Strona główna
Po 42 latach pracy...czas na zasłużoną emeryturkę - Dla Joli Wilkosz
11Litwo! Ach, nie… Jolu nasza! Ty jesteś jak zdrowie,
Ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś widzisz, cała nas tu gromada
Ze wzruszeniem i radością przed Tobą zasiada.
Bo czterdzieści dwa lata uczyłaś dziatki,
Zastępując im w klasach i ojce i matki.
Pomnijcie, tu zebrani jeszcze, że Wioletka i Jola
Były opiekunkami SKO oszczędnościowego koła.
Ogólnopolskie najwyższe podium często zdobywały!
Grosz do grosza zbierały, uczyły dzieci oszczędzać,
Aby dzieci z gotóweczką czas mogły potem spędzać.
O Jolu! Ty, co serce szkole oddałaś bez miary,
Wkładając w dziecięce głowy wiedzy wielkie czary
Dziś na emeryturę ruszasz – choć z oporem,
Boś dla nas wszystkich zawsze była wzorem.
I choć szkołę kochałaś ponad ziemskie kraje,
Nowy rozdział przed Tobą na mapie powstaje!
Zamiast dziennik otwierać i liczyć frekwencję,
Czas pakować walizki, odbierać esencję
Z życia, co dotąd b
Dla Pani Gabrysi Brot– na nową drogę życia!
13Trzydzieści pięć lat pracy w szkolnym korytarzu,
Dziś emerytura czeka na wirażu!
Gimnazjum „Dwójka” w Górze przez całe istnienie
Miało w Pani pracy bezcenne znaczenie.
A potem w naszej „Trójce” – z takim samym zapałem,
Dbała o całą szkołę sercem, duszą, ciałem!
Mistrzyni od kwiatów i szkolnej zieleni,
Dzięki Niej w doniczkach ziemia wciąż się mieni.
Z konewką w dłoni, z dobrym słowem w darze,
W zielone łąki zmieniała szare korytarze!
A gdy coś zginęło – nie trzeba policji!
Pani Gabrysia wkraczała do misji.
Kluczyki do auta pani wicedyrektor?
Znajdzie w pół minuty nasz szkolny detektor!
Nawet okulary, co uczeń zgubił w biegu,
Odnajdzie, wyciągnie z najdalszego brzegu!
Zawsze z uśmiechem, z sympatią, z pomocą,
Pomagała nam wszystkim, i za dnia i nocą.
A oprócz porządków ma talentów wiele!
W kuchni pysznie czaruje na co dzień, w niedzielę.
Rewelacyjnie gotuj
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się 26.06.2026r. według następującego harmonogramu:
Klasy 1-3 - - na hali sportowej o godzinie 8.00
Klasy 4-8 - - na hali sportowej o godzinie 10.00
Po uroczystości na hali klasy idą do następujących sal :
1a – sala 18 ul. Poznańska 2a - p. Iwona Sawicka
Wycieczka klas 4a i 4b do Deli Parku, w miejscowości Trzebaw koło Poznania
19 czerwca odbyła się wycieczka klas 4a i 4b do Deli Parku, w miejscowości Trzebaw koło Poznania. Była to wyjątkowa przygoda na świeżym powietrzu, łącząca edukację z mnóstwem świetnej zabawy. Uczniowie spędzili aktywnie dzień, korzystając z takich atrakcji jak: warsztaty kulinarne, gdzie dzieci samodzielnie przygotowały „faworki”, Mini Zoo oraz Park Miniatur, oferujące ciekawą lekcję przyrody i geografii, Podniebna Eko-Wioska, która dostarczała mnóstwo emocji i ruchu, a także strefa zabaw i relaksu oraz dmuchana strefa wodna, która w ten upalny dzień przyniosła chyba najwięcej frajdy i wiele więcej. To był wspaniały czas integracji, pełen uśmiechu, nauki i bezpiecznej zabawy na łonie natury.
W wakacyjnej atmosferze
1Dzisiejszy dzień przed zakończeniem roku szkolnego upłynął w radosnej i wakacyjnej atmosferze. Młodsi uczniowie uczestniczyli w grach, zabawach i wspólnych rozmowach, ciesząc się nadchodzącymi wakacjami. Wszyscy z uśmiechem i entuzjazmem poczuli już prawdziwy klimat letniego wypoczynku.
Z wizytą w Kiszonych Specjałach
Tym razem górowską manufakturę Kiszone Specjały odwiedzili trzecioklasiści z SP3. To była niezwykła wycieczka połączona z degustacją. W pierwszej części uczniowie zapoznali się z asortymentem produktów tej firmy. Prowadzący spotkanie – p. Łukasz – przedstawił również walory kiszonek. Trzecioklasiści dowiedzieli się, gdzie i w jaki sposób można złożyć zamówienie, a następnie sami kompletowali produkty według wysłanej przez klienta listy zakupów. Niezwykłą atrakcją była degustacja kiszonek przeprowadzona na wzór koła fortuny. Uczeń po zakręceniu kołem jadł to, co wylosował. Na pożegnanie zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie, a każdy uczeń dostał nietypowego lizaka, którym był kiszony ogórek nabity na patyk. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcje zdrowego żywienia i przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do Kiszonych Specjałów na zakupy ze swoimi rodzicami.
VI edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne prace plastyczne”

Uczniowie klasy 2c w roku szkolnym 2025/2026 brali udział w VI edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne prace plastyczne”. Pod kierunkiem wychowawczyni wykonywali prace plastyczne, które następnie były przesyłane organizatorowi. Po wykonaniu obowiązkowych zadań klasa otrzymała certyfikat. Wychowankom gratulujemy kreatywności i twórczego działania oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach projektu.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria
- brak danych

