• Egzamin ósmoklasisty - język angielski.

• Dzisiaj trzeci i ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty. Tym razem uczniowie klas ósmych punktualnie o godzinie 9:00 sprawdzą swoje umiejętności z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że poradzą sobie bardzo dobrze.

Kochani Ósmoklasiści, trzymamy kciuki. Powodzenia!

• Egzamin ósmoklasisty - matematyka

• Dzisiaj drugi dzień egzaminu ósmoklasisty. Punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie klasy ósmej przystąpili do egzaminu z matematyki. Mamy nadzieję, że praca z arkuszem egzaminacyjnym z matematyki nazywanej królową nauk przebiegnie bez problemu.

Kochani Ósmoklasiści powodzenia!

• Klasa IIa na wycieczce w Lesznie

• 10 maja uczniowie kl. II a pojechali na wycieczkę do Leszna gdzie uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar. Dzieci zobaczyły wojskowe pojazdy, indywidualne wyposażenie żołnierzy oraz uzbrojenie. Dowiedziały się co należy zrobić aby zostać zawodowym żołnierzem. Uczniowie mieli możliwość skorzystać z symulatora strzelania oraz zobaczyć ogródek saperski.

Ostatnią atrakcją w tym dniu pełnym wrażeń było zwiedzanie Mini ZOO na terenie Parku 1000 lecia.

• Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III - Mistrz Tabliczki Mnożenia.

• 7 maja 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III - Mistrz Tabliczki Mnożenia. Celem konkursu była popularyzacja zabaw tabliczką mnożenia wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, wspieranie uzdolnień, a także wdrażanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy.

Laureatami konkursu zostali:

miejsce I - Paweł Świątkiewicz uczeń kl. III c, który bezbłędnie obliczył wszystkie konkursowe przykłady w czasie 2,23 min.

miejsce II - Milena Janowska, Kacper Kaspszyszyn, Leonard Kowalski, Natalia Niewrzał, Oliwia Paluszkiewicz - kl. III a, Antoni Gęstwa, Tomasz Tekieli - kl. III c

miejsce III - Jerzy Andrynowski, Marcel Głuszko, Robert Korol, Wojciech Włodarczyk - kl. III a, Rafał Dobrzyński, Bartłomiej Owczarek, Radosław Rudowiech - kl. III b, Tomasz Głuszko, Zofia Uściło, Mikołaj Wawrzyniak - kl. III c

Laureatom gratulujemy!

• Szkolny Konkurs Sudoku.

• 9 maja 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Sudoku. Celem konkursu była upowszechnianie łamigłówek i logicznego myślenia wśród uczniów klas I-III.

Laureatami konkursu zostali:

miejsce I - Weronika Bareła, Hanna Skrabalak, Aleksander Uściło - kl. I a

miejsce II - Dariusz Adutis, Filip Leończyk, Natasza Malinowska - kl. I b

miejsce III - Hanna Giezek, Julia Koszowska, Jan Prosianowski - kl. I a, Maja Kaptur - kl. I b

Klasa II

miejsce I - Maja Kubisiak - kl. II a, Antoni Macyna - kl. II b, Franciszek Krzyżanowski - kl. II c

miejsce II - Adam Podgórski - kl. II a, Michał Kosmaczewski, Hanna Niewrzał - kl. II b

miejsce III - Maria Hołownia - kl. II b, Jagna Żuchowska - kl. II c

Klasa III

miejsce I - Zuzanna Bareła, Robert Korol - kl. III a, Magdalena Kołodziej - kl. III b

miejsce II - Emilia Czyplis, Milena Janowska, Natalia Niewrzał - kl. IIIa

miejsce III - Julia Piechowiak - kl. III b, Maja Staszków, Oliwia Paluszkiewicz - kl. III a, Jakub Żurawski - kl. III c

Laureatom gratulujemy!

• Kodowanie na dywanie – podsumowanie

• Innowacja „Kodowanie na dywanie” prowadzona była w klasie I b od 31 stycznia do 30 kwietnia. Wzięło w niej udział czternastu chętnych uczniów, którzy spotykali się na zajęciach raz w tygodniu, po lekcjach. Innowacja prowadzona była przez nauczycielki p. Wioletę Leśniak i p. Jolantę Wilkosz. Tematyka obejmowała wprowadzenie w klasie pierwszej kodowania począwszy od najprostszych zadań, na przykład układanie kodu przy użyciu kolorowych kartek, aż do programowania genibotów, czy też pszczółek Bee Botów. Wszystkie zajęcia prowadzone były w formie zabawy, tak więc dzieci nie wiedziały, że w ten sposób uczą się. Projekt zakończony został ewaluacją, na którą składały się obserwacje uczniów prowadzone podczas zajęć, analiza frekwencji, rozmowy z dziećmi oraz wypełniona przez rodziców ankieta. Z informacji zwrotnej pozyskanej przez respondentów wynika, że uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i podobała im się realizowana tematyka. Rodzice pierwszaków zadeklarowali też chęć udziału ich pociech w kolejnej innowacji realizowanej za rok w klasie drugiej.

• Akademia Lubella ukończona

• Od stycznia do maja realizowany w naszej szkole był program z edukacji zdrowotnej Akademia Lubella. Udział w nim wzięły wybrane klasy 5-8. Edukacja na temat zdrowego stylu życia, roli aktywności ruchowej, właściwego doboru produktów żywnościowych, niemarnowania żywności opracowana była za pomocą atrakcyjnej prezentacji multimedialnej, w której uczniowie brali czynny udział poprzez głosowanie na wybrane odpowiedzi. Młodzież chętnie słuchała, zadawała wiele pytań i zdobywała nowe wiadomości wykraczające poza podstawę programową. Kolejny ważny Certyfikat Akademii Lubella  naszej szkoły zdobyty .