PODSTAWOWE INFORMACJE O ŚWIETLICY

Świetlica szkolna dla klas I- III  czynna jest w godzinach od 6.30 do 15.45 w budynku przy ul. Podwale 20 sala nr 1.

Zajęcia świetlicowe  przeznaczone są dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na:

• czas pracy rodziców- na wniosek rodziców,
          • organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia uczniom opieki w szkole.

Rodzice mogą zapisywać uczniów do świetlicy od 1 września. Karta zapisu dziecka znajduje się w zakładce „Świetlica szkolna”. Kartę można pobrać również osobiście w świetlicy. Kartę rodzic przekazuje osobiście (nie uczeń) . Prosimy zapoznać się z Regulaminem świetlicy szkolnej.

Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły- w swojej programowej działalności realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań opiekuńczo-wychowawczych przyjętych w planie pracy i Programie Wychowawczo-Profilaktycznym Szkoły. Świetlica spełnia ważną funkcję w systemie wychowania i opieki nad uczniem. Wychowawcy na początku roku szkolnego poznają podopiecznych, prowadzą obserwacje poprzez rozmowy z nimi i rodzicami. Nauczyciele starają się rozbudzać i kształtować u wychowanków uzdolnienia, zainteresowania, właściwe postawy. Dlatego zakres zajęć jest szeroki i obejmuje różnorodne formy:

• zajęcia plastyczno- techniczne,
          • zajęcia czytelniczo- teatralne,
          • zajęcia przyrodnicze,
          • zajęcia integracyjne,
          • zajęcia sportowo-ruchowe,
          • gry i zabawy świetlicowe,
          • zajęcia opiekuńczo- wychowawcze,
          • odrabianie lekcji,
          • zajęcia wynikające z planu pracy świetlicy.

Celem nadrzędnym świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości.

INFORMACJE O ZAPISACH I WPŁATACH ZA OBIADY W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

Szkoła zapewnia  pyszny i zdrowy obiad w stołówce szkolnej. Dzienna stawka za dwudaniowy obiad dla ucznia wynosi 8,00 zł.  Do obiadu zawsze dodawany jest napój.

INFORMACJE OGÓLNE

W każdym miesiącu opłata jest inna. Opłaty wnosi się za cały miesiąc z góry, do 28 dnia poprzedzającego miesiąc, za który opłata jest wnoszona (wyjątek stanowi luty- wpłaty przyjmowane są do 26).

Informacje o wysokości opłat za obiady na dany miesiąc umieszczane są na stronie szkoły.

Przed wpłatą na konto rodzic co miesiąc kontaktuje się z intendentem pod numerem telefonu 655 44 20 18  w celu wyliczenia stawki (odpisy). Wpłacamy dokładnie tę kwotę, którą poda pracownik szkoły.

Rodzice odbierają obiad za nieobecne dziecko na ul. Poznańskiej 2. Obiad można również  odpisać. Każdą nieobecność ucznia (niekorzystanie z obiadu) należy zgłosić u intendenta  telefonicznie dzień wcześniej lub  w tym samym dniu do godziny 8.00.

Korzystając ze stołówki szkolnej rodzic jednocześnie potwierdza zapoznanie się  z „Regulaminem stołówki szkolnej” dostępnym na stronie szkoły w zakładce „Świetlica”.

Dane do przelewu:

Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Poznańska 2, 56-200 Góra

Numer konta bankowego

PKO BP 1 o/Góra 34 1020 3017 0000 2602 0361 1563

W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko ucznia, klasę oraz miesiąc, za który opłata jest wnoszona np.: „Adam Kowalski IV A, wrzesień”.