• Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

Po cudownych wakacyjnych chwilach i wypoczynku pozostał czar wspomnień. Pierwszy dzwonek w górowskiej Trójce zabrzmiał dziś o 8.00 dla klas I-III, a o 9.00 dla uczniów z klas IV – VIII.

W samo południe 4 września 2023 r. w hali Olimpia Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze była organizatorem Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024. Przed nami kolejny etap nauki i pracy, miejmy nadzieję, że satysfakcjonujący dla uczniów i nauczycieli.

• UWAGA! Zmiana rozkładu jazdy od 6 września!!!!

Rozkład jazdy autobusów szkolnych

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Górze 2023/2024

Zmiana rozkładu jazdy od 6 września!!!!

W związku z wymianą nawierzchni drogi ul. Poznańskiej od 4 września 2023 r. do odwołania (ok. 2 tygodni) wszystkie autobusy szkolne przyjeżdżać będą rano na dworzec autobusowy ul. Dworcowa 22 i po południu stamtąd odjeżdżać. Uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę nauczycieli w czasie przejścia z dworca do szkoły i odwrotnie.

• Wyniki konkursu

Miło nam ogłosić, że uczniowie naszej szkoły biorący udział konkursach plastycznych i fotograficznym MÓJ PUPIL, JESEM EKO organizowanych przez Wąsoskie Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami "KUNDELEK" zostali docenieni przez Komisję Konkursową.

Uczniowie nagrodzeni wyróżnieniu w konkursie to:

Małgorzata Duczyńska, Sebastian Świder, Amelia Witko, Jagoda Włoch, Zofia Gałuszka, Mikołaj Wawrzyniak, Wojciech Włodarczyk, Antoni Błaszczyk, Liliana Kamińska, Kalina Srebniak, Konstanty Srebniak, Jan, Zdrzewielski, Emilia Śpiewak, Zofia Pampel, Tomasz Borowczyk,

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04.09.2023r. według następującego harmonogramu:

Klasy 1-3 - - na hali sportowej o godzinie 8.00

Klasy 4-8 - - na hali sportowej o godzinie 9.00

Gminna Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się o godzinie 12.00 na hali sportowej.

• Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

Przybory szkolne:

Piórnik wyposażony w kredki, mazaki, klej, nożyce, ołówek, długopis, temperówka, gumka, linijka.Zeszyt w kratkę 16 - kartkowy i w wąską linię 16 kartkowy (z zaznaczeniem czerwonych linii) Podpisana teczka na gumkę a w niej (blok rysunkowy, blok techniczny, blok rysunkowy z kolorowymi kartkami, wycinanka, oraz plastelina)Worek (podpisany) ze strojem gimnastycznym - biała koszulka, spodenki, obuwie z białą podeszwą). Wszystkie przybory szkolne, zeszyty i worek ze strojem należy podpisać! Religia - proszę zakupić tylko zeszyt! Nie zakupujemy książki! Pozostałe książki i ćwiczenia dzieci otrzymają w szkole.

• Stypendium szkolne w roku 2023/2024 w Gminie Góra

Burmistrz Góry informuje, że od 1 września 2023 r. do 15 września 2023 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2023/2024. Wniosek wraz z wymaganymi dokumentami uzasadniającymi przyznanie świadczenia pomocy materialnej należy złożyć w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy
            w Górze, pok. nr 5. Formularz wniosku wraz z załącznikami jest dostępny do pobrania poniżej oraz w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Górze lub na stronie internetowej BIP Urzędu w zakładce URZĄD MIASTA I GMINY W GÓRZE -ZAŁATWIANIE SPRAW - EDUKACJA:
            www.bip.gora.com.pl/

• Sportowcy na medal

Uczniowie SP 3 w Górze zostali nagrodzeni za swoją ciężką i wytrwałą pracę sportową, udziały w zawodach. To dzięki nim możemy zachęcać innych do czynnego uprawiania sportu i aktywności ruchowej.

Wszystkim mistrzom sportu składamy wielkie gratulacje.

Medale otrzymali:

8A:

Kajetan Filipiak

Martina Guidetti

• Najlepsi sportowcy szkoły

Puchary - Sportowiec Roku - otrzymali

Klasy VII-VIII

I miejsce - Jakub Noga

II miejsce - Wiktor Kasztelan

III miejsce - Filip Molski

I miejsce - Weronika Szafrańska

II miejsce - Amelia Mastalerz

III miejsce - Sandra Stanilewicz

III miejsce - Dominika Jankiewicz

Klasy IV-VI

I miejsce - Tomasz Jankowski

• Najważniejsze statuetki rozdane

„Najlepszy z najlepszych” i „Modelowy Uczeń”

Statuetka „Najlepsi z najlepszych” przyznawana jest najlepszemu uczniowi klasy VIII, który osiąga bardzo dobre wyniki w nauce w danej dziedzinie, bierze udział w konkursach o różnym zasięgu, chętnie wykonuje prace dodatkowe, samodzielnie rozwija swoje zainteresowania. W tym roku szkolnym kapituła przyznała następujące statuetki:

• Nasi najlepsi

Świadectwo z wyróżnieniem w roku szkolnym 2022/23 otrzymali:

1 4a Biernacka Aleksandra

2 4a Dańko Carmen

3 4a Kiarszys Szymon

4 4a Kotwicki Olaf

5 4a Kowalska Laura

6 4a Lesiecka Zofia

7 4a Lisiecka Maja

8 4a Lisowska Oliwia9 4a Niewrzał Wiktor

10 4a Papmel Zofia

11 4a Pawłowski Wiktor

12 4a Picz Hanna

• Niech żyją wakacje!!!

23 czerwca 2023r. o godz. 8.00 na hali sportowej "Olimpia" odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas I-III. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Rodziców - p. Patrycja Baran oraz p. Arkadiusz Gortych - prezes Fundacji Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza. Pani dyrektor pogratulowała uczniom licznego udziału w różnych konkursach. Wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. W czasie apelu rozdano też nagrody za Ogólnopolski Konkurs - "Matematykolandia" organizowany przez działające przy szkole SKO. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła uczniom, rodzicom i nauczycielom wspaniałego, wakacyjnego wypoczynku.

Sobota 18.05.2024