Faktury do rozliczenia STYPENDIUM SZKOLNEGO należy składać w kadrach (pokój nr 11) do 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w budynku przy ul. Poznańskiej 2a.
Najlepsi w powiecie z matematyki i sportu
Dnia 30 listopada 2018 r. odbył się XVI Powiatowy Turniej „Dzień Matematyki i Sportu” w kategorii starsi kl. 7-8 szkół podstawowych i klas 3 gimnazjalnych. Nasza szkoła po zaciętych zmaganiach zdobyła I miejsce w powiecie. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż to jest już trzeci rok z rzędu pierwsze miejsce. W zawodach wzięło udział 11 szkół podstawowych powiatu górowskiego, II miejsce przypadło Zespołowi Szkół w Sicinach, a trzecie Publicznej Szkole Podstawowej w Wąsoszu. Uczniowie na przemian rozwiązywali zadania z matematyki, a następnie startowali w konkurencjach sportowych. Rozegrano 5 konkurencji matematycznych i 5 sportowych.
Skład drużyny
Weronika Kaszkur IIIC
Aleksandra Michalska IIIA
Adrianna Mariampolska IIIA
Anastazja Rodziewicz IIIB
Kacper Skwarek IIIA
Adam Jakubczyk IIIA
Kacper Fijałkowski IIIA
Kamil Majewski IIIA
Tomasz Rząsa IIIA
Michał Sokołowski IIIAOpiekunami drużyny byli nauczyciele Monika Burdziuk i Maria Głowacka oraz Anita Heinze-Kasprzak i Iwona Misztal-Swojak.
Fundatorem pucharów była Pani Irena Krzyszkiewicz Burmistrz Góry. Nagrody i dyplomy wręczał Starosta Górowski Piotr Wołowicz. Organizatorem XVI Turnieju „Dzień Matematyki i Sportu” w kategorii szkół podstawowych było Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.
Gratulujemy!!!
1
Andrzejkowy zawrót głowy
Wychowawczynie klas młodszych zadbały o to, aby ich uczniowie kontynuowali tradycje polskich wróżb andrzejkowych. W klasach odbyły się tańce przy skocznej muzyce. Uczniowie wykorzystując różne wróżby starali się poznać swą przyszłość. Było bardzo wesoło, a nieraz też i zabawnie.
W. Leśniak, J.Wilkosz
2
Czworonożny gość
29 listopada uczniowie naszej szkoły klas I – III gościli pracownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie. Pani Dominice towarzyszył piesek Magik. Podczas zajęć uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat życia psów i kotów, właściwego postępowania ze zwierzętami. Dzieci dowiedziały się o działalności schroniska w Henrykowie, poznały sposoby pomocy zwierzętom tam mieszkającym. Uczniowie zostali poinformowani o tym, jak należy dbać o zwierzęta, prawidłowo opiekować się nimi, pielęgnować, czym je karmić, a także o czym należy pamiętać, zanim zdecydujemy się na adopcję. Poznali przyczyny bezdomności zwierząt i jej skutki. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i aktywnie uczestniczyły w przygotowanej lekcji edukacyjnej. Ponadto wykazały się dużą empatią i wiedzą w zakresie opieki nad zwierzętami. Na zakończenie spotkania każdy mógł podejść i przywitać się z Magikiem.
M. Szczepaniak, J. Choińska
4
Andrzejki w świetlicy
Andrzejki to święto znane od wieków i mające długą tradycję. Dawniej miały one nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.
Upamiętniając zwyczaj wróżb 29 listopada 2018 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 3 dla uczniów klas I-III zostały zorganizowane Andrzejki. Sala gimnastyczna zamieniła się w "salę wróżb". Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Uczestnicy z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Wróżby pozwoliły dzieciom oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń. Andrzejkowa magia przeplatana była wesołymi tańcami.
Był to dzień pełen humoru i zabawy, który na długo pozostanie w pamięci dzieciIwona Sawicka, Joanna Liśkiewicz
3
Klasy III na spotkaniu z autorem powieści dla dzieci Marcinem Pałaszem
We wtorek 27 listopada, uczniowie klasy III a i III b gościli w Bibliotece Miejskiej na spotkaniu z autorem powieści dla dzieci Marcinem Pałaszem. Pan Marcin okazał się bardzo ciepłą i pełną poczucia humoru osobą. Opowiedział dzieciom o swojej pasji oraz o tym jak został pisarzem. Zaprezentował serię powieści, których głównym bohaterem jest jego czworonożny przyjaciel Elf. Bardzo zainteresował uczniów tą serią i zachęcił do jej przeczytania. Spotkanie przebiegło w miłej i pogodnej atmosferze.
Pierwsze 2 miejsca w powiatowym konkursie „Góra i Ziemia Górowska – moja mała Ojczyzna”
27 listopada naszej szkole odbył sie powiatowy konkurs „Góra i Ziemia Górowska – moja mała Ojczyzna” W kategorii klas starszych pierwsze dwa miejsca zdobyli nasi uczniowie - Weronika Góral - I miejsce i Bartosz Mastelarz - II miejsce. Do finału zakwalifikowało sie 31 uczniów ze szkól podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych (SP nr 3, SP Irządze, ZS Niechlów, ZS Siciny, Gimnazjum Dwujęzyczne, LO, ZSPiP Ślubów, SPJemielno i PSP Wąsosz). Konkurs rozegrano w dwu etapach. Pierwszy etap miał formę pisemną. W kategorii klas VII-VIII, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych wyłoniono 10 uczestników, w tym troje uczniow z naszej szkoły: Julia Wiśniewska, Weronika Góral i Bartosz Mastalerz, których opiekunem była pani Małgorzata Turkowska. Etap drugi, czyli finał ustny z udziałem gości rozpoczął się o godz. 11.30. Zmaganiom przyglądali się zastępca starosty Andrzej Rogala, wójt Jemielna Anita Sierpowska, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie miasta i Gminy w Górze Izabela Baranowska, radny powiatowy Grzegorz Trojanek.. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Weronika Góral, drugie – Bartosz Mastalerz i trzecie Julia Dutka z PSP w Wąsoszu.Weronika Góral w ubiegłym roku w kategorii uczniów szkół podstawowych zajęła pierwsze miejsce, a w finale ustnym wygrała z uczniami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zajmując pierwsze miejsce. Nagrody wręczali Stanisław Hoffmann – prezes Towarzystwa Ziemi Górowskiej oraz dyrektor Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego Bernard Bazylewicz z udziałem gości. Nagrody ufundowały samorządy gminne Góry, Jemielna, Niechlowa i Wąsosza oraz powiat górowski.
Zawód -żołnierz.
26 XI 2018 r. klasa VIIb na godzinie wychowawczej gościła rodzica, który jest zawodowym żołnierzem. Uczniowie dowiedzieli się, jakie trzeba spełnić wymagania, aby zostać żołnierzem. W trakcie zajęć została przybliżona im charakterystyka zawodu, warunki pracy, wymagania, możliwości zatrudnienia. Droga do pracy w wojsku zależy od rodzaju służby. Korpus oficerów wymaga wykształcenia wyższego, korpus chorążych - wykształcenia średniego, a korpus podoficerów - ukończenia szkoły branżowej. Aby zostać oficerem służby kontraktowej trzeba mieć zawód, który będzie potrzebny wojsku. Obecnie do takich zawodów zalicza się m. in. informatyków.
Kandydaci na żołnierzy zawodowych w Polsce mogą się kształcić na uczelniach wojskowych, takich jak: Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Wojskowa Akademia Techniczną w Warszawie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wyższa Szkoła Oficerska we Wrocławiu. Na każdą z tych uczelni bardzo trudno się dostać, gdyż ze względu na prestiż cieszą się ogromną popularnością, ponadto obowiązują na nich surowe egzaminy.
Żołnierz musi być zdrowym i zdyscyplinowanym obywatelem przygotowanym do uprawiania zawodu, który jest służbą, a więc wymaga więcej zaangażowania niż inne zajęcia. Bardzo ważna jest kondycja fizyczna, gdyż w wojsku sprawność jest kluczowym elementem. Spotkanie z gościem zakończyło się konkursem z nagrodami.
Bardzo dziękujemy, mamie naszej uczennicy, że tak świetnie opowiedziała nam o swojej codziennej pracy - przybliżając wykonywany zawód.wych. Iwona Błaszczyk
1
XVI Powiatowy Turniej "Dzień Matematyki i Sportu"
23 listopada 2018r. odbył się XVI Powiatowy Turniej „Dzień Matematyki i Sportu” w kategorii młodsi kl. 4-6.
W zawodach uczestniczyło 11 szkół z powiatu górowskiego.
Organizatorem było PCDNiPPP w Górze, a gospodarzem turnieju był Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach.
Zaszczytne I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły - Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze, II miejsce przypadło gospodarzom tj. Zespołowi Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach, a trzecie Szkole Podstawowej Nr 1 w Górze. Pomimo ogromnej rywalizacji Turniej przebiegał w miłej atmosferze. Uczniowie na przemian rozwiązywali zadania z matematyki, a następnie startowali w konkurencjach sportowych. Rozegrano 5 konkurencji matematycznych i 5 sportowych.Turniej od lat nie traci na zainteresowaniu szkół, i jak co roku, jego dodatkową atrakcją jest połączenie umiejętności matematycznych ze sprawnością fizyczną.Skład drużyny:
Marta Dokładańska kl. VIa
Oliwia Latka kl. VIa
Natalia Sawczyszyn kl. VIa
Klaudia Woźniak kl.Vb
Knihnicki Mateusz kl.VIc
Korol Dominik kl.VIb
Hubert Ochnia kl. Vb
Sapalski Jakub kl.Vb
Opiekunami drużyny byli nauczyciele Sylwia Mróz-Sromek, Dorota Jurewicz oraz Iwona Błaszczyk i Renata Wawer.
Gratulujemy!!!
R. Wawer
XII Sportowa Spartakiada Rodzinna
XII Sportowa Spartakiada Rodzinna odbędzie się 1 grudnia 2018r. (sobota) w hali sportowej Olimpia
Klasy I – III rozpoczynają o godz. 830
Uczniowie i rodzice biorący udział w rywalizacji rozbierają się
w szatniach hali sportowej:
Klasa IA, IB – szatnia (parter)
Klasa IIA, IIB,IIC – szatnia (I piętro)
Klasa IIIA, IIIB – szatnia (I piętro)
Rodzice – szatnia (parter)
Tor przeszkód to:
- bieg z piłką w odwróconym pachołku
- sztafeta z przeplataniem(przejście przez szarfę tylko w jedną stronę)
- przewróć – postaw
- sadzenie ziemniaków
- toczenie piłki do pachołka slalomem
- wyścig z obręczami
- wyścig łyżwiarzy – na ścierkach
- wyścig z rakietką do tenisa stołowego i woreczkiem
Klasy IV – VIII i III gimnazjum rozpoczynają o godz.1000
Uczniowie i rodzice biorący udział w rywalizacji rozbierają się w budynku szkoły w następujących salach:
Klasa IVA, IVB,IVC, IVD – sala 9
Klasa VA,VB,VC, VD – sala 11
Klasa VIA,VIB,VIC – sala 21
Klasa VIIA,VIIB, VIIC, VIIIA, VIIIB – sala 10
Klasa IIIA,IIIB,IIIC,IIID – szatnia na hali (parter)
Tor przeszkód to:
- bieg z kozłowaniem piłki,
- prowadzenie piłki kijem do unihokeja,
- wyścig łyżwiarzy,
- sadzenie ziemniaków,
- rzut woreczkiem do celu.
Wszystkim życzymy wesołej zabawy!!