajmują się pracownicy tej placówki. Uczniów zaciekawiły też znajdujące się tu sprzęty. Bankowcy z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Pokazali oni pierwszakom, jakie zabezpieczenia chroniące przed fałszowaniem mają pieniądze. Dzieci sprawdzały, czy banknoty są prawdziwe. Przeliczały też one pieniądze.Wycieczka ta była niezwykle ciekawa i przyniosła wiele wrażeń.
Poznajemy Bank PKO – 5 X 2022r.
Uczniowie klasy I c SP 3 byli oprowadzani po placówce Banku PKO przez pana dyrektora Zbigniewa Woźniaka. Pokazał on dzieciom pomieszczenia, w których przyjmowani są klienci VIP czyli ci, którzy mają specjalne przywileje. Pan dyrektor opowiadał też o zabezpieczeniach wykorzystywanych w placówce. Pierwszoklasiści mogli obejrzeć salę bankową „od kuchni” i zaobserwować pracę kasjerek. Wielką frajdę sprawiło dzieciom liczenie pieniędzy przy użyciu specjalnych maszyn. Przy okazji powtórzyły one nominały polskiej waluty. Wycieczka bardzo podobała się uczniom i wniosła wiele ciekawych wiadomości.
Manewry językowe
21 października 2022 roku w naszej szkole uczniowie klas IV-tych mieli po raz pierwszy możliwość uczestnictwa w manewrach językowych. Tematem przewodnim spotkania było celtyckie święto Halloween obchodzone do tej pory nie tylko w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz w wielu innych krajach, ale coraz bardziej popularne w Polsce. Celem działań nauczycielek języka angielskiego było przybliżenie uczniom tradycji oraz kultury krajów anglojęzycznych, a także wspieranie i rozwijanie zainteresowań językowych.
Piątkowe manewry klas ósmych
Uczniowie klasy 8b, 8c i 8d postanowili rozpocząć weekend nie rozstając się ze szkołą.
Mianowicie w piątkowe popołudnie przybyli na wieczorne manewry polonistyczno – matematyczne, przygotowujące ich do egzaminu ósmoklasisty. Za całe przedsięwzięcie były odpowiedzialne pani Iwona Misztal – Swojak oraz pani Joanna Nowacka.
Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego - Dyniowe Halloween
I miejsce: Sieracka Maja kl. I b, Antoni Gęstwa kl. II c, Zofia Gałuszka kl. I c, Marta Weidlich kl. I a, Mikołaj Wawrzyniak kl. II c, Zuzanna Polańska kl. II a, Magdalena Walerowska kl. III c, Zofia Uściło kl. II c
II miejsce: Maja Eckhardt kl. I a, Natasza Uściło kl. II c, Milena Kamińska kl. III c, Rafał Dobrzyński kl. II b, Lena Dąbrowska kl. II a, Emilia Drąg kl. I b, Zofia Czaja kl. II b, Antoni Narwid kl. III a, Antoni Macyna kl. I b, Mateusz Śliwiak kl. II a, Kacper Mularczyk kl. I a, Oliwia Paluszkiewicz kl. II a, Kamil Grzegorczyk kl. III c
Pani Agnieszka Uba odznaczona za szczególne zasługi dla oświaty
W dniu 21 października 2022r. pani Agnieszka Uba nauczyciel i kierownik świetlicy w naszej szkole, została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, który przyznaje Minister Edukacji Narodowej.
Medal Komisji Edukacji Narodowej to najwyższe odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Odznaczenie wręczył pani Agnieszce Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Gratulujemy
Akcja Jabłuszko
Akcja Jabłuszko w Szkole Podstawowej Nr 3 w Górze.
Dziękujemy uczniom i rodzicom
21
OBIADY LISTOPAD
Przed wpłatą na konto rodzic kontaktuje się z intendentem pod numerem telefonu 655 44 20 18 w celu wyliczenia stawki (odpisy). Wpłacamy dokładnie tę kwotę, którą poda pracownik szkoły.
UCZNIOWIE: 110,00 zł.
Wpłaty przyjmowane są do 28 PAŹDZIERNIKA u intendenta szkoły (od 7.00 do 14.00, pok. nr 12 ul. Poznańska 2) lub na rachunek bankowy.
Ekologiczny Wieczór bajek
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w organizowanym specjalnie dla nich Wieczorze bajek. Działanie to stało się już tradycją naszej szkoły i jest organizowane rok rocznie przez opiekunki SKO.W imprezie udział wzięli dyrektor szkoły p. Mariola Szurynowska, wicedyrektor szkoły p. Anita Heinze-Kasprzak oraz dyrektor Banku PKO p. Zbigniew Woźniak. To właśnie wymienieni goście czytając przygotowaną bajkę wprowadzili dzieci w świat ekologii. Podczas spotkania dużo uwagi poświęcono też oszczędzaniu wody, energii, papieru i innych surowców. Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej. Uczniowie mogli pogimnastykować się, pośpiewać i wspólnie pośmiać. Kolejną częścią programu było wspólne spożycie zamówionej przez wychowawców pizzy. Pierwszoklasiści otrzymali też kolorowanki tematyczne, które obrazowały omawiane zagadnienia. Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas, wychowawcom klas pierws
Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Górze.
W dniu 17 października 2022r. zorganizowana została wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Górze. Głównym jej celem było zapoznanie dzieci z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
Na parkingu policyjnym obejrzeliśmy wozy do przewozu aresztantów oraz wozy patrolowe. Każdy z uczniów mógł zrobić sobie zdjęcie w radiowozie. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjantów.
Rajd pieszy do Włodkowa
Korzystając z zaproszenia Koła Łowieckiego Bażant trzecioklasiści udali się w dniu dzisiejszym na pieszy rajd do tej stanicy. Pogoda sprzyjała, tak więc droga minęła nam szybko. Na miejscu przywitali nas przedstawiciele koła łowieckiego, którzy pokrótce opowiedzieli o zasadach zachowania w lesie. Do każdej z klas przydzieleni zostali myśliwi, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o lesie. Przed spacerem uczniowie obdarowani zostali przepysznymi jabłkami zakupionymi przez gospodarzy, którzy włączyli się w ten sposób w akcję „Jabłuszko” prowadzoną na terenie naszej szkoły. Okazało się, że panowie myśliwi, to prawdziwi pasjonaci dysponujący niesamowitą wiedzą na temat lasów i ich mieszkańców. Odpowiadali oni nawet na najtrudniejsze pytania zadawane przez uczniów. Wspólnie z dziećmi szukali tropów zwierzyny i odgadywali do kogo one należą. Opowiadali też, czym zajmują się członkowie koła
"Szkoła na medal”
Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uzyskała tytuł "Szkoły na medal”. Nagradzane są najlepsze szkoły. Tytuł przyznaje Głos Nauczycielski i jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych Państwowej Akademii Nauk.
Powiatowe zawody strzeleckie dla młodzieży szkolnej Tarcza22
W dniu 13 października na strzelnicy Góra Śląska odbyły się powiatowe zawody strzeleckie dla młodzieży szkolnej Tarcza22. W zawodach brały udział reprezentacje szkól podstawowych i ponadpodstawowych. W rywalizacji brało udział 12 reprezentacji ze szkół z powiatu i gminy Góra. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Anna Gortych, Weronika Szafrańska, Zuzanna Morawiecka, Tomasz Barna, Karol Szostak i Jakub Skopiński. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasze drużyny uplasowały się na VIII i IX miejscu. W klasyfikacji nauczycieli nasz opiekun pan Daniel Lis zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportu.
Wycieczka do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy.
18 października 2022r. uczniowie klas 8a, 8b, 8c, 8d, 7a i 7b pod opieką p. Anety Grabowskiej, p Doroty Żobińskiej, p. Justyny Witkowskie, p Romana Zbroińskiego, p. Katarzyny Sawickiej i p. Małgorzaty Łuszczak uczestniczyli w nietypowej lekcji historii, która odbyła się na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego - Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy
Celem lekcji było zapoznanie uczniów klas 7 i 8 z tragiczną kartą II wojny światowej, a w szczególności z martyrologią narodu polskiego.
Konzentrationslager Gross- Rosen należał do obozów o najcięższym reżimie. Powstał w sierpniu 1940 roku jako filia KL Sachsenhausen, której więźniowie przeznaczeni byli do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu. Pierwszy transport przybył tam 2 sierpnia 1940 roku. 1 maja 1941 roku Arbeitslager Gross-Rosen uzyskał status samodzielnego obozu koncentracyjnego. W pierwszych dwóch latach istnienia KL G
- liczba odwiedzin: 1659075
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Poniedziałek 23.12.2024